Korektor rozświetlający - jaki wybrać, stosowanie, korzyści
Korektor rozświetlający powinien się znaleźć w kosmetyczce każdej kobiety. Produkt ten umożliwia wykonanie kamuflażu drobnych defektów naszej urody, a jednocześnie za jego pomocą możemy wykonać szybkie poprawki makijażu w ciągu dnia. Jednak korektorów rozświetlających jest naprawdę wiele. W jaki sposób wybrać ten najbardziej odpowiedni?
1. Korektor rozświetlający - jaki wybrać
Zanim kupisz korektor rozświetlający wypróbuj jego tester i sprawdź jaka jest jego tekstura, zakres kolorów, a także to w jakim stopniu odbija on światło. Warto również zwrócić uwagę na koszt takiego kosmetyku oraz to, czy będzie on współgrać z innymi kosmetykami, aby nie mieć żalu płacąc za niego przy kasie.
Przy wyborze odpowiedniego korektora określ dokładnie, w jakim celu chcesz go stosować, a także w obrębie jakich partii twarzy będziesz go aplikować.
Korektory rozświetlające są skuteczne w maskowaniu cieni pod oczami, a także zmarszczek mimicznych. Po aplikacji na skórę tworzą one powłokę, od której odbija się światło – dzięki temu optycznie wygładzona zostaje powierzchnia naszej skóry.
Korektor rozświetlający nie nadaje się do maskowania niedoskonałości takich jak grudki i krostki, którym towarzyszy stan zapalny.
2. Korektor rozświetlający - stosowanie
Korektor to idealny kosmetyk do kamuflażu drobnych mankamentów urody. Możesz go stosować razem z podkładem, a także w ciągu dnia w celu wykonania drobnych poprawek.
W składzie korektora rozświetlającego znajdują się drobinki, które odbijając światło, nadają skórze niesamowity efekt gładkości i równomiernego kolorytu cery. Dzięki temu kosmetykowi możemy nadać skórze młodzieńczy wygląd i blask.
Zobacz także
W zależności od koloru korektora, możemy za jego pomocą uzyskać różny efekt. Najpopularniejsze są korektory cieliste, które idealnie wtapiają się w naszą cerę. Można je stosować bez konieczności używania podkładu. Wybierając korektor o ton jaśniejszy od kolorytu skóry, będziesz mogła skutecznie zamaskować nieestetyczne cienie pod oczami.
Istnieją również korektory o innej barwie niż cielista. Korektor zielony jest idealny do maskowania zaczerwienienia skóry takiego jak np. utrwalony rumień towarzyszący cerze naczyniowej. Z kolei korektor żółty świetnie sprawdza się w przypadku maskowania siniaków i cieni pod oczami.
3. Korektor rozświetlający - korzyści
Warto jednak pamiętać o tym, aby nie przesadzać z kosmetykami rozświetlającymi. Zbyt duża ilość połyskujących drobinek w nich zawartych może przynieść odwrotny efekt i sprawić, że nasza cera nie będzie wyglądać świeżo i nieskazitelnie, tylko będzie sprawiała wrażenie nieestetycznie przetłuszczonej.
Korektor rozświetlający sprawia, że nasza skóra wygląda niezwykle świeżo i nieskazitelnie. Stosując się do wyżej wymienionych wskazówek, idealnie dobierzesz odpowiedni dla siebie ten kosmetyk korygujący.