Trwa ładowanie...

Kosmetyki hipoalergiczne

Kosmetyki hipoalergiczne to produkty przeznaczone dla osób o cerze wrażliwej oraz skłonnej do alergii. Ich specjalnie dobrana receptura nie zawiera substancji znajdujących się na liście potencjalnych alergenów. Właśnie z tego względu, ryzyko podrażnień i reakcji alergicznych skóry na skutek działania kosmetyku hipoalergicznego, jest znacząco niższe niż w przypadku tradycyjnych produktów pielęgnacyjnych. Obecnie kremy dla alergików są dostępne nie tylko w aptekach, ale również drogeriach oraz wielu sklepach spożywczych. Polecane są nie tylko osobom cierpiącym na alergię. Produktów hipoalergicznych mogą używać również osoby nie posiadające wrażliwej cery.

spis treści

1. Co to są kosmetyki hipoalergiczne?

Kosmetyki hipoalergiczne (hypoalergiczne) są obecnie ogólnodostępne. Składniki tych preparatów zostały tak dobrane, by były odpowiednie dla osób o cerze wrażliwej i alergicznej. Alergicy często skarżą się na reakcje uczuleniowe powstałe na skutek kontaktu skóry z kosmetykiem zawierającym substancje drażniące. Najczęstsze reakcje skórne to wysypka, zaczerwienienie, podrażnienie i uczucie swędzenia. Stosowanie hipoalergicznych kosmetyków do twarzy zmniejsza ryzyko wystąpienia podrażnień, gdyż w ich składzie nie są zawarte substancje potencjalnie drażniące i wywołujących alergię skórną.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

Kosmetyki hipoalergiczne są produktem końcowym współpracy kosmetologów, chemików i dermatologów. Kremy dla alergików zostały opracowane z myślą o ludziach cierpiących na alergie skórne, dlatego w ich składzie nie ma składników drażniących, takich jak:

  • alkohol,
  • substancje zapachowe,
  • większość substancji konserwujących,
  • większość barwników,
  • substancje pochodzenia naturalnego (wyciągi z ziół, produkty pszczele, olejki eteryczne).

2. Właściwości kosmetyków hipoalergicznych

  • Ograniczają ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej i podrażnienia skóry.
  • Kremy dla alergików posiadają lekko kwaśny odczyn (zbliżony do pH zdrowej skóry), przez co wzmacniają naturalną barierę ochronną.
  • Produkty hipoalergiczne nie niszczą płaszcza wodno-lipidowego skóry i zmniejszają jej podatność na uszkodzenia.
  • Kosmetyki dla alergików zawierają składniki (ceramidy, fosfolipidy, skwalen) odbudowujące barierę lipidową skóry.
  • Kosmetyki hypoalergiczne nawilżają naszą skórę równie skutecznie jak tradycyjne produkty.

Warto również wiedzieć o tym, że kremy dla alergików są produkowane z zachowaniem najwyższych norm jakościowych. Firmy produkujące kosmetyki hipoalergiczne maja bardzo rygorystyczne kryteria, które muszą być spełnione przy produkcji tego rodzaju produktów pielęgnacyjnych. W końcu produkt nie powinien podrażniać skóry. Przed wypuszczeniem tego typu produktów na rynek wykonuje się szereg testów i badań na osobach o skórze wrażliwej i alergicznej.

Osoby ze skórą wrażliwą i skłonną do podrażnień powinny pamiętać, że nie ma kosmetyków całkowicie bezpiecznych. Dlatego może się zdarzyć, że kosmetyk hipoalergiczny wywoła podrażnienie lub uczulenie. Przed zakupem jakiegokolwiek preparatu warto przeczytać jego skład. Wówczas już na tym etapie wyeliminujesz produkt niebezpieczny i szkodliwy dla twojej skóry. Zdarza się, że niektóre substancje, które nie wywołują uczulenia u niektórych alergików, podrażnią skórę innych osób uczulonych.

Kosmetyki hipoalergiczne
Kosmetyki hipoalergiczne
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.