Trwa ładowanie...

Kosmetyki i akcesoria do włosów

Avatar placeholder
22.01.2019 09:20
Kosmetyki i akcesoria do włosów
Kosmetyki i akcesoria do włosów

Aby mieć piękne i zdrowe włosy, konieczne jest poddanie się wielu zabiegom oraz samodzielna pielęgnacja włosów w domu. Należy wybrać odpowiednie kosmetyki i akcesoria do włosów, takie jak: szampon, odżywka, jedwab, lakier i pianka adekwatna do ich rodzaju. Szczególnie ważna jest również pielęgnacja włosów zniszczonych, gdyż poza zwykłymi zabiegami fryzjerskimi, takimi jak przycinanie, wymagają zastosowania dodatkowych środków i preparatów odbudowujących ich strukturę. Każde włosy potrzebują wsparcia, aby były piękne i zdrowe.

1. Akcesoria do włosów

Pielęgnacja włosów
Pielęgnacja włosów

Piękne włosy nie zawsze są efektem sztucznych farb, czasem wystarczy zadbać o nie, stosując naturalne

zobacz galerię

Sklepy fryzjerskie pełne są akcesoriów, które pomagają w pielęgnacji i układaniu włosów. Jednym z nich jest szczotka. Wbrew pozorom wybór jej nie jest łatwy, ponieważ musi być dostosowana do rodzaju włosów. Im cieńsze włosy posiadasz, tym cieńsze włosie powinna mieć szczotka. Najlepiej, by było ono z naturalnego pochodzenia. Do modelowania najlepiej wybrać szczotkę okrągłą, wykonaną z drewna i naturalnego włosia; do codziennej pielęgnacji najlepsze są półokrągłe; natomiast do modelowania fryzury niezastąpione są szkieletowe – podnoszą włosy u nasady, dzięki czemu fryzura jest bardziej puszysta.

Kolejnym niezbędnym przyrządem jest grzebień. Nie może mieć ostrych spoin i nierówności. Najlepszy to taki, który wykonany jest z masy rogowej. Należy unikać tych z metalowymi końcówkami. Do codziennej pielęgnacji najlepsze są grzebienie z grubymi zębami. Do tapirowania pomocny będzie z blisko osadzonymi. Pamiętaj, że zarówno szczotka do włosów, jak i grzebień, powinny być raz na jakiś czas dokładnie wyczyszczone. Przynajmniej raz w miesiącu umyj go w ciepłej wodzie z mydłem, a szczotkę wyczyść za pomocą grzebienia. Uważaj też na zęby swojego grzebienia – jeśli wyłamie się jeden z nich, najlepiej będzie, jeśli go wyrzucisz, ponieważ może poranić skórę głowy.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

Do układania fryzury przydadzą się także wszelkiego rodzaju frotki, spinki i opaski. Dzięki nim można wyczarować najróżniejsze fryzury w najróżniejszych stylach: wieczorowym, sportowym czy eleganckim. Do mocno kręconych pasują cienkie opaski, gdyż szerokie przytłaczają fryzurę. Pamiętaj także, by nie nosić ich nad samym czołem, bo twarz będzie wydawać się wtedy bardzo okrągła.

2. Kosmetyki do włosów

Na rynku istnieje bardzo wiele linii kosmetyków fryzjerskich, które służą do pielęgnacji włosów. Nie zawsze jednak wiadomo, jak wybrać najlepsze i jak je stosować, bo nie wszystkie zawierają dokładne informacje na ten temat. Poniżej znajdziesz wskazówki, jak je używać, by nie powodować ich przetłuszczania czy przesuszania:

  • szampon do włosów – wybierając szampon należy dobrać go do rodzaju włosów, są specjalne szampony do włosów suchych, normalnych czy przetłuszczających się, długotrwałe mycie nieodpowiednim kosmetykiem może spowodować nawet ich uszkodzenie, każdy szampon należy bardzo dokładnie spłukać, by włosy wyglądały na świeże, lśniące i puszyste;
  • odżywka do włosów – odżywki podobnie jak szampony należy dobierać do rodzaju włosów, unikać odżywek bez spłukiwania, gdyż mogą dodatkowo obciążać włosy i powodować, że stracą puszystość, odżywek nie należy trzymać na włosach dłużej, niż jest to napisane na opakowaniu, są niezbędne dla osób z włosami suchymi i łamliwymi (pielęgnacja włosów suchych i zniszczonych może wymagać czasem zastosowania specjalnego serum regenerującego, które wzmocni cebulki i pomoże w odbudowie zniszczonej struktury);
  • lakier do włosów – najlepszy to taki, który poza utrwalaniem fryzury zapewnia wygładzenie włosów, ochronę termiczną i nadaje im połysk;
  • pianka do włosów – wybór pianki zależy od tego, jak mocno chcesz utrwalić włosy, jednak pianka poza utrwalaniem powinna odżywiać, zabezpieczać przed wilgocią i nadmiernym przetłuszczaniem;
  • wosk do włosów – może być używany przy prostowaniu włosów, doskonale nadaje się do wygładzania;
  • jedwab do włosów – jedwab pomaga w regeneracji włosów, nadaje miękkości i połysku, dodatkowo ułatwia modelowanie i nie obciąża fryzury.

Każdy rodzaj włosów wymaga szczególnej pielęgnacji. Jeśli chcesz, by twoje włosy były puszyste, lśniące i wyglądały zdrowo, musisz wybrać dla nich odpowiednią linię kosmetyków i akcesoriów.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze