Trwa ładowanie...

Kosmetyki z Morza Martwego

Korzystny wpływ minerałów z Morza Martwego na skórę jest znany już od czasów starożytnych. Składniki te posiadają cenne właściwości upiększające oraz dodatkowe właściwości terapeutyczne. Nic dziwnego, że coraz więcej firm kosmetycznych decyduje się na wprowadzenie do linii swoich produktów gamy kosmetyków zawierających minerały pozyskiwane z morza. Co warto wiedzieć o właściwościach tych cennych substancji?

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

1. Zastosowanie kosmetyków z morskimi minerałami

Jednym z najpopularniejszych kosmetyków zawierających cenne minerały z Morza Martwego są rozmaite sole do kąpieli. Mogą się one różnić od siebie zapachem oraz właściwościami terapeutycznymi. Jedne z nich działają kojąco i uspokajająco, z kolei inne będą miały właściwości pobudzające.

Zaletą soli do kąpieli jest to, że można ją stosować w warunkach domowych w celu uzyskania konkretnego efektu działania na naszą skórę. Badania naukowe udowodniły skuteczność soli do kąpieli w łagodzeniu rozmaitych chorób skóry, takich jak na przykład łuszczyca. Co więcej, sól pochodzenia morskiego skutecznie łagodzi napięcia mięśni.

Wyjątkowym produktem bogatym w minerały z morza jest również błoto. Produkt ten stosujemy w formie maski na skórę twarzy bądź całego ciała. Wskazana jest również aplikacja tego typu maski na powierzchnię włosów. Błoto skutecznie oczyszcza skórę z toksyn, a jednocześnie posiada właściwości pielęgnacyjne, które wzmacniają naszą skórę i włosy.

2. Inne zalety kosmetyków z morskimi minerałami

Stymulujący wpływ kosmetyków bogatych w substancje pochodzenia morskiego jest tak potężny, że efekty ich działania widoczne są niemal od razu. W związku z tym, warto stopniowo wprowadzać kosmetyki z Morza Martwego do codziennej pielęgnacji. Dzięki temu skóra będzie mogła powoli przyzwyczaić się do działania składników aktywnych.

Kosmetyki z Morza Martwego skutecznie sprawdzą się w łagodzeniu dolegliwości takich jak: bóle towarzyszące zapaleniu stawów, nadmierne łuszczenie skóry czy też wypadanie włosów.

Bez wątpienia, natura jest bogactwem rozmaitych składników, które z powodzeniem są bądź mogłyby być stosowane w kosmetykach. Minerały z Morza Martwego są jednymi z nich. Badania naukowe potwierdzają ich wyżej wymienione korzyści. Dlatego koniecznie znajdźmy miejsce w naszej kosmetyczce na kosmetyk zawierający morskie minerały.

Mgr Joanna Hirszler
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.