Trwa ładowanie...

Koszty operacji plastycznych

Jaki jest cennik operacji plastycznych? Ile kosztują poszczególne zabiegi chirurgiczne? Te pytania powinny zainteresować osoby decydujące się na operacje plastyczne. Zabiegi chirurgiczne nie kończą się jedynie na operacji, istnieje wiele rzeczy przed i wiele procedur po nich. Poszczególne cenniki, nie zawsze uwzględniają wszystkie wymagane przedmioty do operacji. Co powinnaś wiedzieć, by nie wpaść w pułapkę kosztów? O tym w poniższym artykule.

spis treści

1. Ważne aspekty operacji plastycznych

Sprawdzając ceny poszczególnych operacji plastycznych warto zwrócić uwagę na pewne aspekty. Osoby, które interesuje chirurgia plastyczna powinny sprawdzić jakie usługi zawierają ceny w poszczególnych klinikach. Operacje plastyczne nie składają się w końcu z samego zabiegu.

Zobacz film: "Chirurgia plastyczna dzieci"

Cennik operacji powinien uwzględniać:

  • znieczulenie do operacji,
  • koszty pobytu w klinice (choć czasem zabiegi chirurgiczne tego nie wymagają),
  • opatrunki (operacje plastyczne biustu wymagają, by po nich nosić specjalny biustonosz),
  • wizyty kontrolne,
  • zdjęcie szwów,
  • rzeczy potrzebne do operacji (implanty, nici, preparaty uzupełniające zmarszczki).

2. Cennik operacji plastycznych

Ceny za poszczególne operacje plastyczne są różne. Przed wybraniem kliniki zapytaj ich o cennik oraz poproś o wyszczególnienie przedmiotów i zabiegów, które zawierają poszczególne ceny. Operacje plastyczne są czasami w części refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Zapytaj o taką możliwość, być może nie będziesz musiała pokrywać sama całych kosztów. Zainteresować cię powinny też formy płatności: przed operacją, po operacji, czy można zapłacić w ratach, czy trzeba od razu całą sumę?

3. Nieudane operacje plastyczne

Chirurgia plastyczna może spowodować pewne komplikacje zdrowotne. Po zabiegu mogą pojawić się krwiaki lub infekcje. Czasami zdarzają się. Szczególnie niebezpieczne są operacje plastyczne biustu. Źle dobrany implant powoduje wiele dolegliwości.

Kobiety, które zdecydowały się na operacje plastyczne biustu cierpią z powodu przewlekłych migren, częściej narzekają na złe samopoczucie. Poza tym zbyt duże piersi obciążają bardzo kręgosłup. Przed zabiegiem, zapytaj czy nieudane operacje plastyczne podlegają reklamacji i jaki jest tego cennik.

Lek. Izabela Lenartowicz
Koszty operacji plastycznych
Koszty operacji plastycznych
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.