Trwa ładowanie...

Krem do depilacji

Różne metody depilacji pozwalają wybrać tę, która jest dla danej osoby zarówno najmniej bolesna, jak i najskuteczniejsza. Jednym ze sposobów usuwania zbędnego owłosienia są kremy do depilacji. Są one obok depilatorów czy woskowych plastrów jedną z najpopularniejszych metod depilacji. Krem do depilacji to produkt pielęgnacyjny, który umożliwia kobiecie cieszenie się pięknem i gładkością ciała. Co więcej, nie tylko kobiety sięgają po kremy do depilacji – depilacja pach czy okolic intymnych staje się coraz popularniejsza wśród panów.

Zobacz film: "Skuteczny sposób na pozbycie się owłosienia"

1. Depilacja ciała

Wiele jest metod depilacji ciała. Współcześnie, ogromne zainteresowanie tym tematem wynika z faktu, że dziś gładkie ciało wiąże się z dbaniem o siebie i higieną. Naowłosione nogi wiele osób patrzy z pogardą. Nie do pomyślenia jest, aby kobieta zaprezentowała latem niegolone nogi czy pachy. Zmienia się także stereotyp męskości i postrzegania męskiego ciała. Włoski wychylające się z rozcięcia koszuli coraz rzadziej uchodzą za symbol męskości, stąd wielu panów decyduje się na depilację klatki piersiowej. Depilacja mężczyzn staje się współcześnie coraz bardziej popularna i społecznie akceptowana. Krem do depilacji jest skutecznym rozwiązaniem problemów z nadmiernym owłosieniem u kobiet oraz coraz częściej mężczyzn. Na depilację laserową lub wosk zwykle trzeba umówić się do profesjonalisty. Kremy są łatwą metodą depilacji. Należy przeczytać uważnie instrukcję i zastosować się do wskazanych zaleceń.

2. Najlepszy krem do depilacji

Z pewnością, krem do depilacji nie jest sposobem dla osób, które cenią swój czas i nie chcą często depilować swojego ciała. Po użyciu kremu włoski odrastają stosunkowo szybko. Są panie, które depilują się codziennie. Krem lepiej sprawdza się u blondynek o słabym owłosieniu niż u brunetek, których włoski są twarde, bujne i ciemne. Wybierając krem do depilacji, zastanów się, czy masz szczególnie wrażliwą skórę. Jeśli tak, szukaj preparatów z takim oznaczeniem. Nie rzucaj się na pierwszy, tani kosmetyk. Krem powinien być dobrany do części ciała, gdzie planujesz depilację. To naprawdę ma znaczenie. W różnych partiach ciała mamy różne owłosienie. Nie warto oszczędzać i stosować krem do depilacji nóg, by usunąć wąsik na twarzy czy włoski sfery bikini. Do depilacji nóg powinnaś użyć silniejszego preparatu. Kremy do depilacji, które przeznaczone są bezpośrednio pod prysznic, mają wodoodporną formułę, co zwiększa komfort golenia. Chronią przed podrażnieniem skóry, zwłaszcza jeśli chodzi o okolice intymne.

2.1. Krem do depilacji bikini

Depilacja okolic bikini trwa dość krótko (10-20 minut) i jest bezbolesna. Pozwala usunąć nawet bardzo krótkie włoski. Po depilacji skóra pozostaje bardzo gładka, gdyż krem do depilacji miejsc intymnych rozpuszcza keratynę włosów do wysokości ok. 1 mm poniżej powierzchni skóry. Nowe włoski odrastają wolniej (10-14 dni), są lekko zaokrąglone, dlatego nie kłują delikatnej skóry.

2.2. Krem do depilacji twarzy

Kremy do depilacji twarzy rozpuszczają kreatynę włosa (główny budulec włosa). Dobry krem do depilacji wąsika ma też w swoim składzie substancje łagodzące podrażnienia i opóźniające odrastanie owłosienia. Jednak jest to metoda depilacji tymczasowej – nie powoduje całkowitego usunięcia cebulek, więc włoski odrastają dość szybko. Wiele pań musi powtarzać zabieg kosmetyczny dwa razy w tygodniu. Inną wadą jest to, że krem do depilacji twarzy powoduje czasami reakcję alergiczną. Substancje rozpuszczające kreatynę mają silne działanie. Dlatego warto wykonać test poprzedzający użycie preparatu. Należy posmarować kremem fragment skóry po wewnętrznej stronie przedramienia i pozostawić kosmetyk na taki czas, jaki zajmuje depilacja. Po tym czasie należy umyć skórę i poczekać 24 godziny. Jeśli nie pojawi się uczulenie, możesz rozpocząć skuteczną depilację twarzy.

2.3. Kremy do depilacji w ciąży

Kremy do depilacji są szybkie i bezpieczne dla przyszłych mam. Krem nakłada się na czystą, suchą skórę i po kilku minutach zbiera się specjalną szpatułką. Ten sposób dobry jest do usuwania włosków na nogach, pod pachami, a nawet w okolicach bikini. Jednak intensywny zapach kremu może przeszkadzać kobiecie w pierwszym trymestrze ciąży. Niektóre preparaty do depilacji mogą podrażniać skórę, dlatego najlepiej wybrać te do skóry wrażliwej. Po depilacji warto posmarować skórę balsamem łagodzącym.

Krem do depilacji to najszybszy, najprostszy i najbezpieczniejszy dla kobiet sposób usuwania włosków. Nie musisz wychodzić z domu, aby wykonać zabieg kosmetyczny.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.