Trwa ładowanie...

Krem wybielający

Okres wiosenny to czas, kiedy na powierzchni skóry mogą pojawić się widoczne defekty w postaci nieestetycznych przebarwień. Jest to związane z nasileniem się w tym okresie promieniowania słonecznego. Z tego względu warto w tym czasie stosować nie tylko odpowiednie kosmetyki ochronne, ale również preparaty wybielające skórę. Na co zwrócić uwagę, wybierając krem rozjaśniający przebarwienia?

1. Charakterystyka cery skłonnej do przebarwień

W przypadku tego rodzaju skóry każdy kontakt z promieniami słońca powoduje pojawienie się na jej powierzchni rozmaitych przebarwień takich jak piegi, inne przebarwienia naskórkowe oraz plamy starcze. Defekt ten jest związany z zaburzeniami w obrębie procesów melanogenezy zachodzących w skórze. Specjalne komórki znajdujące się w naskórku pod wpływem działania promieniowania UV produkują tzw. melaninę – barwnik, który jest reakcją obronną na działanie słońca. W ten sposób nasza skóra przybiera lekko opalony koloryt. Niekiedy proces ten przebiega nieprawidłowo i barwnik ten zostaje nierównomiernie rozmieszczony w obrębie naskórka. W efekcie na powierzchni skóry widoczne są te nieestetyczne przebarwienia. W związku z powyższym, odpowiednia pielęgnacja tego typu skóry odgrywa istotną rolę w profilaktyce powstawania przebarwień.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

2. Kosmetyki dla skóry z przebarwieniami

Niewątpliwie czynnikiem generującym problem z przebarwieniami skóry jest słońce. Z tego względu warto ograniczyć ekspozycję na jego działanie. W tym celu przez cały rok powinniśmy stosować kosmetyki z wysokim współczynnikiem ochrony, tj. SPF 30 bądź SPF 50. Ważne jest to, aby w ciągu dnia kosmetyk taki aplikować kilkakrotnie na powierzchnię skóry. Najlepiej robić to średnio co 2 godziny. Oczywiście filtry słoneczne niestety nie chronią skóry w 100%, dlatego w okresie silnego nasłonecznienia lepiej przebywać w cieniu.

Niestety w okresie wiosenno-letnim nie zawsze udaje nam się uniknąć powstawania na skórze nieestetycznych przebarwień. Dlatego w tym przypadku wskazane jest stosowanie odpowiednich kremów, które będą redukowały przebarwienia i zapobiegały ich dalszemu tworzeniu się.

Dobry krem wybielający musi zawierać w składzie konkretne składniki aktywne. Najczęściej stosowaną w kosmetykach substancją rozjaśniającą skórę jest witamina C. Jednak aby jej działanie znacząco wpływało na przebarwienia – w kosmetyku musi znajdować się jej stężenie w wysokości około 10%.

Kolejnym składnikiem skutecznie działającym na rozjaśnienie przebarwień jest kwas salicylowy. Składnik ten przyśpiesza procesy odnowy skóry i stopniowo redukuje przebarwienia. Jego istotne działanie można zaobserwować przy stężeniu około 0,2%. Istotny wpływ na tego typu defekty skórne ma również kwas glikolowy. Składnik ten w kosmetykach wybielających powinien być zastosowany w stężeniu nie niższym niż 10%.

Niewątpliwie cera z przebarwieniami wymaga wyjątkowej pielęgnacji i ciągłej troski. Stosując się do wyżej wymienionych wskazówek, zapewnisz jej nieskazitelny wygląd.

Mgr Joanna Hirszler
Krem wybielający
Krem wybielający
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.