Trwa ładowanie...

Krem ze śluzem ślimaka – charakterystyka, właściwości, stosowanie

Krem ze śluzem ślimaka pomaga w leczeniu trądziku i ran . Dzięki kolagenowi i elastynie ma szerokie zastosowanie w kosmetologii, m. in. w terapii przeciwzmarszczkowej.

Zobacz film: "Naturalny krem, który pomoże ci usnąć"

spis treści

1. Charakterystyka kremu ze śluzem ślimaka

Właściwości zdrowotne śluzu ślimaka były znane już starożytnym Grekom. Pionier medycyny, Hipokrates, leczył nim uporczywy kaszel i owrzodzenia skórne. Krem ze śluzem ślimaka zaczęto stosować jednak kilka wieków później.

W latach 80. XX wieku, kiedy już był wykorzystywany w produkcji kosmetyków, chilijski lekarz, Fernando Bascunan Ygualt zbadał jego właściwości pod kątem gojenia się ran i usuwania blizn. Wówczas krem ze śluzem ślimaka stał się popularny na całym świecie.

Do produkcji kremu ze śluzem ślimaka wykorzystuje się specjalny rodzaj mięczaka, brunatnego ślimaka ogrodowego, z łac. Helix Aspersa Muller.

Brunatny ślimak ogrodowy został wpisany i usystematyzowany jako gatunek dopiero w 1774 roku. Mięczak mniejszy od znanego w Polsce winniczka ma tylko 3 cm długości, a jego gruczoły w odnóżach produkują dwa rodzaje śluzu.

Limozyna, jeden ze śluzów wytwarzanych przez ślimaka ogrodowego nie przejawia żadnych właściwości zdrowotnych. Drugi zaś, kryptozyna, jest głównym składnikiem kremu ze śluzem ślimaka. Ma szerokie właściwości pielęgnacyjne.

2. Krem ze śluzem ślimaka na zmarszczki

Krem ze śluzem ślimaka to wyjątkowy produkt, łączący w sobie wszystkie składniki, na których zależy konsumentkom. Kolagen, elastyna, kwas glikolowy i alantoina to najważniejsze ze składników.

Ponadto krem ze śluzem ślimaka to źródło witamin, oligoelementów, białek, antyproteaz i naturalnych antybiotyków.

Czy prawidłowo nakładasz krem na twarz?
Czy prawidłowo nakładasz krem na twarz? [8 zdjęć]

Sposób, w jaki nakłada się krem na twarz, nie jest być może najczęściej zadawanym pytaniem dotyczącym...

zobacz galerię

Kolagen i elastyna wzmacniają naturalne włókna skóry, przywracając jej jędrność i redukując zmarszczki. Wyjątkowe właściwości posiadają również wspomniane oligoelementy, wykorzystywane w igłowej mezoterapii twarzy, zabiegu mającym na celu m. in. wygładzenie zmarszczek.

Glikokoniugat, kolejny składnik kremu ze śluzu ślimaka, pobudza natomiast produkcję komórek skóry, co przyspiesza gojenie się ran, wzmacnia i odnawia włókna kolagenowe, regulując jednocześnie poziom kwasu hialuronowego, kluczowego elementu do walki ze zmarszczkami.

Kwas glikolowy natomiast doskonale oczyszcza, peelinguje i rozjaśnia skórę.

3. Śluz ślimaka na problemy skórne

Krem ze śluzem ślimaka to nie tylko kosmetyk. Wykorzystuje się go również w leczeniu poważnych zmian skórnych.

Właściwości bakteriobójcze kremu ze śluzem ślimaka wykorzystuje się w leczeniu trądziku i trudno gojących się ran, np. cukrzycowych.

Krem ze śluzem ślimaka można stosować w pielęgnacji każdego rodzaju cery, również u alergików i osób cierpiących na atopowe zapalenie skóry. Ewentualne alergie wskazują na nietolerancję któregoś ze składników dodatkowych, nie samego śluzu ze ślimaka.

Za prawdziwy, skuteczny krem ze śluzem ślimaka trzeba niestety zapłacić. Ponieważ sposób pozyskiwania śluzu, jak i hodowla, sprowadzanie i produkcja kremu są kosztowne, również produkt nie jest tani. Ceny za 50 ml kremu ze śluzem ślimaka wahają się od 50 do nawet 200 zł. Podejrzane promocje mogą wskazywać na sfałszowany skład.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.