Trwa ładowanie...

Kształt brwi

Każda z nas przynajmniej raz miała okazję kształtować własne brwi. Taki zabieg polega na wyrywaniu i przycinaniu włosków zlokalizowanych w obrębie łuku brwiowego w celu nadania brwiom pożądanego kształtu. Istnieje wiele technik, które umożliwiają osiągnięcie wymarzonego wyglądu dla naszych brwi. Koniecznie się z nimi zapoznaj, zanim przystąpisz do skubania tych włosków.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

1. Jak kształtować brwi?

Pierwsza metoda polega na zastosowaniu zwykłego wosku. Tego rodzaju technika depilacji najczęściej jest wykonywana w gabinetach kosmetycznych, choć coraz powszechniej kobiety wykonują ją na własną rękę w warunkach domowych.

Inną metodą jest tzw. gwintowanie, które polega na zastosowaniu podwójnej nici w celu usunięcia niechcianych włosków w okolicy brwi. Technika ta również staje się coraz popularniejsza i wiele kobiet decyduje się na jej wykonywanie w domu. Jednak zdecydowanie najpopularniejszą metodą kształtowania brwi jest ich skubanie za pomocą pęsety oraz przycinanie. Można to zrobić w salonie bądź w warunkach domowych. Istnieje wiele stron internetowych, które dokładnie ilustrują specjalny „diagram oka” – dzięki temu wiemy, które włoski łuku brwiowego powinniśmy wyskubać, a które pozostawić.

Wyrywamy zewnętrzne włoski brwi w taki sposób, aby nadać im pożądany wygląd. Musimy ocenić, czy nasza brew ma odpowiednią długość – jak nie, to usuwamy odpowiednią ilość włosków zlokalizowanych na zewnętrznej krawędzi brwi. Usuwamy również włoski, które znajdują się pomiędzy brwiami lewą i prawą. Nie zapominajmy też o tym, aby nadać brwiom kształt odpowiedniego łuku – w tym celu wyskubujemy odrobinę włosków znajdujących się w obrębie dolnej części brwi. Brew należy podzielić na trzy części – ta ostatnia wymaga korekty i wyskubania kilku włosków zlokalizowanych na dole brwi. W ten sposób uzyskamy ładny łuk.

Przycinanie brwi to etap końcowy, który umożliwia dokończenie procesu kształtowania brwi. W tym celu należy wyszczotkować brwi na prosto w taki sposób, aby wyraźnie było widać, które z nich są zbyt długie. Następnie wykorzystujemy maleńkie nożyczki (specjalnie dostosowane do brwi) i odrobinę przycinamy włoski.

2. Czego unikać w trakcie zabiegu kształtowania brwi?

Przede wszystkim unikaj pośpiechu. Brak wprawy oraz presja czasu mogą w efekcie spowodować, że wyskubiesz zbyt dużo włosków i twoje brwi będą wyglądać bardzo nieładnie. Ważne jest to, żeby przyjrzeć się własnej twarzy po wyrwaniu kilku włosków z łuku brwiowego i ocenić, czy nasze kształtowanie brwi idzie w dobrym kierunku.

W trakcie zabiegu nie stosuj tylko i wyłącznie lusterka powiększającego. Rzeczywiście dzięki niemu widzisz nawet te najdrobniejsze włoski, ale w celu obejrzenia całościowego efektu na tle twarzy musisz spojrzeć w zwykłe lustro. W związku z tym zaopatrz się w dwustronne lusterko, gdzie jego jedna część będzie powiększać, a druga umożliwi ci rzeczywistą ocenę kształtu twoich brwi.

Nigdy nie próbuj kształować swoich naturalnych brwi za pomocą maszynki do golenia. Taka depilacja może spowodować skaleczenia. Co więcej metoda ta jest mało precyzyjna i twoje brwi po jej zastosowaniu nie koniecznie będą miały ładny kształt.

Zmiana wyglądu kształtu brwi nadaje naszej twarzy atrakcyjny wygląd. W związku z tym nigdy nie zapominajmy o dbaniu o tę partię naszej twarzy.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.