Trwa ładowanie...
Artykuł zweryfikowany przez eksperta: Mgr Joanna Hirszler

Kształt brwi - regulacja, jak dopasować brwi do kształtu twarzy, idealny kolor brwi, czego unikać

Dzięki odpowiedniemu makijażowi brwi, który jednocześnie je modeluje i akcentuje ich kolor możliwe jest uwydatnienie najpiękniejszych rys twarzy oraz optycznie zwiększenie powierzchni powieki.
Dzięki odpowiedniemu makijażowi brwi, który jednocześnie je modeluje i akcentuje ich kolor możliwe jest uwydatnienie najpiękniejszych rys twarzy oraz optycznie zwiększenie powierzchni powieki. (Pixabay)

Każda z nas przynajmniej raz miała okazję regulować własne brwi. Taki zabieg polega na wyrywaniu i przycinaniu włosków zlokalizowanych w obrębie łuku brwiowego w celu nadania brwiom pożądanego kształtu. Istnieje wiele technik, które umożliwiają osiągnięcie wymarzonego wyglądu dla naszych brwi. Co zrobić, by nasze brwi wyglądały idealnie? Jakie są metody regulacji brwi?

spis treści

1. Idealne brwi

Idealne brwi to ich kształt i kolorystyka. Brwi odgrywają ważną rolę w całkowitym wyglądzie twarzy. Dobrze wymodelowane brwi pomagają „zyskać” twarzy, niekiedy więcej aniżeli porządny lifting czy zabieg plastyczny. Dzięki odpowiedniemu makijażowi brwi, który jednocześnie je modeluje i akcentuje ich kolor możliwe jest uwydatnienie najpiękniejszych rys twarzy oraz optycznie zwiększenie powierzchni powieki. Stworzenie idealnych brwi jest możliwe dzięki precyzyjnemu zadbaniu o cztery szczegóły: kształt, kolor, regulację, malowanie. Należy także pamiętać o tym, by pasowały one do owalu i kształtu naszej twarzy.

2. Jak dopasować brwi do kształtu twarzy?

Brwi powinny być idealnie dopasowane do kształtu naszej twarzy. Osoby z owalną twarzą świetnie prezentują się z linią brwi, która posiada kształt półokrągłego lub łagodnego łuku, delikatnie zwężającego się w kierunku skroni. Włoski na brwiach owinny ukośnie biec ku górze, zaś kolejno załamywać się w okolicach zewnętrznych kącików oczu.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

Osobom z okrągłą twarzą zależy przede wszystkim na wydłużeniu i złagodzeniu kształtu. Idealne brwi w tym przypadku będą przypominały delikatny trójkąt. Należy łuk brwiowy wyciągnąć wysoko ku górze, następnie jego końcówki poprowadzić niżej – w dół. Ważne jest, aby linia brwi układała się łagodnie.

Aby optycznie skrócić podłużny kształt twarzy, brwi należy uregulować w prawie prosty kształt. Powinno się unikać zaokrąglonych brwi. Charakterystyczną cechą brwi w podłużnym kształcie twarzy powinien być dość szeroki łuk brwiowy opadający lekko w kierunku skroni. Oddalenie od nosa początku brwi pozwoli rozciągnąć zarys twarz na boki.

Osoba o twarzy w kształcie trójkąta powinna wyregulować kształt brwi tak, aby unosił się lekko ku górze w kierunku skroni. Pozwoli to uzyskać efekt węższego czoła. W przypadku twarzy o kwadratowym kształcie dąży się do uzyskania subtelności. Polega ona na zarysowaniu szerokiego, długiego i lekko wygiętego łuku brwiowego, który będzie zwężał się od środka powieki i przechodził w linię prostą.

3. Regulacja brwi

Regulacja brwi stanowi o idealnych brwiach. Dzięki niej nabierają one nowego wyglądu. Brwi można wyregulować samodzielnie za pomocą pęsety lub w gabinecie kosmetycznym np. poprzez fachową depilację woskiem.

Metoda polegająca na zastosowaniu zwykłego wosku jest techniką depilacji wykonywaną bardzo często w gabinetach kosmetycznych (choć coraz powszechniej kobiety wykonują ją na własną rękę w warunkach domowych).

Inną metodą jest tzw. gwintowanie, które polega na zastosowaniu podwójnej nici w celu usunięcia niechcianych włosków w okolicy brwi. Technika ta również staje się coraz popularniejsza i wiele kobiet decyduje się na jej wykonywanie w domu.

Jednak zdecydowanie najpopularniejszą metodą kształtowania brwi jest ich skubanie za pomocą pęsety oraz przycinanie. Można to zrobić w salonie bądź w warunkach domowych. Istnieje wiele stron internetowych, które dokładnie ilustrują specjalny „diagram oka” – dzięki temu wiemy, które włoski łuku brwiowego powinniśmy wyskubać, a które pozostawić.

Wyrywamy zewnętrzne włoski brwi w taki sposób, aby nadać im pożądany wygląd. Musimy ocenić, czy nasza brew ma odpowiednią długość – jak nie, to usuwamy odpowiednią ilość włosków zlokalizowanych na zewnętrznej krawędzi brwi. Usuwamy również włoski, które znajdują się pomiędzy brwiami lewą i prawą. Nie zapominajmy też o tym, aby nadać brwiom kształt odpowiedniego łuku – w tym celu wyskubujemy odrobinę włosków znajdujących się w obrębie dolnej części brwi. Brew należy podzielić na trzy części – ta ostatnia wymaga korekty i wyskubania kilku włosków zlokalizowanych na dole brwi. W ten sposób uzyskamy ładny łuk.

Przycinanie brwi to etap końcowy, który umożliwia dokończenie procesu kształtowania brwi. W tym celu należy wyszczotkować brwi na prosto w taki sposób, aby wyraźnie było widać, które z nich są zbyt długie. Następnie wykorzystujemy maleńkie nożyczki (specjalnie dostosowane do brwi) i odrobinę przycinamy włoski.

4. Czego unikać w trakcie zabiegu regulacji brwi?

Przede wszystkim unikaj pośpiechu. Brak wprawy oraz presja czasu mogą w efekcie spowodować, że wyskubiesz zbyt dużo włosków i twoje brwi będą wyglądać bardzo nieładnie. Ważne jest to, żeby przyjrzeć się własnej twarzy po wyrwaniu kilku włosków z łuku brwiowego i ocenić, czy nasze kształtowanie brwi idzie w dobrym kierunku.

W trakcie zabiegu regulacji nie stosuj tylko i wyłącznie lusterka powiększającego. Rzeczywiście dzięki niemu widzisz nawet te najdrobniejsze włoski, ale w celu obejrzenia całościowego efektu na tle twarzy musisz spojrzeć w zwykłe lustro. W związku z tym zaopatrz się w dwustronne lusterko, gdzie jego jedna część będzie powiększać, a druga umożliwi ci rzeczywistą ocenę kształtu twoich brwi.

Nigdy nie próbuj depilować swoich naturalnych brwi za pomocą maszynki do golenia. Taka depilacja może spowodować skaleczenia. Co więcej metoda ta jest mało precyzyjna i twoje brwi po jej zastosowaniu nie koniecznie będą miały ładny kształt.

Zmiana wyglądu kształtu brwi nadaje naszej twarzy atrakcyjny wygląd. W związku z tym nigdy nie zapominajmy o dbaniu o tę partię naszej twarzy.

5. Jak dobrać kolor brwi do koloru włosów?

Właściwie podkreślone brwi zależą w szczególnej mierze od ich koloru. Idealne brwi to takie, które są również dopasowane do fryzury. Warto pamiętać, że źle dobrany kolor odbierze urok całości – oczom, twarzy, włosom, ogólnemu wizerunkowi. Zaleca się wybieranie odcienia o 2-3 tony ciemniejszego niż naturalny kolor włosów. Pozwoli to uzyskać najbardziej naturalny efekt.

Idealny kolor brwi:

  • dla blondynek – ciemnoszary, blond, delikatne szarości, złoto, jasny albo ciemny brąz,
  • dla brunetek – odcień orzecha włoskiego, ciemnego miodu, czekolady, mahoniu, ciemnego brązu czy kasztanu.
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.