Trwa ładowanie...

Kwas polimlekowy

Niejedna kobieta chętnie zdecydowałaby się na odmładzanie twarzy, jednak często nie wie, na czym polegają niektóre zabiegi kosmetyczne i w jaki sposób działają na skórę. Sculptra to tak zwany preparat wolumetryczny, który ma za zadanie wyrównać głębokie zmarszczki. Rezultat pojawia się na skutek uzupełnienia ubytków w objętości twarzy, które wynikają ze starzenia się skóry. Zabieg sculptra pobudza tkanki twarzy do produkcji kolagenu, dzięki czemu efekt jest możliwie naturalny. Działanie środka jest stopniowe, a rezultaty, jakie wywołuje kwas polimlekowy, są widoczne przez ponad dwa lata.

1. Likwidacja zmarszczek techniką sculptra

Sculptra to implant, który wstrzykuje się podskórnie lub śródskórnie. Zawiera on kwas polimlekowy. Zmarszczki usuwa się poprzez przeprowadzenie 2-3 zabiegów w 4-6-tygodniowych odstępach czasu. Naturalnie wyglądające rezultaty powinny pojawić się po 6 tygodniach. Przed zabiegiem nie ma konieczności przeprowadzenia testów alergicznych. Po wstrzyknięciu sculptry woda zawarta w preparacie zostaje wchłonięta, a skóra zaczyna wytwarzać kolagen i następuje odbudowa gładkiej warstwy naskórka. Po zabiegu skórę należy masować przez 5 dni, 5 razy dziennie po 5 minut. W ten sposób preparat zostaje równomiernie rozprowadzony, a efekty wyglądają bardziej naturalnie. W czasie masażu warto nałożyć na skórę krem natłuszczający, a do czasu zniknięcia zaczerwienienia i obrzęku po zabiegu należy unikać przebywania na słońcu. Zabieg sculptra nie wymaga od pacjentki okresu rekonwalescencji. Można po nim od razu wrócić do aktywnego trybu życia.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

2. Zastosowanie sculptry

Preparat z kwasem polimlekowym stosuje się:

  • do poprawy wyglądu po wystąpieniu objawów starzenia się skóry,
  • do powiększenia objętości skóry w niektórych miejscach,
  • do korekcji blizn i zmarszczek,
  • do korekty okolic oczu.

Kwas polimlekowy ma za zadanie przywracanie objętości tkanek, zwłaszcza dolnej i środkowej części twarzy, która została utracona w procesie starzenia się skóry. Zabieg sculptra ma również zastosowanie w ujędrnianiu wewnętrznych partii ud i ramion, a także powłok brzusznych oraz grzbietów dłoni. Kwas polimlekowy to w zupełności wchłanialny materiał, który ulega biodegradacji i jest znacznie bezpieczniejszy od innych procedur kosmetycznych. Zabieg kosmetyczny sculptra pomaga osiągnąć w naturalny sposób optymalne uzupełnienie objętości tkanek. Ma to miejsce w wyniku wytworzenia własnego kolagenu.

Zmarszczki spędzają sen z powiek niejednej kobiecie. Na szczęście, są sposoby na ich zmniejszenie. Jednym z nich jest sculptra. Kwas polimlekowy można stosować jako dodatkowy element zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego lub toksyny botulinowej. Zastosowanie sculptry pozwala w kompleksowy sposób usunąć objawy starzenia się skóry, do których zaliczają się: ubytki w tkance podskórnej, wiotkość skóry oraz widoczne zagłębienia. Dzięki zabiegom sculptra twarz może mieć młodszy, bardziej jędrny wygląd. Jednak decyzja o zabiegu powinna być dobrze przemyślana, nie każdy bowiem może mu się poddać. Jeśli chcesz uzyskać efekt odmłodzenia, najpierw skonsultuj się z lekarzem.

Kwas polimlekowy
Kwas polimlekowy
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.