Trwa ładowanie...

Kwas polimlekowy

Niejedna kobieta chętnie zdecydowałaby się na odmładzanie twarzy, jednak często nie wie, na czym polegają niektóre zabiegi kosmetyczne i w jaki sposób działają na skórę. Sculptra to tak zwany preparat wolumetryczny, który ma za zadanie wyrównać głębokie zmarszczki. Rezultat pojawia się na skutek uzupełnienia ubytków w objętości twarzy, które wynikają ze starzenia się skóry. Zabieg sculptra pobudza tkanki twarzy do produkcji kolagenu, dzięki czemu efekt jest możliwie naturalny. Działanie środka jest stopniowe, a rezultaty, jakie wywołuje kwas polimlekowy, są widoczne przez ponad dwa lata.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

1. Likwidacja zmarszczek techniką sculptra

Sculptra to implant, który wstrzykuje się podskórnie lub śródskórnie. Zawiera on kwas polimlekowy. Zmarszczki usuwa się poprzez przeprowadzenie 2-3 zabiegów w 4-6-tygodniowych odstępach czasu. Naturalnie wyglądające rezultaty powinny pojawić się po 6 tygodniach. Przed zabiegiem nie ma konieczności przeprowadzenia testów alergicznych. Po wstrzyknięciu sculptry woda zawarta w preparacie zostaje wchłonięta, a skóra zaczyna wytwarzać kolagen i następuje odbudowa gładkiej warstwy naskórka. Po zabiegu skórę należy masować przez 5 dni, 5 razy dziennie po 5 minut. W ten sposób preparat zostaje równomiernie rozprowadzony, a efekty wyglądają bardziej naturalnie. W czasie masażu warto nałożyć na skórę krem natłuszczający, a do czasu zniknięcia zaczerwienienia i obrzęku po zabiegu należy unikać przebywania na słońcu. Zabieg sculptra nie wymaga od pacjentki okresu rekonwalescencji. Można po nim od razu wrócić do aktywnego trybu życia.

2. Zastosowanie sculptry

Preparat z kwasem polimlekowym stosuje się:

  • do poprawy wyglądu po wystąpieniu objawów starzenia się skóry,
  • do powiększenia objętości skóry w niektórych miejscach,
  • do korekcji blizn i zmarszczek,
  • do korekty okolic oczu.

Kwas polimlekowy ma za zadanie przywracanie objętości tkanek, zwłaszcza dolnej i środkowej części twarzy, która została utracona w procesie starzenia się skóry. Zabieg sculptra ma również zastosowanie w ujędrnianiu wewnętrznych partii ud i ramion, a także powłok brzusznych oraz grzbietów dłoni. Kwas polimlekowy to w zupełności wchłanialny materiał, który ulega biodegradacji i jest znacznie bezpieczniejszy od innych procedur kosmetycznych. Zabieg kosmetyczny sculptra pomaga osiągnąć w naturalny sposób optymalne uzupełnienie objętości tkanek. Ma to miejsce w wyniku wytworzenia własnego kolagenu.

Zmarszczki spędzają sen z powiek niejednej kobiecie. Na szczęście, są sposoby na ich zmniejszenie. Jednym z nich jest sculptra. Kwas polimlekowy można stosować jako dodatkowy element zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego lub toksyny botulinowej. Zastosowanie sculptry pozwala w kompleksowy sposób usunąć objawy starzenia się skóry, do których zaliczają się: ubytki w tkance podskórnej, wiotkość skóry oraz widoczne zagłębienia. Dzięki zabiegom sculptra twarz może mieć młodszy, bardziej jędrny wygląd. Jednak decyzja o zabiegu powinna być dobrze przemyślana, nie każdy bowiem może mu się poddać. Jeśli chcesz uzyskać efekt odmłodzenia, najpierw skonsultuj się z lekarzem.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.