Trwa ładowanie...

Lampa UV - budowa, zastosowanie, jak chronić dłonie

Lampa UV jest to urządzenie niezbędne w wykonaniu manicure hybrydowego oraz tipsów żelowych. Jej zadaniem jest utwardzenie lakieru hybrydowego oraz żelu. Manicure wykonany przy użyciu lampy UV zachowuje piękny efekt nawet do 2-3 tygodni.

Zobacz film: "Jak wykonać hybrydy krok po kroku?"

spis treści

1. Lampa UV – budowa

Na rynku są dostępne dwa rodzaje lamp: lampa UV oraz lampa UV LED. Obie lampy wydzielają takie samo promieniowanie UVA. Lampa UV wytwarza światło niewidzialne dla naszego wzroku (ultrafioletowe), natomiast Lampa UV LED wytwarza świtało diodowe, które możemy zobaczyć.

Lampa UV może być wyposażona w czujnik ruchu, który będzie uruchamiał jej działanie, wentylator, który będzie chłodził dłonie, timer, wysuwaną płytkę, a także przyciski wyboru mocy. Na rynku są dostępne lampy UV przewodowe jak i bezprzewodowe.

W sprzedaży dostępne są różne rodzaje lamp UV: lampa UV mostkowa, lampa UV tunelowa, latarki LED,

10 skutecznych sposobów na wykonanie perfekcyjnego manicure'u
10 skutecznych sposobów na wykonanie perfekcyjnego manicure'u [10 zdjęć]

Tak naprawdę manicure można wykonywać już u młodych dziewcząt. To do rodziców należy decyzja w tej kwestii,...

zobacz galerię

2. Lampa UV – zastosowanie

Lampa UV jest niezbędna w wykonaniu manicure hybrydowego oraz manicure metodą żelową. Do wykonania manicure hybrydowego poleca się lampy UV LED, natomiast do wykonania paznokci żelowych lampę UV ze świetlówkami.

Lampy UV LED do hybryd są energooszczędne i bardzo wydajne. Mogą działać nawet kilkanaście lat. Ich zaletą jest także to, że nie emitują ciepła, więc nie ma ryzyka oparzenia. W lampach UV LED nie trzeba wymieniać żarówek. Wada lampy UV LED to niemożliwość utwardzenia wszystkich rodzajów żeli.

Lampy UV do paznokci nadają się zarówno do wykonywania hybrydy jak i żeli. Lampa UV jest tańsza od lampy UV LED, ale co jakiś czas trzeba wymienić w niej żarówkę. Wpływa to na wzrost kosztów eksploatacji.

Zobacz także:

3. Lampa UV – jak chronić dłonie?

Lampa UV wykorzystuje promieniowanie UVA do utwardzania lakieru hybrydowego. Promieniowanie UVA jest odpowiedzialne za szybsze starzenie się skóry, powstawanie przebarwień skóry i nowotworów skóry. Aby zminimalizować ryzyku powstania tych powikłań przed wykonaniem manicure z wykorzystaniem lampy UV należy zastosować krem z filtrem.

Wykonując manicure z lampą UV można zastosować specjalne rękawiczki. W ich składzie znajduje się dwutlenek tytanu, który występuje w kremach z filtrem. Takie rękawiczki nie wymagają prania i pasują zarówno na dłonie jak i na stopy. Rękawiczki do lampy UV kosztują około 20 zł.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.