Trwa ładowanie...

Lifting bez skalpela w 30 minut

System Ulthera™ jest pierwszym w historii aparatem do zabiegów medycyny estetycznej, który pozwala na przeprowadzenie nieinwazyjnego liftingu skóry za pomocą ultradźwięków. To pierwsze i jedyne urządzenie na rynku, które umożliwia skoncentrowanie energii na określonej wcześniej głębokości. Bez pomocy chirurga osiągamy spektakularny lifting skóry. Zabieg jest nie tylko skuteczny, ale także bezpieczny.

Ultherapy™ to całkiem nowa kategoria zabiegów, wprowadzona do Polski przez wrocławską firmę Infinita. Podczas zabiegu lekarz ma możliwość oglądania tkanki do głębokości 8 mm. Nie ma wątpliwości, które obszary wymagają poprawy, a to pozwala znacząco podnieść napięcie skóry.

spis treści

Zobacz film: "Jakie kompetencje powinien mieć chirurg plastyczny?"

1. Nowatorska technologia DeepSEE™

System Ulthera - galeria
System Ulthera - galeria [5 zdjęć]

System Ulthera to urządzenie do wykonywania zabiegu liftingu za pomocą ultradźwięków.

zobacz galerię

Nowatorska technologia DeepSEE™ firmy Ulthera bazuje na wykorzystywanej od dziesięcioleci w medycynie ultrasonografii, ale korzysta z tej samej technologii w innowacyjny sposób. Na początku zabiegu lekarz wizualizuje tkanki skóry, aby zobaczyć i wybrać precyzyjną głębokość, na której przeprowadzi zabieg. Energię ultradźwięków dostarcza głęboko pod powierzchnię skóry.

Akustyczna energia łagodnie obchodzi się z tkankami, wyjątkiem jest tu jedynie punkt, w którym dochodzi do spotkania fal dźwiękowych. Oznacza to, że położone głębiej płaszczyzny są poddane skoncentrowanej dawce uderzenia, a zewnętrzne warstwy skóry są nienaruszone. Energia ta prowokuje organizm do produkcji kolagenu. Stopniowo następuje poprawa owalu twarzy, poprawienie napięcia i jędrności skóry. Tworzenie się nowego kolagenu po zabiegu Ultherapy™ powoduje stymulację procesów naprawczych w skórze, a to w widoczny sposób poprawia jej witalność.

Najczęściej wykonywane operacje plastyczne
Najczęściej wykonywane operacje plastyczne

Są takie typy operacji plastycznych, które w obecnych czasach cieszą się bardzo dużą popularnością.

zobacz galerię

2. Działanie zabiegu Ultherapy™

Energia ultradźwięków działa tylko pod powierzchnią skóry, górne warstwy są nienaruszone. Regeneracja włókien kolagenowych pomaga skórze zwyciężyć z grawitacją, skóra przestaje opadać. Zabieg można wykonywać na twarzy, szyi, dekolcie, linii żuchwy. Jest krótki, nie trwa dłużej niż 30 minut. Osoby, które już poddały się zabiegowi, nie zanotowały żadnych dolegliwości, oprócz lekkiego zaróżowienia czy zaczerwienienia skóry, które minęło w ciągu 2 godzin. Rezultaty pojawiają się stopniowo, podczas 90-dniowego okresu po zabiegu.

3. Bezpieczeństwo zabiegu Ultherapy™

Rozległe badania kliniczne przeprowadzone zostały w University of California at San Diego, Massachusetts Eye and Ear Infirmary, Harvard Medical School and Wellman Center for Photomedicine at Massachusetts General Hospital, jak również przez Guided Therapy Systems. Ponad 1000 pacjentów na całym świecie zostało poddanych zabiegowi, wykazując bezpieczeństwo i znaczące, powtarzalne rezultaty. Wciąż są prowadzone badania nad rozszerzeniem możliwości aplikacji systemu Ulthera.

Badania kliniczne przeprowadzone po 90 dniach od zabiegu przez doświadczonych, medycznych ekspertów wykazały u 86% pacjentów:

  • znaczący lifting brwi,
  • mniejszy nawis i zwiotczenie skóry powiek,
  • „bardziej otwarty” wygląd wokół oczu,
  • odświeżony wygląd twarzy,
  • podniesienie, ujędrnienie i napięcie skóry na policzkach i linii żuchwy.

Skuteczność systemu Ulthera potwierdza fakt, że został on poddany procedurze „de novo” przez słynącą z rygorystycznego podejścia amerykańską agencję rządową FDA (Food & Drugs Administration). Procedura „de novo” jest unikalną metodą potwierdzającą, iż obecnie na rynku nie ma podobnego urządzenia.

Współczesna medycyna oferuje zatem bezpieczne, bezinwazyjne i niechirurgiczne metody pomagające jak najdłużej utrzymać zdrowy, młody wygląd skóry. Ulthera jest pośród wielu rozwiązań jednym z najbardziej bezpiecznych i gwarantujących najlepsze efekty zabiegów.

Dr Magdalena Rogóż
Lifting bez skalpela w 30 minut
Lifting bez skalpela w 30 minut
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.