Trwa ładowanie...

Lifting skroniowy

Lifting skroniowy to jeden z rodzajów liftingu twarzy. Zabieg ten ma na celu spłycenie zmarszczek i poprawienie napięcia skóry. Może znacznie odświeżyć wygląd zmęczonej twarzy. Jest to skuteczna metoda usuwania pierwszych oznak starzenia. Pomaga usunąć zmarszczki wokół oczu, a także powstające na skutek starzenia bruzdy nosowo-wargowe. Lifting skroniowy przyczynia się do wymodelowania wyrazistego kształtu twarzy. Kobiety, które poddały się temu zabiegowi, mają charakterystyczny koci wyraz twarzy.

spis treści

1. Wskazania do liftingu skroniowego

Lifting skroniowy zwany jest inaczej liftingiem bocznym. Na lifting skroniowy stawiają panie po 40 roku życia. Pomaga on w poprawie estetyki i wyraźnie usuwa oznaki starzenia się skóry. Inne zalety liftingu skroniowego:

Zobacz film: "Jak wybrać gabinet chirurgii estetycznej?"

  • odmładza i poprawia estetykę twarzy,
  • napina skórę,
  • likwiduje zmarszczki,
  • modeluje kontur twarzy,
  • poprawia samopoczucie.

Lifting skroniowy zmienia wygląd twarzy, nadając jej nieco egzotyczny charakter. Jest więc rodzajem zabiegu, na który mogą sobie pozwolić tylko odważne panie.

2. Efekty liftingu skroniowego

Lifting skroniowy nadaje twarzy egzotyczny rys. Napięta skóra w okolicach skroni uwydatnia kości policzkowe i nadaje twarzy bardzo oryginalny wyraz. Kobiety decydujące się na tego typu zabieg zazwyczaj robią to, aby uzyskać charakterystyczne kocie oblicze. Co jeszcze może lifting skroniowy? Otóż przyczynia się do spłycenia lub całkowitego usunięcia zmarszczek na czole i między brwiami oraz do poprawy napięcia skóry policzków. Warto także pamiętać, że lifting skroniowy jest kosztowną przyjemnością, jego ceny wahają się od 4000 do 6000 złotych.

3. Rekonwalescencja po liftingu skroniowym

Rekonwalescencja po zabiegu trwa do dwóch tygodni. W tym czasie pacjentka może odczuwać ból, pieczenie i ogólny obrzęk twarzy. Przez ten czas pozostaje ona w klinice, gdzie podawane są jej leki przeciwbólowe, które uśmierzają pozabiegowy ból. Po zabiegu pojawia się uczucie dyskomfortu, ponieważ twarz po liftingu jest bardzo mocno napięta. Niektóre osoby odnoszą wrażenie, że skóra ich twarzy „ściąga się”. Po liftingu twarzy skóra może stać się zupełnie niewrażliwa na dotyk, ponieważ pewne grupy nerwów chwilowo przestają działać. Po kilku dniach czucie powinno powrócić.

Lekarze zalecają pacjentkom, by po operacji unikały podnoszenia ciężkich rzeczy oraz nie uprawiały sportów kontaktowych. Zabronione jest także korzystanie z sauny i innych zabiegów leczniczych czy kosmetycznych wykorzystujących w swym działaniu parę wodną. Osoby, które poddały się liftingowi skroniowemu nie powinny po zabiegu stosować lekarstw (aspiryny) oraz alkoholu, gdyż produkty te mogą wywołać u nich krwawienie. Niewskazane jest również palenie tytoniu.

Przed wykonaniem liftingu skroniowego warto zastanowić się, czy aby na pewno chce się uzyskać wręcz teatralny kształt twarzy. Zwłaszcza że lifting twarzy może sprawić, że pojawią się trudności z mimiką twarzy. Osoby po liftingu mają na przykład kłopoty z uzyskaniem naturalnego uśmiechu. Ponadto powrotowi do zdrowia mogą towarzyszyć nawet stany depresyjne.

Lifting skroniowy
Lifting skroniowy
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.