Trwa ładowanie...

Lipoliza laserowa

Lipoliza laserowa to rodzaj bardzo mało inwazyjnej lipolizy z użyciem lasera. Laser służy do rozbicia i „roztopienia” tkanki tłuszczowej, po czym jest ona odsysana z pomocą niewielkich (1-2 mm) nacięć na skórze i jest metabolizowana. Taki zabieg lipolizy jest dość bezpieczny, ze względu na fakt, że to operacja laserowa, a równocześnie skuteczny, tak jak tradycyjna, inwazyjna liposukcja. Tkanka tłuszczowa już nigdy nie pojawi się w miejscach, skąd została usunięta.

spis treści

1. Liposukcja laserowa

Zalecenia przy lipolizie laserowej są takie same jak przy każdym innym rodzaju liposukcji. Lipoliza laserowa jest skuteczna u osób, które mają niewielką nadwagę lub nie mają jej wcale, ale narzekają na niedający się spalić tłuszcz. Sprawdza się szczególnie, gdy nadmiar tłuszczu jest niewielki i trudno jest go usunąć za pomocą diety i ćwiczeń fizycznych. Powinny to być osoby zdrowe, utrzymujące swoją wagę na stałym poziomie. Medycyna estetyczna w żadnym wypadku nie zastąpi dbania o siebie. Lipoliza laserowa nie usuwa nadmiaru skóry. Jeśli więc problemem są obwisłe fałdy skórne na brzuchu czy ramionach, należy raczej zastanowić się nad liftingiem lub inną operacją plastyczną. Medycyna estetyczna oferuje różne rozwiązania, także np. lifting z równoczesnym odsysaniem tłuszczu, jeśli skóra nie jest wystarczająco elastyczna, aby „dopasować się” do nowych rozmiarów.

Zobacz film: "Najczęściej wykonywane operacje plastyczne"

2. Komplikacje po laserowym odsysaniu tłuszczu

Liposukcja laserowa nie wymaga znieczulenia ogólnego, wystarczy znieczulenie miejscowe. Najpierw za pomocą lasera „topi się” tkankę tłuszczową, którą odsysa się spod skóry przez niewielkie nacięcia. Po takim zabiegu zwykle można iść do domu. Można spodziewać się, że po zabiegu będzie odczuwany ból i dyskomfort operowanych miejsc. Przechodzi on jednak już po dobie lub dwóch. Większości pacjentów wystarcza doba, aby dojść do siebie na tyle, by móc wrócić do pracy i normalnych codziennych czynności. Ostateczne efekty będą widoczne po około 3 miesiącach od operacji.

Mimo niewielkiej inwazyjności, lipoliza laserowa to nadal operacja. Wiąże się więc z ryzykiem pojawienia się:

 • infekcji,
 • wodniaków,
 • blizn,
 • krwawień,
 • wstrząsu.

3. Ceny liposukcji laserowej

Przykładowy koszt liposukcji laserowej to:

 • liposukcja brzucha – ok. 8 tys. zł,
 • liposukcja ud – ok. 6 tys. zł,
 • liposukcja pleców – ok. 4 tys. zł,
 • liposukcja ramion – ok. 4 tys. zł,
 • liposukcja pach – ok. 4 tys. zł,
 • liposukcja kolana – ok. 4 tys. zł,
 • liposukcja podbródka – ok. 3 tys. zł.

Jak widać, ceny te są dość wygórowane i nie każdy może pozwolić sobie na tak kosztowny zabieg. Ważne jest jednak to, że kwoty te zazwyczaj uwzględniają nie tylko sam zabieg, ale także dwie wizyty kontrolne, specjalne ubranie uciskowe, które trzeba nosić po operacji, ewentualnie zabieg radiofrekwencji, czyli bezinwazyjny zabieg, polegający na stymulacji skóry prądami o częstotliwości fal radiowych. Celem zabiegu jest pobudzenie skóry do produkcji kolagenu, który nadaje jej jędrność i sprężystość.

Lipoliza laserowa to jak na razie jedna ze skuteczniejszych metod usuwania tłuszczu. Wiąże się jednak z wysokimi kosztami i ryzykiem wystąpienia powikłań, mniejszym jednak niż w przypadku tradycyjnej liposukcji.

Lek. Iwona Radziejewska-Choma
Lipoliza laserowa
Lipoliza laserowa
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.