Trwa ładowanie...

Liposukcja kolan

Liposukcja kolan jest jednym z zabiegów chirurgii kosmetycznej, które polepszają wygląd nóg. Na kształt nóg wpływa wiele czynników, takich jak niesprzyjająca dieta, siedzący tryb życia, brak aktywności fizycznej, żylaki. W nogach zachodzą zmiany, które powodują odkładanie się tkanki tłuszczowej w okolicy łydek, kolan i ud. Nogi wyglądają na ociężałe i nieatrakcyjne. Niektóre kobiety decydują się na liposukcję, aby przywrócić nogom piękny wygląd.

1. Liposukcja łydek

Zgrabne nogi i zadbane pośladki stanowią centrum seksapilu kobiety. Nic więc dziwnego, że coraz więcej kobiet decyduje się na różne rodzaje liposukcji. Odsysanie tłuszczu z nóg dotyczy przede wszystkim takich miejsc jak łydki, kolana oraz uda. Ponadto w zakresie zabiegów chirurgicznych na nogi można wybrać liposukcję pośladków oraz lifting ud.

Czasem łydki zlewają się z kostkami i defekt ten negatywnie wpływa na kształt całych nóg. Kobiety, które mają niezgrabne łydki mogą wyrzeźbić ich kształt przez liposukcję. Operacja polega na zwężeniu dolnej części łydek przez odessanie tłuszczu. Wadami zabiegu są duży ból, opuchlizna oraz długi okres rekonwalescencji. Poza tym większość lekarzy odradza ten zabieg, ponieważ przebiega on w miejscu trudnym do operowania. Między łydkami a kostkami nie ma zbyt dużo tkanki tłuszczowej, natomiast przebiegają tędy liczne naczynia krwionośne i nerwy. Poza tym opuchlizna po operacji może utrzymywać się przez bardzo długi czas.

Zobacz film: "Leki, których nie powinno się zażywać przed operacją plastyczną"

2. Liposukcja kolan i ud

Kobiety najczęściej nie lubią kształtu swoich kolan. Zabieg liposukcji kolan przeprowadza się zazwyczaj razem z liposukcją ud. Jednak zdarza się, że pacjentka życzy sobie samej liposukcji kolan. Operacja kolan trwa krótko, podobnie jak czas rekonwalescencji po tym zabiegu. W niektórych przypadkach odsysanie tłuszczu z tej okolicy jest niemożliwe, ponieważ pod skórą nie znajduje się tłuszcz, ale mięśnie.

Drugi rodzaj liposukcji może być wykonany różnymi metodami. Czasem chirurdzy stosują metodę klasyczną, polegającą na wykonaniu drobnych nacięć i wprowadzeniu przez nie cienkiej rurki podłączonej do specjalnego ssącego urządzenia. Niekiedy stosowane są strzykawki, w których wytwarza się podciśnienie – na skutek czego tłuszcz zostaje wciągnięty do wnętrza strzykawki. Liposukcja ud może być przeprowadzona ultradźwiękami (rurka wprowadzona do ciała służy wysłaniu fal ultradźwiękowych, rozbijających komórki tłuszczu). Czas zabiegu, cena oraz okres rekonwalescencji zależą od wybranej metody.

Każda liposukcja niesie ze sobą ryzyko wystąpienia różnych komplikacji. Należą do nich infekcje, zaburzenia czucia, nieregularność powłoki skórnej, zmiany barwy skóry, tworzenie się nietypowych blizn, oparzenia skóry (w przypadku zastosowania liposukcji ultradźwiękowej). Warto pamiętać o przestrzeganiu porad lekarza bezpośrednio po zabiegu. Poza tym także w przypadku chirurgii kosmetycznej należy informować specjalistę o wszelkich swoich chorobach i dolegliwościach. Zabiegi liposukcji wiążą się z takim samym ryzykiem, jak każda inna operacja.

Liposukcja kolan
Liposukcja kolan
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.