Trwa ładowanie...

Liposukcja podbródka

Podwójny podbródek to problem wielu mężczyzn i kobiet. Rozwiązaniem nieestetycznego defektu może być liposukcja podbródka. Podczas zabiegu następuje odsysanie tłuszczu z okolic brody i szyi. Operacja plastyczna podbródka może być przeprowadzona metodą chirurgiczną, ale istnieje także możliwość, by nadmiar tkanki tłuszczowej usunąć za pomocą lasera. Liposukcja laserowa gwarantuje, że blizny są mniejsze, a rekonwalescencja po zabiegu odsysania tłuszczu z okolic podbródka zdecydowanie krótsza.

1. Odsysanie tłuszczu z podbródka

Liposukcja podbródka to niezbyt skomplikowany zabieg chirurgiczny, który polega na odsysaniu tłuszczu z okolic brody. Wykonuje się go u kobiet i mężczyzn, którzy posiadają tzw. podwójny podbródek. Lekarz wykonuje niewielkie nacięcia (2-4 cm) w okolicach podbródka i uszu. Niektórzy chirurdzy wykonują nacięcie wewnątrz jamy ustnej, dzięki czemu po zabiegu pozostaje mniejsza blizna.Nadmiar tkanki tłuszczowej usuwany jest za pomocą specjalnego narzędzia do liposukcji zakończonego cienką rurką, zwanego kaniulą. Operacja plastyczna podbródka trwa od 45 minut do godziny. Może być przeprowadzana w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym, dzięki czemu pacjent może od razu po zabiegu udać się do domu.

Zobacz film: "Jak wybrać gabinet chirurgii estetycznej?"

Na głowie umieszczany jest opatrunek uciskowy od czubka głowy do brody. W przypadku długotrwałego odrętwienia policzków lub brody należy skonsultować się z lekarzem. W pierwszym tygodniu po zabiegu pacjent może doświadczać dziwnych odczuć, takich jak mrowienie, ostre bóle, pieczenie lub ciągnięcie pod brodą. Liposukcja podbródka jest często przeprowadzana z innymi zabiegami medycyny estetycznej. Wiele pań decyduje się na nią, gdy wykonują sobie lifting twarzy.

2. Liposukcja laserowa podbródka

Liposukcja laserowa jest stosunkowo nową metodą. Nie wiąże się ona z procesem ssania, zamiast drgań o wysokich częstotliwościach stosowana jest energia świetlna służąca do ogrzania komórek tłuszczowych. Jest to metoda bardziej efektywna od tradycyjnej liposukcji, gdyż usuwa większe zbiory komórek tłuszczowych. Niewielki nadmiar tłuszczu usuwany metodą laserową bywa określany jako lipoliza. Najczęściej stosuje się ją do okolic brody, żuchwy i szyi. Można ją wykorzystać także do liposukcji pleców, kolan i okolic łonowych. Są to miejsca, w których nadmiar tkanki tłuszczowej nie daje się usunąć ani za pomocą diety, ani ćwiczeń fizycznych. Dzięki działaniu promieni laserowych włókna kolagenowe zostają podgrzane, a następnie błony komórek tłuszczowych zostają rozbite. Dzięki temu skóra zachowuje sprężystość, jest pozbawiona rozstępów i nierówności. Lipolizy nie zaleca się osobom chorym na cukrzycę, cierpiącym na dolegliwości nerek i wątroby, a także mającym problemy z krzepliwością krwi. Zabieg laserowej liposukcji trwa od 30 do 60 minut.

Niestety, nawet korekta podbródka metodą laserową może powodować powikłania i wiązać się z pewnym ryzykiem. Do najczęstszych powikłań należą oparzenia, tkliwość na dotyk (występująca około miesiąca), powstanie zbiornika chłonki (bardzo rzadko), infekcje oraz zapalenia. Koszt liposukcji podbródka wynosi około 3000 złotych. Może poprawić on samoocenę i uwolnić od noszenia golfu. Jeżeli naprawdę przejmujesz się wyglądem podbródka, warto zastanowić się nad zabiegiem.

Inną metodą umożliwiającą pozbycie się drugiego podbródka jest lipoliza. Jest to nieinwazyjna metoda rozpuszczania tkanki tłuszowej bez ingerencji chirurgicznej. Używa się tu znanej od lat substancji - fosfatydylocholiny, która jest naturalnym składnikiem pozyskiwanym z ziaren soi. Metoda ta nie odchudza, lecz modeluje sylwetkę. Leczeniu mogą być poddane rejony twarzy, takie jak np. podbródek.

Lek. Izabela Lenartowicz
Liposukcja podbródka
Liposukcja podbródka
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.