Liposukcja policzków

Okrągłe i grube policzki to problem wielu osób, który jest przyczyną sporego dyskomfortu. Nadmiar tłuszczu w tych okolicach nie daje się usunąć za pomocą żadnych metod chirurgicznych ani ćwiczeń sportowych. Dlatego też dla osób o dużych i przesadnie zaokrąglonych policzkach polecana jest liposukcja policzków. Odsysanie tłuszczu z twarzy jest zabiegiem, który przeprowadza się w bardzo krótkim czasie, a po jego wykonaniu policzki są mniejsze i zyskują zupełnie nowy kształt.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

spis treści

1. Odsysanie tłuszczu z policzków

Odsysanie tłuszczu z policzków trwa około godzinę. Chirurg wykonuje nacięcie pomiędzy policzkami i dziąsłami. Tłuszcz zostaje usunięty, a miejsce nacięcia zostaje zszyte. Na skutek operacji duże policzki stają się mniejsze i ładniej zarysowane. Jednak czy efekt jest wart takiego zachodu? Jakie są potencjalne powikłania po odsysaniu tłuszczu? Jak każda operacja, liposukcja wiąże się z ryzykiem skutków ubocznych. Najczęstsze to niepożądana reakcja na znieczulenie oraz infekcja rany. Obrzęk i zasinienie w miejscu nacięcia mogą pojawić się około tydzień po liposukcji. Pacjenci często odczuwają zanik czucia wokół operowanego miejsca. Jeśli masz grube policzki i chcesz je wysmuklić w wieku 20-30 lat, pamiętaj, że z wiekiem twoja twarz będzie szczuplejsza, a po operacji może wyglądać nieestetycznie, zwłaszcza gdy miejsca nacięć i blizny będą widoczne na policzkach. Mogą wystąpić także problemy podczas przeżuwania jedzenia. Osoby, które zdecydują się na chirurgiczne wysmuklenie twarzy powinny liczyć się z wydatkiem rzędu około tysiąca złotych.

2. Laserowa liposukcja policzków

Policzki to jedne z najbardziej rzucających się w oczy elementów twarzy. Okrągłe i pulchne policzki wyglądają uroczo u dzieci, ale dorośli rzadko są zadowoleni z takiego atrybutu. Wręcz przeciwnie, wiele osób chętnie zmieniłoby swój wygląd na rzecz bardziej poważnego, mimo iż okrągłe policzki nadają twarzy łagodny i atrakcyjny wygląd. Rozwiązaniem tego problemu może być nie tylko chirurgiczna liposukcja policzków, ale także liposukcja laserowa. Dzięki działaniu promieni laserowych błona tkanki tłuszczowej zostaje podgrzana i „rozpuszczona”, a następnie odessana. Pozostała część płynu zostaje wydalona na zewnątrz drogami metabolicznymi. Dren wprowadzany pod skórę, by usunąć nadmiar tłuszczu z policzków, w przypadku tej metody jest niewielki, dlatego też nie pozostawia większych blizn i umożliwia przeprowadzenie zabiegu liposukcji w znieczuleniu miejscowym, a nie ogólnym.

3. Usunięcie nadmiaru tłuszczu z policzków innymi metodami

Operacja to skomplikowana i ryzykowna metoda poprawy wyglądu policzków. Na szczęście, są inne sposoby na wyszczuplenie twarzy, w dodatku zupełnie za darmo. Są to:

  • wykonywanie ćwiczeń na mięśnie twarzy,
  • picie odpowiedniej ilości wody,
  • utrzymywanie właściwej diety,
  • unikanie w diecie węglowodanów, tłuszczów i soli,
  • nienadużywanie alkoholu i kofeiny,
  • utrzymywanie stałej wagi,
  • umiejętne stosowanie różu i innych środków do makijażu.
Liposukcja policzków
Liposukcja policzków (Zdjęcie kobiety dotykającej swoich policzków / Shutterstock)

Liposukcja policzków to inwazyjny zabieg, który może prowadzić do poważnych komplikacji. Pulchne policzki mogą być przez niektórych uważane za skazę na wyglądzie, ale dla znacznej większości osób są atrakcyjne i godne pozazdroszczenia. Dlatego też zamiast myśleć o liposukcji, warto zmienić nastawienie do swojej twarzy i zaakceptować ją taką, jaka jest.

Cena liposukcji to kilka tysięcy złotych. Zazwyczaj w koszt wliczone są także wizyty kontrolne przed i po zabiegu.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.