Trwa ładowanie...

Liposukcja policzków

Okrągłe i grube policzki to problem wielu osób, który jest przyczyną sporego dyskomfortu. Nadmiar tłuszczu w tych okolicach nie daje się usunąć za pomocą żadnych metod chirurgicznych ani ćwiczeń sportowych. Dlatego też dla osób o dużych i przesadnie zaokrąglonych policzkach polecana jest liposukcja policzków. Odsysanie tłuszczu z twarzy jest zabiegiem, który przeprowadza się w bardzo krótkim czasie, a po jego wykonaniu policzki są mniejsze i zyskują zupełnie nowy kształt.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

spis treści

1. Odsysanie tłuszczu z policzków

Odsysanie tłuszczu z policzków trwa około godzinę. Chirurg wykonuje nacięcie pomiędzy policzkami i dziąsłami. Tłuszcz zostaje usunięty, a miejsce nacięcia zostaje zszyte. Na skutek operacji duże policzki stają się mniejsze i ładniej zarysowane. Jednak czy efekt jest wart takiego zachodu? Jakie są potencjalne powikłania po odsysaniu tłuszczu? Jak każda operacja, liposukcja wiąże się z ryzykiem skutków ubocznych. Najczęstsze to niepożądana reakcja na znieczulenie oraz infekcja rany. Obrzęk i zasinienie w miejscu nacięcia mogą pojawić się około tydzień po liposukcji. Pacjenci często odczuwają zanik czucia wokół operowanego miejsca. Jeśli masz grube policzki i chcesz je wysmuklić w wieku 20-30 lat, pamiętaj, że z wiekiem twoja twarz będzie szczuplejsza, a po operacji może wyglądać nieestetycznie, zwłaszcza gdy miejsca nacięć i blizny będą widoczne na policzkach. Mogą wystąpić także problemy podczas przeżuwania jedzenia. Osoby, które zdecydują się na chirurgiczne wysmuklenie twarzy powinny liczyć się z wydatkiem rzędu około tysiąca złotych.

2. Laserowa liposukcja policzków

Policzki to jedne z najbardziej rzucających się w oczy elementów twarzy. Okrągłe i pulchne policzki wyglądają uroczo u dzieci, ale dorośli rzadko są zadowoleni z takiego atrybutu. Wręcz przeciwnie, wiele osób chętnie zmieniłoby swój wygląd na rzecz bardziej poważnego, mimo iż okrągłe policzki nadają twarzy łagodny i atrakcyjny wygląd. Rozwiązaniem tego problemu może być nie tylko chirurgiczna liposukcja policzków, ale także liposukcja laserowa. Dzięki działaniu promieni laserowych błona tkanki tłuszczowej zostaje podgrzana i „rozpuszczona”, a następnie odessana. Pozostała część płynu zostaje wydalona na zewnątrz drogami metabolicznymi. Dren wprowadzany pod skórę, by usunąć nadmiar tłuszczu z policzków, w przypadku tej metody jest niewielki, dlatego też nie pozostawia większych blizn i umożliwia przeprowadzenie zabiegu liposukcji w znieczuleniu miejscowym, a nie ogólnym.

3. Usunięcie nadmiaru tłuszczu z policzków innymi metodami

Operacja to skomplikowana i ryzykowna metoda poprawy wyglądu policzków. Na szczęście, są inne sposoby na wyszczuplenie twarzy, w dodatku zupełnie za darmo. Są to:

  • wykonywanie ćwiczeń na mięśnie twarzy,
  • picie odpowiedniej ilości wody,
  • utrzymywanie właściwej diety,
  • unikanie w diecie węglowodanów, tłuszczów i soli,
  • nienadużywanie alkoholu i kofeiny,
  • utrzymywanie stałej wagi,
  • umiejętne stosowanie różu i innych środków do makijażu.

Liposukcja policzków to inwazyjny zabieg, który może prowadzić do poważnych komplikacji. Pulchne policzki mogą być przez niektórych uważane za skazę na wyglądzie, ale dla znacznej większości osób są atrakcyjne i godne pozazdroszczenia. Dlatego też zamiast myśleć o liposukcji, warto zmienić nastawienie do swojej twarzy i zaakceptować ją taką, jaka jest.

Cena liposukcji to kilka tysięcy złotych. Zazwyczaj w koszt wliczone są także wizyty kontrolne przed i po zabiegu.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.