Trwa ładowanie...

Liposukcja ramion

Liposukcja ramion to skuteczny sposób na obwisłe ramiona, które z wiekiem pojawiają się u wielu kobiet. Jeśli problemem jest także zwisająca skóra, a nie tłuszcz, rozwiązaniem może być plastyka ramion. Liposukcja to operacja plastyczna, która usuwa tylko tłuszcz zgromadzony na ramionach, nie fałd skóry. Odsysanie tłuszczu jest wciąż udoskonalane i obecnie można go wykonywać za pomocą mało inwazyjnych metod, które dodatkowo napinają skórę ramion, np. z wykorzystaniem lasera.

1. Przebieg liposukcji ramion

Obwisłe ramiona to obecnie problem wielu kobiet, szczególnie w dojrzałym wieku. Powoduje on, że panie wstydzą się wkładać bluzki na ramiączka i nawet latem chodzą w bluzkach z rękawkami. Żadne ćwiczenia ani dieta nie są w stanie całkowicie zlikwidować obwisłych ramion. Narzekają na nie nawet osoby aktywne fizycznie. Owszem, można spalić część tłuszczu, ale nie da się w stu procentach samodzielnie usunąć skóry, która pozostaje na ramionach. Liposukcja oraz plastyka ramion są wtedy dobrym rozwiązaniem – usuwają tłuszcz i naciągają skórę. Operacje plastyczne zawsze jednak wiążą się z pewnym ryzykiem powikłań.

Zobacz film: "Poprawianie skutków nieudanych operacji plastycznych"

Po znieczuleniu pod skórę wprowadza się rurkę, która „topi” tłuszcz i go zasysa. Dzięki niewielkim nacięciom, minimalizuje się ryzyko infekcji i blizn. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, co również zmniejsza ryzyko związane z operacją. Samo odessanie tłuszczu trwa 1-2 godziny. Jakiś czas po liposukcji ramion skóra będzie zaczerwieniona i napuchnięta. Możesz odczuwać w ramionach zmęczenie, jak po intensywnym treningu. Przez kilka dni po operacji staraj się dać ramionom odpocząć. Wszelkie dolegliwości powinny minąć po około 4 tygodniach. Do tej pory trzeba także nosić specjalne uciskowe bandaże. Pacjentki rzadko narzekają na blizny widoczne na skórze po takiej operacji.

2. Wodna liposukcja ramion

Nazwa wodna liposukcja może być myląca, ponieważ w trakcie tej operacji plastycznej nie wstrzykuje się wody, ale roztwór wodny w postaci fluidu. Zawiera on adrenalinę, powstrzymującą krwawienie, oraz specjalne substancje, które mają za zadanie rozpuszczać tłuszcz. Metoda ta różni się od tradycyjnych sposóbów odsysania tłuszczu tym, że obszar zabiegowy nie jest obstrzykiwany lidokainą przed samym zabiegiem. Istotą liposukcji wodnej z wytryskiem jest to, że roztwór wodny jest wstrzykiwany bezpośrednio do ciała, a następnie rozpuszczany i odsysany przez tę samą kaniulę. Dzięki temu odsysanie tłuszczu przebiega o wiele szybciej i rzadziej kończy się uszkodzeniem mięśni i tkanek. Ponadto wodna liposukcja nie musi być wykonywana w pełnym znieczuleniu, co umożliwia pacjentowi wpływ na przebieg zabiegu.

Liposukcja ramion to nie jest żaden magiczny sposób na schudnięcie. Ten zabieg tak naprawdę najbardziej pomoże osobom, które mają tylko lekką, kilkukilogramową nadwagę lub nie mają jej wcale, ale nie są w stanie poradzić sobie z tłuszczem na ramionach. Zawsze trzeba zacząć pozbywanie się tłuszczu od ćwiczeń, aby mieć pewność, że operacje plastyczne są jedynym możliwym rozwiązaniem.

Liposukcja ramion
Liposukcja ramion
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.