Trwa ładowanie...

Liposukcja wodna

Liposukcja, czyli odsysanie tłuszczu, to dobrze znany zabieg chirurgii plastycznej. Nie wszyscy jednak wiedzą, że w 2006 roku w Niemczech powstał nowy rodzaj tej operacji, tak zwana liposukcja wodna. Zabieg liposukcji wodnej wykorzystuje roztwór wodny pod wysokim ciśnieniem, który rozluźnia tkankę tłuszczową przed usunięciem jej za pomocą ssania. Podczas wstrzykiwania wody w dane miejsce podaje się znieczulenie. Jakie są główne zalety tego innowatorskiego zabiegu, który usuwa nadmiar tłuszczu?

1. Tradycyjne odsysanie tłuszczu a liposukcja wodna

Wodna liposukcja jest adresowana szczególnie do osób, u których nadmiar tłuszczu zgromadził się w miejscach trudnych do usunięcia innymi metodami. U większości pacjentów klasyczna liposukcja była przeprowadzana w znieczuleniu ogólnym. W przypadku liposukcji wodnej stosuje się znieczulenie miejscowe. Zabieg liposukcji wodnej (water-jet liposuction with the body-jet) jest znacznie krótszy dzięki zastosowaniu nowych technik rozpuszczania tłuszczu. W tradycyjnej liposukcji obszar zabiegowy obstrzykiwano bezpośrednio przed odsysaniem za pomocą roztworu lidokainy. Ponadto tradycyjna liposukcja wiązała się ze sporym ryzykiem powikłań i była bardziej inwazyjna. Obecnie podczas liposukcji wodnej wtrysk następuje bezpośrednio do ciała, dzięki czemu tłuszcz łatwiej się rozpuszcza i można go szybciej odessać. Zmniejsza się również ryzyko uszkodzenia tkanek skóry i mięśni.

Zobacz film: "Ryzyko powikłań po zabiegu powiększania piersi"

Do najważniejszych korzyści płynących z zastosowania liposukcji wodnej należą:

 • bardziej dokładne usuwanie tłuszczu,
 • możliwość usunięcia większej ilości tłuszczu niż podczas tradycyjnej liposukcji,
 • nikłe ryzyko uszkodzenia tkanek,
 • brak konieczności podawania pacjentowi dużych dawek znieczulenia,
 • efekty są widoczne natychmiast,
 • dużo krótszy czas trwania operacji.

Znieczulenie miejscowe powoduje, że pacjent może „uczestniczyć” w zabiegu i dawać lekarzowi pewne sygnały dotyczące przeprowadzania zabiegu.

2. Efekty liposukcji wodnej

Efekty odsysania tłuszczu są widoczne natychmiast po zabiegu. Jaka jest cena liposukcji? Bez względu na część ciała, koszt liposukcji waha się pomiędzy 5 a 7 tys. złotych. Poszczególne zabiegi mają następujące ceny:

 • wodna liposukcja talii – 5-6 tys. zł,
 • wodna liposukcja brzucha – 5-7 tys. zł,
 • wodna liposukcja pleców – 5-7 tys. zł,
 • wodna liposukcja bioder – 5-6 tys. zł,
 • wodna liposukcja ud – 5-7 tys. zł,
 • wodna liposukcja pośladków – 5-6 tys. zł.

Dla osób, którym marzy się zgrabna sylwetka bez męczących ćwiczeń i diet, odsysanie tłuszczu może wydawać się doskonałym pomysłem. Technika liposukcji uległa w ostatnim czasie znacznemu udoskonaleniu, co więcej, dostępne są nowe metody odsysania tłuszczu takie jak liposukcja wodna. Jest to stosunkowo nowa metoda, która pozwala optymalizować pożądane efekty i minimalizować ewentualne komplikacje. Jednak przed decyzją o odsysaniu tłuszczu warto zadać sobie pytanie – czy dobrowolne położenie się na stole operacyjnym jest rzeczywiście konieczne? Udoskonalenie metody nie oznacza bowiem, że po zabiegu nie wystąpią powikłania. Pacjentka, która poddała się zabiegowi potrzebuje ponadto kilku dni, by powrócić do dawnej formy i podjąć wcześniejsze aktywności.

Liposukcja wodna
Liposukcja wodna
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.