Trwa ładowanie...

Macmiror Complex – wskazania i właściwości, stosowanie, skutki uboczne

Macmiror Complex występuje w postaci kremu dopochwowego i globulek dopochwowych, które stosuje się w chorobach układu moczowo-płciowego. Posiada działanie przeciwgrzybiczne, przeciwbakteryjne i rzęsistkobójcze. Zawarta w nim nystatyna i nifuratel skutecznie zwalczają bakterie, grzyby i pierwotniaki, najczęściej wywołujące zakażenia pochwy. Macmiror Complex to lek dostępny na receptę. W zależności od opakowania jego koszt nie przekracza 40 zł.

spis treści

1. Macmiror Complex – wskazania i właściwości

Macmiror Complex jest zalecany w leczeniu zakażeń pochwy i sromu, które są wywołane przez bakterie, rzęsistkę pochwową i grzyby pochodne z Candida. Zawiera w sobie dwa drogocenne dla posiadanych przez lek Macmiror Complex składniki: nifuratel i nystatynę.

Zobacz film: "Rak szyjki macicy atakuje młode kobiety. Możesz być w grupie ryzyka"

Zastosowanie tych dwóch składników w jednym leku powoduje, że skuteczność działania Macmiror Complex jest wysoka. Nifuratel i nystatyna przy jednoczesnym zastosowaniu mają skuteczniejsze działanie w chorobach grzybicy i zakażeń pochwy, niż zastosowanie każdej z nich oddzielnie.

Leczenie chorób układu moczowo-płciowego za pomocą leku Macmiror Complex powoduje nie tylko przywrócenie odpowiednich warunków fizjologicznych, ale przede wszystkim zmniejsza ryzyko wystąpienia infekcji w przyszłości.

Co ważne, lek Macmiror Complex nie niszczy bakterii pałeczki kwasu mlekowego. To niezmiernie ważne, gdyż te pałeczki pełnią znaczącą rolę ochronną w pochwie zdrowych kobiet. Miejscowe zastosowanie (jak w przypadku kremu) składników zawartych w Macmiror Complex, tj. nystatyny i nifuratelu nie powoduje przenikania ich do krwi, lecz powodują działanie na cały organizm.

2. Macmiror Complex – stosowanie

Macmiror Complex w postaci globulek dopochwowych stosuje się stricte dopochwowo. Podczas leczenia nie zaleca się współżycia seksualnego. Co więcej, leczenie powinno objąć również partnera. Szczegółowe zastosowanie globulek Macmiror Complex polega na umieszczeniu globulki głęboko w okolicy tylnego sklepienia pochwy.

Zaleca się stosowanie maksymalnie jednej globulki na dobę. O długości leczenia decyduje lekarz. Ważne jest, aby leczeniem lekiem Macmiror Complex zakończyć przed menstruacją. Nie zaleca się stosowania leku przy występowaniu nadwrażliwości na któryś z jego składników. Macmiror Complex u kobiet w ciąży powinien być zlecony do stosowania tylko i wyłącznie za zgodą lekarza.

Macmiror Complex nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów ani obsługę maszyn. Ponadto, długotrwałe stosowanie Macmiror Complex może spowodować wystąpienie działań niepożądanych.

Stosowanie leku Macmiror Complex w maści polega na:

  • nakręceniu aplikatura na tubę i wyciśnięciu do niego odpowiedniej ilości masy (ułatwieniem jest pojawienie się cyfr na aplikatorze, które odpowiadają liczbie gramów tej maści),
  • samoistnym wysunięcia się maści w tłoczka,
  • wyciągnięciu za gwint mikroaplikatora, które znajduje się wewnętrz owego tłoczka,
  • dokręceniu do przezroczystej rurki aplikatura mikroaplikatora zaraz po odkręceniu go od tubki,
  • umieszczeniu końcówki mikroaplikatora w pochwie,
  • naciśnięciu tłoczka w celu wprowadzenia maści do pochwy.

3. Macmiror Complex – skutki uboczne

Macmiror Complex tak jak inne leki może powodować wystąpienie skutków ubocznych. Bardzo często lek powoduje uczulenie. Ponadto, zaobserwowano nasilone uczucie pieczenia i świąd.

Każde z wymienionych uprzednio działań niepożądanych zazwyczaj występują w postaci łagodnej i ustępują samoistnie. Rzadziej niż u 1 do 10000 osób pojawiła się pokrzywka i kontaktowe zapalenie skóry.

Macmiror Complex – wskazania i właściwości, stosowanie, skutki uboczne
Macmiror Complex – wskazania i właściwości, stosowanie, skutki uboczne
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.