Trwa ładowanie...

Makijaż fotograficzny

Pewnie nie raz zastanawiałaś się nad tym, w jaki sposób wykonać profesjonalny makijaż z przysłowiowej „okładki”. W kolorowej prasie często można znaleźć bardzo intrygujące i ciekawe jego odmiany. Oczywiście gazety często wykorzystują photoshop w celu ulepszenia makijażu osoby znajdującej się na zdjęciu. Warto jednak wiedzieć, że wykonanie makijażu fotograficznego nie musi być wcale takie trudne i ten rewelacyjny efekt można uzyskać za pomocą kosmetyków kolorowych - bez użycia programu do fotomontażu. Jak to zrobić?

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

spis treści
Błędy w makijażu, które cię postarzają
Błędy w makijażu, które cię postarzają [10 zdjęć]

Niemal każda kobieta eksperymentuje z kosmetykami do makijażu. Za ich pomocą możliwe jest skorygowanie

zobacz galerię

1. Podstawy makijażu fotograficznego

Kryjące kosmetyki kolorowe – niewątpliwie do makijażu fotograficznego niezbędne są silnie kryjące kosmetyki – mogą to być również specjalne kosmetyki stosowane do tzw. „kamuflażu”. Wykonując tego rodzaju makijaż, nie musisz się przejmować tym, że nie będzie on wyglądać naturalnie – makijaż fotograficzny jest intensywny i nie ma możliwości, aby za jego pomocą uzyskać efekt „naturalnego makijażu”. W związku z tym, przygotowując się do zdjęć, absolutnie nie obawiaj się tego, aby nałożyć na skórę trochę grubszą warstwę podkładu aniżeli na co dzień.

Intensywne barwy – pewnie nie raz zastanawiałaś się nad tym, dlaczego pomimo wykonanego makijażu, na zdjęciach praktycznie nie był on widoczny. To niezwykle istotne, aby przed sesją zdjęciową wybrać kosmetyki o odpowiedniej, dosyć intensywnej barwie. Wszelkiego rodzaju pastelowe, delikatne kolory nikną „w cieniu” fotografii. Odpowiada za to flesz, który wyzwala się w czasie wykonywania zdjęcia.

Efekt matowej skóry – przed sesją zdjęciową bardzo istotne jest to, aby nałożyć na skórę dużą ilość odpowiedniego pudru. W przeciwnym razie na zdjęciach może być widoczna nieestetyczna połyskująca warstwa na powierzchni naszej skóry. Jest to związane z odbijaniem się światła flesza od powierzchni naszej cery.

2. Jak przygotować skórę do makijażu fotograficznego?

Przed przystąpieniem do tego rodzaju makijażu bardzo ważne jest to, aby w odpowiedni sposób przygotować skórę. Warto wcześniej wykonać zabieg peelingujący, aby usunąć z jej powierzchni obumarłe komórki i wygładzić jej fakturę. Następnie konieczne jest zastosowanie kremu silnie nawilżającego, gdyż kosmetyki silnie kryjące mogą sprzyjać odwodnieniu naszej skóry. Po odczekaniu około 20 minut można przystąpić do wykonania makijażu. Nie rób tego wcześniej, gdyż w ciągu tego czasu z kosmetyku pielęgnacyjnego odparowują substancje lotne i krem się „wchłania”.

Po zakończeniu zdjęć koniecznie wykonaj dokładny demakijaż skóry. Prawdopodobnie będziesz potrzebowała w tym celu kosmetyków do makijażu wodoodpornego.

Makijaż fotograficzny sprawi, że na zdjęciach twoja skóra będzie wyglądać olśniewająco i nieskazitelnie.

Mgr Joanna Hirszler
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.