Trwa ładowanie...

Makijaż oczu głęboko osadzonych

Specjalne triki makijażowe mogą pomóc ukryć małe niedoskonałości skóry, a także skorygować rysy twarzy. Celem makijażu jest poprawienie wyglądu i przekształcenie go na naszą korzyść oraz osiągnięcie oszałamiającego efektu. Każda z nas jest inna. Niektórym kobietom zależy na wyszczupleniu twarzy makijażem, innym z kolei np. na wydobyciu głębi spojrzenia. Ten ostatni rezultat często chciałyby osiągnąć kobiety o głęboko osadzonych oczach. Dowiedz się, jakie są sekrety makijażu , który sprawi, że głęboko osadzone oczy będą wyglądać niezwykle atrakcyjnie i cudownie.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

1. Jakie korzyści może przynieść odpowiednio dobrany makijaż dla głęboko osadzonych oczu?

Techniki makijażu umożliwią ci naukę tego, w jaki sposób podkreślić twoje naturalne piękno. Makijaż pozwoli ci ukryć drobne niedoskonałości, takie jak przebarwienia skóry, widoczne naczynka czy nawet nieregularne rysy twarzy. W przypadku oczu mamy do czynienia z różnymi ich formami. Oczy mogą być małe, duże lub głęboko osadzone. Głęboko osadzone oczy to jeden z kształtów, które będzie ci łatwo umalować w odpowiedni sposób. Takie kształty oka są wspaniałe, jednak niekiedy głębokie osadzenie oczu wymaga zastosowania pewnych technik makijażu, które odrobinę „wydobędą” oczy i sprawią, że staną się one bardziej widoczne i większe. Jeżeli część twojej powieki jest widoczna w zewnętrznym kąciku oka i robi się ona coraz węższa w kierunku wewnętrznym, prawdopodobnie masz głęboko osadzone oczy. W tym przypadku raczej decyduj się na jasne cienie, gdyż umożliwią ci one uwypuklenie tych partii twarzy. Z kolei ciemne cienie dają wrażenie głębi. Z tego względu lepiej ich unikać, gdyż mogłyby one spowodować, że twoje oczy będą wyglądać na jeszcze głębiej osadzone.

2. Co powinnaś wiedzieć przed wykonaniem makijażu, jeżeli twoje oczy są głęboko osadzone?

W makijażu głęboko osadzonych oczu wskazane jest stosowanie opalizujących cieni na górnej powiece od wewnętrznego kącika oka do zewnętrznego. Możesz użyć wielu kombinacji cieni, nawet takich, które są w wersji trio. Takie cienie do powiek będą dla ciebie idealne. Najważniejsze jest to, aby podkreślić oczy jasnymi kolorami, takimi jak beż, blady róż czy brzoskwinia. Nakładanie cieni rozpocznij od podstawy rzęs i zastosuj je aż do kości czoła. W drugim etapie stosuje się odrobinę ciemniejszy cień na środku powieki w kierunku zewnętrznym. Kolor taki odrobinę rozetrzyj ku górze. Pamiętaj o tym, aby postępować zgodnie z naturalną linią oczu i jedynie na zewnętrznym krańcu powieki cienie nałożyć wyżej. Dzięki temu unikniesz efektu „smutnego oka”, gdzie zewnętrzne jego kąciki opadają w kierunku dołu. Najciemniejszy kolor potrójnego cienia zastosuj jedynie w obrębie zewnętrznego kącika górnej powieki i przy linii rzęs. Dzięki temu osiągniesz efekt większych oczu. Na koniec nałóż cienką linię specjalnego eyelinera od środkowej części powieki w kierunku zewnętrznego kącika oka. Na końcu delikatnie przeciągnij linię w górę. Unikaj stosowania eyelinera w obrębie wewnętrznej części powieki, gdyż w efekcie pomniejszysz swoje oczy. Na koniec zastosuj zalotkę w celu podkręcenia rzęs i pomaluj je tuszem.

Głęboko osadzone oczy są cudowne, ponieważ w tym przypadku możesz eksperymentować z różnego rodzaju technikami makijażu. Ponadto możesz stosować rozmaite kolory cieni do powiek, które optycznie sprawią, że oczy nie będą wyglądać na głęboko osadzone. Odpowiednio wykonany makijaż oczu podkreśli ich piękno.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.