Trwa ładowanie...

Makijaż permanentny ust

Makijaż permanentny ust to rozwiązanie dla osób, których usta są zbyt blade, wąskie lub mają nieregularne kontury. Taki niekorzystny wygląd może pojawić się z wiekiem, lecz niektóre kobiety po prostu mają taki, a nie inny kształt ust. Aby poprawić ich wygląd i sprawić, że będą pełniejsze, można zastosować operację plastyczną. Makijaż permanentny ust jest mniej radykalnym i mniej kosztownym pomysłem, a pozwala na efektywne podkreślenie warg i wydobycie ich koloru.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

1. Kontur czy wypełnienie ust?

Możesz zdecydować się na wyrównanie konturu ust za pomocą makijażu permanentnego. Sprawdzi się to u kobiet narzekających na nieregularne i wąskie usta. Także z wiekiem kontur ust staje się mniej wyraźny, a same usta bledsze. Przyczyniają się do tego:

  • uszkadzające skórę promieniowanie UV,
  • utrata wody w skórze,
  • zmiany hormonalne,
  • problemy zdrowotne.

Blade usta, zlewające się ze skórą wokół nich, mogą być skorygowane za pomocą konturu oraz wypełnienia ust kolorem. Wypełnianie ust kolorem jest droższym rozwiązaniem, jednak sam kontur bywa niewystarczający, aby zapewnić sobie pociągający wygląd. Niezbyt pełne usta można wypełnić kolorem cieniowanym, co optycznie je powiększa.

2. Czego się spodziewać po makijażu permanentnym ust?

Przygotowanie do makijażu permanentnego obejmuje osoby, które miały w swoim życiu opryszczkę na ustach. Opryszczkę można zaleczyć, jednak wirus pozostaje w organizmie. W takich przypadkach stosuje się leki antywirusowe. Zazwyczaj przyjmowanie leków rozpoczyna się 3-4 dni przed nałożeniem makijażu i kontynuuje się je także 3-4 dni po zabiegu.

Usta po nałożeniu makijażu permanentnego mogą być spierzchnięte. Używaj w tym czasie wazeliny, aby nie dopuścić do ich pękania. Początkowo możesz zauważyć, że kontur i kolor ust są zbyt ciemne. To normalne, kolor twoich ust będzie zmieniał się od momentu nałożenia makijażu permanentnego. Mniej więcej 10 dni później może się okazać, że usta wyglądają jakby nie był na nie nałożony makijaż. Po dwóch tygodniach od nałożenia makijażu pigment znowu powraca na swoje miejsce. Nie dzieje się tak u wszystkich osób, zależy to od właściwości skóry, nie od metody nakładania makijażu czy rodzaju użytego pigmentu.

Salony kosmetyczne oferują poprawianie makijażu raz czy dwa, aby utrwalić jego efekt. Stosują zasadę, że lepiej nałożyć na początek lżejszy makijaż permanentny ust, a później ewentualnie go poprawić, niż nałożyć zbyt mocny makijaż już na samym początku. Łatwiej jest dodać trochę pigmentu, niż go usuwać.

Samo poprawienie konturu ust to koszt rzędu kilkuset złotych. Poprawienie koloru ust razem z ich konturem to wydatek około tysiąca złotych. Wycieniowanie ust z konturem może kosztować trochę mniej niż nadanie im koloru, ale nadal w okolicach tysiąca złotych.

Makijaż permanentny ust poprawia ich wygląd i sprawia, że usta wyglądają młodziej i pełniej. Nic nie zastąpi jednak regularnego nawilżania szczególnie wrażliwej i delikatnej skóry ust. Dlatego, aby cieszyć się ładnym wyglądem ust, pamiętaj o nakładaniu na nie odżywczej pomadki i nawilżaniu specjalnymi preparatami do ust.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.