Trwa ładowanie...

Masz blizny? Pospiesz się, możesz je skutecznie usuwać tylko do wiosny!

Nieestetyczne blizny często są przyczyną kompleksów i braku pewności siebie, w szczególności u osób, które posiadają je w widocznych miejscach. Ponieważ blizna nie musi być pamiątką na całe życie, warto zorientować się, jakie metody na pozbycie się ich można zastosować. Zdaniem specjalistów jesień i zima to idealna pora na usunięcie blizn za pomocą laseroterapii.

Jesień i zima to najpopularniejsze okresy, by wykonać zabieg laseroterapii
Jesień i zima to najpopularniejsze okresy, by wykonać zabieg laseroterapii

Blizny to nic innego jak nieestetyczny efekt gojenia się ran. Istnieje wiele rodzajów blizn: potrądzikowe, pozabiegowe czy po prostu powstałe w wyniku wypadku np. mocnego skaleczenia. Gdy można je zakryć są mniej uciążliwe, jeśli jednak występują w widocznych miejscach np. na twarzy, dekolcie, ramionach, czy brzuchu są naprawdę sporym kłopotem, który zaniża samoocenę i komfort życia.

Zobacz film: "Jak zapobiegać powstawaniu blizn potrądzikowych?"

Blizny to nie tylko problem estetyczny – w przypadkach rozległych blizn, mogą również powodować fizyczny dyskomfort: świąd, ból czy przykurcze. Jedną ze specjalizacji Dermamed Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii we Wrocławiu, założonego i kierowanego przez prof. Surowiaka, jest zwalczanie nieestetycznych i niekiedy bardzo uciążliwych "pamiątek" za pomocą laseroterapii.

1. Nowoczesne sposoby leczenia – gwarancja skuteczności

Nowoczesna laseroterapia zapewnia niemal stuprocentową skuteczność
Nowoczesna laseroterapia zapewnia niemal stuprocentową skuteczność

– Leczenie blizn jest jednym z największych wyzwań medycyny estetycznej. Jednak dla nas nie ma rzeczy niemożliwych, ponieważ dysponujemy nowoczesnymi technologiami, które pozwalają skutecznie zwalczać nawet najbardziej szpecące blizny – zapewnia Kamila Adryjanek, specjalista laseroterapii w Dermamed.

Dermamed oferuje zabiegi z użyciem wielu różnych rodzajów laserów frakcyjnych – różnych laserów CO2, lasera ablacyjnego Er: Yag Fotona o różnych głębokościach ablacji, w zależności od zastosowanego skanera, a także różnych rodzajów laserów nieablacyjnych – Fraxel, Frax1500, FRAC3D i Renas. Duży wybór laserów sprawia, że dla każdego pacjenta indywidualnie dobierany jest odpowiedni sposób kuracji.

2. Lasery frakcyjne – dlaczego są tak skuteczne?

Skutecznymi i rekomendowanymi przez specjalistów sposobami leczenia blizn są zabiegi z użyciem laserów frakcyjnych. Najwyższą skuteczność daje jednak łączenie różnych technik laserowych, które są dobierane indywidualnie dla każdego pacjenta w celu optymalizacji procesu leczenia.

– Skuteczne leczenie blizn wymaga odpowiedniej bazy urządzeń laserowych oraz współpracy lekarzy różnych specjalności. Konsultacja jest pierwszym etapem, w którym podejmuje się decyzję o schemacie leczenia – mówi dr hab. n. med. Marcin Frączek z Dermamed.

Warto pamiętać, że wiek zmiany skórnej ma duży wpływ na efektywność jej leczenia – im blizna jest młodsza, tym łatwiejsze będzie jej usunięcie lub zminimalizowanie jej widoczności. Zawsze należy pamiętać, że najlepiej zacząć leczenie już wówczas, gdy rana zacznie się goić.

3. Czasem potrzebna jest pomoc chirurga

W niektórych przypadkach szybszy i lepszy efekt można uzyskać, przeprowadzając przed leczeniem laserowym zabieg chirurgicznej plastyki blizny. W Dermamed Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii zabiegi tego typu przeprowadzają specjaliści chirurgii plastycznej oraz chirurgii onkologicznej, wyspecjalizowani w zabiegach rekonstrukcyjnych.

Z reguły zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Po odpowiednio przeprowadzonej plastyce blizny pozostaje jedynie linijna blizna, która następnie można poddać leczeniu z użyciem laserów frakcyjnych. W przypadku blizn przerosłych i bliznowców, jednym z etapów ich leczenia jest ostrzyknięcie sterydem o przedłużonym działaniu.

Leczenie blizn jest jednym z najcięższych wyzwań medycyny estetycznej i wymaga odpowiedniej bazy urządzeń laserowych oraz współpracy lekarzy różnych specjalności, dlatego ważny jest wybór odpowiedniej kliniki, w której najskuteczniej i najbezpieczniej można usunąć niechciane pamiątki.

Informacja prasowa

Masz blizny? Pospiesz się, możesz je skutecznie usuwać tylko do wiosny!
Masz blizny? Pospiesz się, możesz je skutecznie usuwać tylko do wiosny! (mat. prasowe)
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.