Trwa ładowanie...

Medycyna estetyczna, kosmetologia i chirurgia plastyczna – kompleksowe podejście do pacjenta

Pomyśl o miejscu, w którym mógłbyś kompleksowo zaopiekować się sobą. Skorzystać z usług kosmetologa, zabiegów lekarza medycyny estetycznej, chirurga plastycznego i wsparcia psychologa. Brzmi nieźle, prawda?

Zobacz film: "Polki coraz chętniej korzystają z medycyny estetycznej"

1. Jest takie miejsce, które wyznacza trendy

IP Cliniq powstało, by uzupełnić całościową opiekę medyczną, którą od 28 lat świadczy na rynku Centrum Medyczne Medyk. Na Podkarpaciu pod jednym dachem swoje siły połączyły: nowoczesna kosmetologia, medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna. Od niedawna pacjenci mogą liczyć tu również na pomoc psychologiczną. To jedyne takie miejsce na mapie Polski, bo kompleksowe podejście do pacjenta do tej pory było zarezerwowane wyłącznie dla zagranicznych klinik, które najczęściej pozostawały poza naszym zasięgiem.

Dziś najlepszych specjalistów możemy znaleźć w jednym miejscu – w Rzeszowie, a to ogromny komfort i oszczędność, zarówno czasu, jak i pieniędzy.

- Możemy tu wykonać praktycznie pełen zakres zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej, po drobne procedury z zakresu chirurgii rekonstrukcyjnej i onkologicznej. Były tu już wykonywane zabiegi liposukcji, plastyki brzucha, powiększania piersi, plastyki i redukcji – innymi słowy - pełen zakres zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej – mówi dr Piotr Drozdowski, chirurg plastyczny.

- 1400 metrów kwadratowych powierzchni. To daje nam możliwość oddzielenia strefy medycyny estetycznej od kosmetologii. Mamy też swój blok operacyjny, sale wybudzeń, sale dla pacjentów po operacjach. Trafiając tutaj możemy zadbać o siebie kompleksowo – opowiada Edyta Dedek, dyrektor IP Cliniq.

fot. Tadeusz Poźniak
fot. Tadeusz Poźniak

2. Holistyczne podejście do człowieka

Chociaż dla każdego z nas piękno oznacza coś zupełnie innego, to wszyscy tak naprawdę potrzebujemy tego samego – bez względu na płeć czy wiek. Chcemy, oddając się w ręce specjalistów czuć się wyjątkowo i bezpiecznie. Oczekujemy, by zrozumiano nasze potrzeby – kompleksowo, ale przy tym indywidualnie.

Jesteśmy w stanie zrobić wiele, by wyglądać dobrze. Nikt już dzisiaj nie ukrywa, że estetyczny wygląd daje siłę. Jednym do pokonywania przeszkód, realizowania marzeń, zdobycia wymarzonej pracy, innym do życia pełnią życia, w zgodzie ze sobą i harmonii.

Coraz mniej z nas wstydzi się przyznać do korzystania z zabiegów medycyny estetycznej. Lubimy wyglądać świeżo, promiennie, a dbanie o siebie sprawia nam przyjemność.

- Bardzo ważne jest, by pacjent przychodząc w jedno miejsce wiedział, że wszystkie problemy natury medycznej i estetycznej zostaną zaadresowane w sposób należyty i całościowy. Dla mnie, jako dla chirurga plastyka, opieka nad pacjentem jest bardzo istotna, bo gdy podejmuję się operacji, a skóra pacjenta jest już przygotowana do zabiegu, czy to przez użycie osocza bogatopłytkowego czy laserów frakcyjnych, to sam proces gojenia przebiega sprawniej, szybciej, a efekty są lepsze – zapewnia dr Piotr Drozdowski.

- Najważniejsze, by przed rozpoczęciem terapii spojrzeć na człowieka holistycznie - na jego stan zdrowia, charakter, oczekiwania i wymagania jako całość. Pacjenci często przychodzą do gabinetu na konkretny zabieg i równocześnie oczekują efektu którego on nie przyniesie. Sztuką jest prawidłowe rozpoznanie potrzeb oraz wspólne ustalenie, co będzie dla pacjenta rzeczywiście najlepsze – mówi lek. med. Aleksandra Kompani Zare, lekarz medycyny estetycznej.

fot. Tadeusz Poźniak
fot. Tadeusz Poźniak

3. To nie fabryka plastikowych manekinów

Chociaż medycyna estetyczna to stosunkowo nowa gałąź medycyny, to rozwija się niezwykle dynamicznie. Jeszcze kilka lat temu była tematem tabu, dziś zmienia swoje oblicze. Zmieniają się również obowiązujące trendy, na rynku pojawiają się nowe preparaty, zabiegi, a my coraz chętniej oddajemy się w ręce specjalistów.

Nikt z nasz jednak nie chce upodabniać się do kogoś innego. Dziś liczy się indywidualne, naturalne piękno. Blask, który mamy w sobie, a który z pomocą profesjonalistów możemy wydobyć na zewnątrz.

- Trafiając pod nasze skrzydła mamy mieć świadomość, że specjaliści, korzystając z nowoczesnych rozwiązań są w stanie dobrać nam zabiegi, które w sposób naturalny, na długie lata pozwolą nam cieszyć się młodą i jędrną, nawilżoną skórą. Dziś nie chodzi o to, żeby w sposób drastyczny zmieniać swój wygląd i upodabniać się do kogoś innego. Każdy chce zachować swoją indywidualność, cieszyć się nią do później starości – mówi dyrektor Ip Cliniq.

fot. Tadeusz Poźniak
fot. Tadeusz Poźniak

- Skupiam się na tym, by moje działania służyły do odmładzania i podtrzymywania zdrowego wyglądu skóry oraz całej twarzy nie zmieniając naturalnego wyglądu. Nie chcę, by moje pacjentki po wyjściu z gabinetu wyglądały jednakowo. Moim pacjentom proponuję również terapie długoterminowe oraz kompleksowe zajęcie się całym organizmem. Zalecam odpowiednią dietę, niekiedy połączoną z suplementacją, by wspomagać kondycję skóry zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz – dodaje lek. med. Aleksandra Kompani Zare.

Kompleksowe podejście widać również w ofercie. Na szczególną uwagę zasługują programy przeciwstarzeniowe, które pozwalają na odpowiednie dopasowanie zabiegów do naszych najważniejszych potrzeb stylu życia, wieku, samopoczucia.

- Programy przeciwstarzeniowe to jest coś na czym od początku zależało mi najbardziej. Jeżeli przychodzę do lekarza czy kosmetologa, to chcę wiedzieć, że decyzje dotyczące wyboru zabiegów czy preparatów są przemyślane. Muszą uwzględnić etap życia, na którym jestem, moje dojrzewanie, starzenie, ubytek kolagenu, utratę kwasu hialuronowego, czyli to wszystko, co jest naturalne w naszym cyklu życia. I biorąc te wszystkie okoliczności, które występują biologicznie u każdego człowieka, specjalista musi dobrać zabiegi w taki sposób, żeby działały długofalowo. Programy przeciwstarzeniowe są budowane indywidualnie, w rozłożeniu na rok bądź nawet na kilka lat w zależności też od budżetu i potrzeb – opowiada o programie Edyta Dedek.

Na tym jednak nie koniec. By zadbać o człowieka całościowo, nie wystarczy zaopiekować się tylko jego zewnętrzną stroną i w Ip Cliniq te potrzeby są doskonale rozumiane.

- W tym roku do naszej oferty włączyliśmy również opiekę psychologiczną ''7 kroków złotej zmiany”. To mógł być strzał w kolano, ale tak się nie stało. Kontakt z psychologiem sprawia, że człowiek podchodzi bardziej świadomie do zabiegu. Pomaga zaakceptować siebie i zmiany, które nastąpią po zabiegach. Taka opieka okazała się bardzo potrzebna i z tego co wiem, to jesteśmy jedyną kliniką w Polsce, która świadczy taką usługę - dodaje Edyta Dedek.

4. Bezpieczeństwo przede wszystkim

Specjaliści otaczający nas kompleksową opieką powodują, że czujemy się nie tylko wyjątkowo, ale i bezpiecznie. Jeśli traktują nas z troską i profesjonalizmem potrafimy im w pełni zaufać i oddać nasze ciało w ich ręce.

- Nie można pozwolić sobie na to, by pacjent nie czuł się niepewnie w gabinecie. On powinien wiedzieć, że ten czas jest poświęcony dla niego, że lekarz nie zajmuje się niczym innym, jest przygotowany do wykonania zabiegu, nie szuka materiałów i jest w stanie rozwiać wszystkie wątpliwości pacjenta. Chcemy, by pacjent nie był traktowany hurtowo, tylko staramy się zapewnić mu wszystko to, co sprawi, że poczuje się komfortowo, a my zdobędziemy jego zaufanie.

To jest szczególnie ważne. Gdy pacjent czuje się ważny, czuje się jednocześnie bezpieczny. W medycynie estetycznej nasze działania widać na zewnątrz i pacjentom, którzy dbają o swój estetyczny wygląd, o swoje piękno, zależy na tym, by zabieg był wykonany fachowo, dobrze. Chcą wyglądać lepiej i tu, to poczucie bezpieczeństwa jest bardzo istotne – mówi dr Marcin Kunicki, lekarz medycyny estetycznej.

fot. Tadeusz Poźniak
fot. Tadeusz Poźniak

To dlatego zabiegi z zakresu medycyny estetycznej wykonują tu wyłącznie lekarze. Tu troska o nasze zdrowie jest najważniejsza.

- Nie można przeprowadzać dobrze zabiegów, nie znając szczegółów anatomii. Gdy zabieg wykonuje lekarz, pacjent ma pewność, że jest wykonywany profesjonalnie. Nieznajomość anatomii może z kolei prowadzić do ciężkich powikłań. Należy pamiętać, że zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, to nie są zabiegi lunchowe i źle wykonane mogą mieć poważne konsekwencje – dodaje dr Kunicki.

- Dla mnie ważne jest, by pacjent czuł się bezpiecznie. Każda ingerencja w organizm wiąże się z jakimś niebezpieczeństwem powikłań. Musimy umieć minimalizować ich występowanie oraz umieć szybko i skutecznie je leczyć. W naszych gabinetach są zachowywane i stosowane wszelkie zasady aseptyki oraz wszystkie są wyposażone w zestaw przeciwwstrząsowy. Trzeba wspomnieć, że wiele powikłań jest spowodowanych przez brak zachowania pewnych standardów – podkreśla lek. med. Kompani Zare.

5. Piękno w nas

Jest takie miejsce na mapie Polski, w którym kompleksowe podejście do pacjenta jest najważniejsza. W którym oddajesz się w ręce najlepszych specjalistów i w którym piękno traktowane jest holistycznie, a pacjent jak człowiek. Jego potrzeby są rozumiane i rozpatrywane indywidualnie. To miejsce, w którym możemy poprawić, to co spędza nam sen z powiek i podkreślić to, co mamy najlepsze.

- Nie ma idealnego piękna, jest piękno w nas i każdy mężczyzna i każda kobieta chcą je poczuć, bo gdy jesteśmy zadowoleni z siebie, piękni na zewnątrz, to też w pewien sposób nasze wnętrze pięknieje. Staramy się lepiej zachowywać, bardziej kreatywnie myśleć, podejmować wyzwania, być empatyczni i bardziej uważni na innych i otaczający nas świat.

Jeżeli zaczniemy od zaopiekowania się sobą, zadbania o siebie, o to co mamy najbliżej nas, czyli nasze ciało, skórę, włosy, dłonie, jeżeli pozbędziemy się przyczyny naszego niezadowolenia czy kompleksów, to poczujemy się spełnieni – podsumowuje dyrektor Ip Cliniq.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.