Mezoterapia skóry głowy - wskazania i przeciwwskazania, opis zabiegu, zalecenia po zabiegu
Mezoterapia była pierwotnie stosowana w leczeniu migreny, chorób neurologicznych, żylaków i chorób dróg oddechowych. Jej twórcy leczyli pacjentów przez wstrzykiwanie im leków bezpośrednio w okolice chorego miejsca. Tym sposobem lek omija układ pokarmowy, układ krążenia i wątrobę, działając szybciej i efektywniej. Od lat siedemdziesiątych mezoterapia jest z powodzeniem stosowana w medycynie estetycznej. Jedną z jej form jest mezoterapia skóry głowy.
Zobacz film: "Mezoterpia igłowa twarzy i dekoltu"
1. Mezoterapia skóry głowy – wskazania i przeciwwskazania
Mezoterapia skóry głowy polecana jest zwłaszcza osobom mającym problemy z wypadaniem włosów i łysieniem. Nadmierna utrata włosów często jest problemem zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Panie szybciej rozpoznają u siebie pierwsze oznaki łysienia i wcześniej niż mężczyźni podejmują walkę z tym problemem. Skuteczność zabiegu mezoterapii skóry głowy u kobiet jest zadowalająca, jednak na satysfakcjonujące efekty należy poczekać, czasami nawet kilka miesięcy.
Wskazania do zastosowania mezoterapii skóry głowy:
- wypadanie włosów spowodowane nieprawidłowym odżywianiem się, słabym krążeniem, zmianami hormonalnymi, ciążą, laktacją, nadmiernym promieniowaniem słonecznym czy nadmiernym stresem;
- łysienie typu męskiego;
- łysienie plackowate;
- łysienie rozlane.
Mezoterapia skóry głowy może także mieć charakter profilaktyczny.
Przeciwwskazania do wykonania zabiegu mezoterapii skóry głowy:
- ciąża;
- karmienie piersią;
- czas menstruacji;
- choroby nowotworowe;
- przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych;
- cukrzyca;
- alergia;
- stany zapalne skóry;
- infekcje skórne.
2. Mezoterapia skóry głowy – przebieg zabiegu
Mezoterapia skóry głowy polega na powierzchniowym ostrzykiwaniu skóry głowy substancjami pobudzającymi wzrost i hamującymi wypadanie włosów (głównie leki przeciwzapalne, witaminy i substancje odżywcze). Zestaw leków dobierany jest indywidualnie do potrzeb pacjenta.
Zabieg metozoterapii skóry głowy trwa około 15-20 minut.
Po mezoterapii skóry głowy naskórek może być zaczerwieniony i obrzęknięty. Czasem pojawiają się drobne zasinienia. Zazwyczaj wszystkie dolegliwości ustępują po kilku dniach od zabiegu. Koszt mezoterapii skóry głowy waha się w granicach 300-400 zł.
3. Mezoterapia skóry głowy – zalecenia po zabiegu
Po mezoterapii skóry głowy pacjent powinien stosować zalecone preparaty do pielęgnacji skóry głowy. Należy pamiętać o tym, aby nie korzystać z solarium, sauny, a także ograniczyć używki i stosować się do zaleceń lekarza, który przeprowadził zabieg. Zabieg należy powtarzać, początkowo raz w tygodniu przez około 2 miesiące. Koszt zabiegu waha w granicach 200 zł.
Komentarze