Trwa ładowanie...

Na czym polega operacja nosa kostnego?

Wiele osób chciałoby zdecydować się na operację nosa kostnego
Wiele osób chciałoby zdecydować się na operację nosa kostnego

Chyba każdy z nas myślał o zmienieniu czegoś w swoim wyglądzie. Oglądając kolorowe czasopisma pełne "idealnych", uśmiechniętych aktorek chcemy je naśladować. Wszechobecny kult ciała skłania nas do myślenia o operacji plastycznej. Czy jednak operacja nosa jest bezpieczna? Jak wybrać odpowiednią klinikę, gdzie specjaliści pomogą nam w osiągnięciu oczekiwanego rezultatu?

Nos jest najbardziej widocznym miejscem naszej twarzy, Skutecznie powoduje obniżenie samooceny czy niepewność siebie.

Zobacz film: "Na czym polega ciągłość opieki medycznej po operacji?"

Operacje plastyczne nosa ze wskazań medycznych a ze wskazań estetycznych

Poza wskazaniami medycznymi, operacje przeprowadza się również ze względów estetycznych. Jedno dzieli te powody-wskazania medyczne są refundowane z NFZ, a estetyczne z własnej kieszeni. Jest też jedna rzecz, która je łączy-wybór lekarza i zgłębienie tematu na tyle, żeby pozwoliło nam podjąć mądrą i świadomą decyzję. Ingerencja chirurga jest poważną operacją z trwałym skutkiem, którego efektu nie da się przewidzieć w 100%.

Prekursorami plastyki nosa są oczywiście celebryci, którzy masowo korygują defekty swojego wyglądu.

Na szczęście możliwości i umiejętności medycyny estetycznej poszły tak do przodu, że wystarczy skrupulatnie przyjrzeć się lekarzom i klinikom, żeby wybrać tę najlepszą dla nas. Na szczęście też cena przestała być 'celebrycka' i operacja nosa przestała być dostępna tylko dla najbogatszych.

Bez względu na to, ku jakiej decyzji skłaniamy się bardziej warto rozważyć wszystkie za i przeciw. Pomocna w podjęciu decyzji może okazać się również weryfikacja cenników. Średnia cena za operacje plastyczne nosa wynosi około 7550 złotych. Dolna granica to 650 złotych, a górna (o ile taka istnieje) to 29 tysięcy złotych.

Warto również wiedzieć, że taka operacja, to często 'łamanie kości', a proces gojenia może być ciężki i bolesny. Przez pierwszy okres po operacji nosi się obszerny opatrunek, istnieje możliwość pojawienia się komplikacji i powikłań. W czasie całego leczenia należy ściśle przestrzegać zaleceń lekarza. Dopiero po około 6 miesiącach znikają wszystkie opuchlizny i zasinienia i tak naprawdę dopiero wtedy widoczny jest efekt.

Musimy pamiętać, że nie ma czegoś takiego jak nos idealny, jest idealne dopasowanie nosa do twarzy. Podejmując decyzję o interwencji chirurgicznej należy zaufać lekarzowi, który rozwieje nasze wątpliwości i zinterpretuje nasze oczekiwania. Trzymamy kciuki za podjęcie decyzji i zadowolenie z efektu.

Na czym polega operacja nosa kostnego?
Na czym polega operacja nosa kostnego?
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.