Trwa ładowanie...

Nie każda woda w kosmetykach jest taka sama!

Informacja prasowa

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

Woda to źródło życia i równowagi skóry – dzięki niej zachowujemy młodość i piękny wygląd na dłużej. Nie wszyscy jednak wiedzą, że nie każda woda jest taka sama i nie wszystkie jej rodzaje wpływają pozytywnie na właściwości nawilżające produktów kosmetycznych. Malwina Zasada, kosmetolog, trener krajowy i ekspert francuskiej marki Institut Esthederm, wyjaśnia, dlaczego jakość wody w kosmetykach ma tak ogromne znaczenie.

1. Jakie znaczenie ma woda dla naszej skóry?

Jakość wody jest bardzo istotna dla naszej skóry
Jakość wody jest bardzo istotna dla naszej skóry

Woda ma ogromne znaczenie dla odporności skóry, jej elastyczności i zdrowego wyglądu. Odwodnienie skóry właściwej jest pierwszym krokiem do powstania zmarszczek oraz zmniejszenia efektywności terapii pielęgnacyjnych. W życiu codziennym zanieczyszczenia, stres, wysokie i niskie temperatury oraz inne czynniki destabilizujące zewnątrz- jak i wewnątrz-pochodne, zakłócają̨ aktywność́ komórek skóry. Zaburzenie równowagi wodno-lipidowej skutkuje odwodnieniem, ściągnięciem, uczuciem dyskomfortu i utratą blasku.

2. A jaką rolę pełni woda w kosmetykach?

Woda to substancja bazowa – podobnie jak alkohol, oleje i inne rozpuszczalniki, jest niezbędna do wykonania kosmetyku. Pozwala na utworzenie odpowiedniej formy preparatu, np. żelu, emulsji, a także wprowadzenie do niego substancji czynnych. W produktach pielęgnacyjnych z reguły stanowi główny składnik formuły, około 70% (w przypadku balsamów wartość ta może być jeszcze wyższa) – dlatego jej jakość wpływa znacząco na właściwości gotowego produktu.

3. Jakie rodzaje wody możemy znaleźć w składach kosmetyków?

Najbardziej popularną jest woda destylowana, używana powszechnie przez większość producentów kosmetyków. Jest ona zwyczajnym komponentem, stanowiącym jedynie substancję bazową i nie wykazującą bezpośrednio działania pielęgnacyjnego. Wysoko zmineralizowana woda termalna jest zbyt bogata w minerały, przez co prowadzi do atrofii, czyli zaniku komórek i może spowodować wręcz odwodnienie skóry. Natomiast woda demineralizowana, czyli pozbawiona minerałów może uszkadzać komórki. Najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie Wody Komórkowej i tego składnika powinniśmy poszukiwać w składzie kosmetyków (wykazały to 6-godzinne badania przy użyciu hodowli komórek skóry in vitro).

4. Dlaczego Woda Komórkowa jest lepsza od innych?

Woda Komórkowa – Cellular Water to innowacyjna formuła opatentowana przez francuską markę Institut Esthederm Inspirowana wodą naturalnie występującą w skórze, zapewnia jej młody i zdrowy wygląd. Jest to podstawowy składnik wszystkich produktów Institut Esthederm, ale również oddzielny produkt w formie sprayu, który w każdej chwili pomoże zenergetyzować, nawilżyć skórę, jednocześnie działając antyoksydacyjnie i zapewniając promienny wygląd. Jej sekret tkwi w tym, że ma podobne właściwości fizykochemiczne do płynu śródmiąższowego, który otacza komórki, i wykazuje doskonałą biokompatybilność, czyli mówiąc prościej, jest identyczna z wodą obecną w naszej skórze. Codzienne stosowanie Cellular Water zapewni trwałą poprawę jakości skóry, odpowiednie nawilżenie i spowolnienie procesów starzenia się.

CELLULAR WATER SPRAY

CELLULAR WATER SPRAY

Woda Komórkowa w sprayu o działaniu energetyzującym.

100ml/89 zł, www.esthederm.pl

Szukaj w aptekach i gabinetach kosmetycznych.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.