Trwa ładowanie...

Niebezpieczny trend - modyfikacja ciała (WIDEO)

Zobacz film: "Modyfikacja ciała – kolejny niebezpieczny trend"

Ozdabianie i modyfikowanie ciała ludzkiego to nic nowego.

Przekłuwanie pępka było doskonale znane już w w starożytnym Egipcie. Wówczas był to znak statusu społecznego - przynależność do rodu faraonów. W starożytnym Rzymie, uszy mogły mieć przekłute tylko zamożne osoby.

Z kolei pierwsi chrześcijanie ozdabiali swoje ciała tatuażami, aby podkreślić swoją wiarę. Niektóre plemiona afrykańskie wciąż praktykują wydłużanie szyi u kobiet czy rozciąganie wargi.

Dziś trudno zleźć osobę, która nie miałaby chociaż niewielkiego tatuażu czy kolczyka w uchu lub nosie.

Niektórzy idą jednak o krok dalej i zamiast delikatnej ozdoby decydują się na radykalne modyfikacje ciała.

Skaryfikacja, wszczepianie implantów podskórnych, deformacja kości, tatuaż rogówki oka, nacicnanie fragmentów ciała - to tylko niektóre z nich.

Budzą one wciąż mnóstwo kontrowersji. Nie tylko wśród społeczeństwa.

Lekarze również apelują o rozwagę, gdyż zabiegi modyfikacji są najczęściej przeprowadzane przez osoby bez wykształcenia medycznego. To sprawia, że zagrażają zdrowiu i życiu osoby, która się na nie decyduje.

Chces poznać historię mężczyzny z Australii, który zdecydował się na radykalną modyfikację uszu?

Musisz obejrzeć nasze WIDEO.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.