Trwa ładowanie...

Nieudane operacje plastyczne – jakie jest ryzyko?

Nieudane operacje plastyczne gwiazd to najczęstszy temat plotek. Gazety brukowe ze złośliwością zestawiają zdjęcia „przed” i zdjęcia „po”. Jednak pod tymi zdjęciami kryją się tragedie konkretnych ludzi. Ten artykuł nie jest poświęcony obronie nieudanego retuszu osób sławnych. Na operacje plastyczne decydują się tez osoby niepubliczne. Wszystkie zabiegi chirurgiczne ciągną za sobą jakieś ryzyko. Czy warto więc się na nie decydować?

Zobacz film: "Leki, których nie powinno się zażywać przed operacją plastyczną"

1. Chirurgia plastyczna – dlaczego jest taka popularna?

Nikogo nie zaskakuje fakt, że moda na operacje plastyczne wzięła się od gwiazd ekranu. Co raz media zasypują nas informacjami, że kolejna osoba o rozpoznawalnym nazwisku poddała się ulepszaniu wyglądu. Chirurgia estetyczna święci więc swoje tryumfy. Zabiegi chirurgiczne i skalpel to metoda na szczęście. Popularne stają się operacje plastyczne biustu, operacje plastyczne nosa i inne.

2. Jakie ryzyko niesie ze sobą chirurgia plastyczna?

Operacje plastyczne powiększania biustu – tego typu operacje plastyczne polegają na wszczepieniu odpowiednich implantów, które mają powiększyć biust. Jednak sztuczne implanty często wywołują przewlekłe migreny i gorsze samopoczucie. Poza tym nieudane operacje plastyczne biustu zbyt bardzo powiększają rozmiar miseczki. Gigantyczny wręcz biust to duże obciążenie dla kręgosłupa. Czasami zdarza się, że piersi są asymetryczne i nadmiernie twarde.

Odsysanie tłuszczu – zabiegi chirurgiczne pozostawiają mało estetyczny wygląd. Skóra na udach lub brzuchu staje się pomarszczona, pofałdowana i nierówna.

3. Nieudane operacje plastyczne

Chirurgia plastyczna niesie ze sobą pewne ryzyko. Czasami zabiegi chirurgiczne w sposób subtelny podnoszą urodę, likwidują defekty i przedłużają młodość. Jednak zdarzają się też nieudane operacje plastyczne. Wówczas wygląd jest bardziej groteskowy niż zachwycający. Chirurgia estetyczna rujnuje czyjś wygląd.

Lek. Iwona Radziejewska-Choma
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.