Trwa ładowanie...

Odmładzanie po męsku z Radiesse

Szacuje się, że spośród mieszkańców Polski korzystających z zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego i toksyny botulinowej już 16% stanowią mężczyźni . Panowie coraz chętniej poddają się też i innym zabiegom, w tym odmładzającym z hydroksyapatytem wapnia.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

Preparat Radiesse produkowany w USA otrzymał certyfikat FDA w 2006 roku i od tamtej pory doczekał się miana hitu medycyny estetycznej – obecnie stosuje go wielu amerykańskich celebrytów. Z jego pomocą na całym świecie przeprowadzono już przeszło osiem milionów zabiegów i wszystko wskazuje na to, że liczba ta szybko wzrośnie. Powód? Produktem naturalnie liftingującym skórę i pobudzającym w niej procesy odmładzające coraz częściej interesują się także mężczyźni.

1. Jak starzeje się męska skóra?

Natura nie jest sprawiedliwa. Męska skóra starzeje się wolniej niż kobieca. Zawiera ona więcej włókien kolagenowych i jest od niej grubsza, dlatego zmiany zachodzą stopniowo i w dużej mierze zależą od czynników zewnętrznych. Złe nawyki żywieniowe, długotrwały stres oraz promieniowanie UV mogą ten proces przyspieszyć, dlatego u jednych mężczyzn opadanie skóry na powiekach i policzkach, zwiotczały podbródek oraz utrata objętości pod oczami i w obszarze skroni i policzków pojawiają się szybciej, u innych znacznie później.

2. Na co zwracają uwagę mężczyźni?

Faktem jest, że panowie w gabinetach medycyny estetycznej wciąż stanowią mniejszość. Z roku na rok ich przybywa, zwłaszcza, że zmianie uległy też ich potrzeby. Do niedawna mężczyźni skupiali się na korekcie popękanych naczynek czy redukcji blizn potrądzikowych. Obecnie coraz ważniejszy jest dla nich młody i atrakcyjny wygląd. Oprócz zabiegów odmładzających ich uwagę przyciąga korekta dolnej części twarzy. Za atut uchodzą wyraźnie zarysowane linie szczęki, uwydatniony kąt żuchwy oraz podbródka, a także wyrzeźbione policzki, które poprawiają rysy twarzy i dodają męskości.

3. Jak przywrócić męskiej skórze młodość?

Skuteczność zabiegu to nie jedyna rzecz, na którą mężczyźni zwracają uwagę. Panowie wybierają szczególnie te procedury, które dają efekty naturalne i nieprzerysowane. Wysoką skutecznością w zabiegach estetycznych dla mężczyzn wykazuje preparat Radiesse – wypełniacz odbudowujący strukturę skóry. Radiesse wykorzystuje się do zabiegów wolumetrycznych, liftingujących oraz modelujących najważniejsze partie twarzy. Umożliwia on wielopoziomowe odmłodzenie skóry, zapewniając zwiększenie w niej poziomu kolagenu i elastyny oraz natychmiastową korektę 1:1.

4. Jak działa preparat Radiesse?

Podstawowym składnikiem Radiesse jest dobrze tolerowany przez skórę hydroksyapatyt wapnia (CaHA). Jest to substancja biostymulująca, która pobudza produkcję kolagenu w skórze. Zawieszone są one w matrycy żelowej na bazie karboksymetylocelulozy (CMC), której podanie wypełnia zmarszczki i zapewnia efekt korekty 1:1. Mikrosfery CaHA tworzą swoiste „rusztowanie”, które zostaje pokryte przez fibroblasty. Ich mechaniczna stymulacja pobudza je do wytwarzania kolagenu, natomiast nowe włókna tworzą trwałą strukturę podporową skóry. Preparat fabrycznie zawiera lidokainę co wpływa na bezbolesność zabiegu.

5. Jakie efekty daje u mężczyzn Radiesse?

Wypełniacz pozwala uzyskać zamierzony efekt bez uszczerbku dla męskiego ego. Zabieg z wykorzystaniem Radiesse poprzez stymulację syntezy kolagenu i elastyny poprawia elastyczność skóry, zapewnia natychmiastowe zwiększenie objętości, a także modeluje kontur i gwarantuje podkreślenie rysów twarzy. Procedura nie zmienia rysów twarzy, a ponieważ preparat podaje się kaniulą, na skórze nie pozostają żadne widoczne ślady. W efekcie mężczyźni mogą szybko powrócić do swoich codziennych zajęć bez obaw, że ktoś zauważy jakąkolwiek ingerencję.

Mężczyźni, wybierając Radiesse, mogą zdecydować się na wypełnienie policzków, skuteczne wypełnienie bruzd nosowo-wargowych oraz powiększenie podbródka i podkreślenie linii żuchwy. Efekty utrzymują się do 12 miesięcy. Tak duże możliwości oraz długotrwałe rezultaty tłumaczą, dlaczego w USA spośród osób korzystających z zabiegów z hydroksyapatytem wapnia aż 8,8% stanowią mężczyźni .

Merz Aesthetics, należąca do Merz Pharma Group, jest jedną z wiodących na świecie firm, której preparaty do zabiegów medycyny estetycznej są dostępne w ponad 90 krajach. Firma Merz Aesthetics z centralą we Frankfurcie w Niemczech oferuje kompleksowe portfolio innowacyjnych i bezpiecznych preparatów w dziedzinie medycyny estetycznej. Portfolio produktowe Merz Aesthetics dostępne w Polsce to: Toksyna botulinowa typu A, Belotero® − bogata gama wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego, Radiesse® − jedyny preparat na rynku na bazie hydroksyapatytu wapnia przeznaczony do liftingu i konturowania twarzy, posiadający badania kliniczne, Ulthera® − unikalne urządzenie do bezinwazyjnego liftingu z obrazowaniem USG, którego skuteczność i bezpieczeństwo została potwierdzona przez FDA – amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków. Od października 2016 r. firmę Merz Aesthetics reprezentuje w Polsce wyłączny dystrybutor na rynku polskim firma URGO Aesthetics. Wyłączny dystrybutor w Polsce: URGO Aesthetics (Laboratoria Polfa Łódź Sp. z o.o.), ul. Aleje Jerozolimskie 142B, 02-305 Warszawa.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.