Trwa ładowanie...

Organiczne kosmetyki

Ostatnimi czasy coraz większą popularność zyskują produkty w pełni naturalne (w tym kosmetyki). Od wielu lat ludzkość dąży do tego, aby jak najbardziej ograniczyć kontakt z chemikaliami obecnymi w żywności oraz produktach kosmetycznych. Wreszcie powstały kosmetyki organiczne – wolne od chemicznych substancji, barwników oraz konserwantów. Co warto wiedzieć o kosmetykach organicznych?

1. Jakie są korzyści związane ze stosowaniem kosmetyków organicznych?

Dzięki obecności kosmetyków organicznych na rynku, każdy z nas może sam zadecydować, czy będzie dbać o urodę i higienę ciała za pomocą syntetycznych produktów, czy tych całkowicie naturalnych, bezpiecznych dla naszego zdrowia.

Stosowanie kosmetyków organicznych może przynieść skórze wiele korzyści. Jedną z nich jest to, że nie zawierają one w składzie substancji chemicznych. Większość kosmetyków posiada zróżnicowaną kolekcję substancji syntetycznych. Oczywiście według badań naukowych są one bezpieczne dla naszego organizmu i jedynie w dużych stężeniach mogłyby spowodować jakieś działania niepożądane – na szczęście w przypadku tych substancji są określone ograniczenia dotyczące ich stosowania w kosmetykach.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

Bez wątpienia, kosmetyki organiczne to idealne rozwiązanie dla osób, które mają pewne obawy w stosunku do stosowania preparatów zawierających substancje chemiczne.

Kolejną zaletą jest kosmetyków ekologicznych jest to, że są one bezpieczne dla środowiska. Substancje w nich zawarte są w pełni biodegradowalne. W tradycyjnych kosmetykach zawarte są substancje syntetyczne, które nie są obojętne dla naszego środowiska.

2. Na co zwracać uwagę, kupując kosmetyki organiczne?

Przed wyborem kosmetyku organicznego warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Przede wszystkim kosmetyk ten powinien posiadać odpowiedni certyfikat z poniższej listy:

• NaTrue
• Cosmebio
• BDIH
• Soil Association
• Ecocert

Zwróć również uwagę na to, czy na opakowaniu produktu znajduje się informacja dotycząca braku zawartości substancji chemicznych, takich jak konserwanty oraz sztuczne barwniki.

Kosmetyki organiczne to produkty, które mogą przynieść naszej urodzie wiele korzyści. Co więcej, kosmetyki organiczne to produkty bezpieczne dla naszego środowiska. Każda z nas powinna posiadać w swojej kosmetyczce tego rodzaju produkt.

Mgr Joanna Hirszler
Następny artykuł: Sfingolipidy i dermokosmetyki
Organiczne kosmetyki
Organiczne kosmetyki
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.