Trwa ładowanie...

Pękający lakier do paznokci

Regularnie wykonywany manicure to idealna metoda na to, aby zadbać o wygląd dłoni i sprawić, by w każdej chwili prezentowały się one niezwykle dobrze. Jednak zabiegi te są czasochłonne i nie każda z nas może sobie pozwolić na systematyczne wykonywanie zabiegów na dłonie i paznokcie. W efekcie na powierzchni płytki paznokcia często można dostrzec pękający czy odpryskujący lakier do paznokci. Istnieją metody malowania paznokci, które umożliwią ci uniknięcie wczesnego pękania lakieru do paznokci. Co powinnaś wiedzieć?

1. Niezbędne rzeczy, których będziesz potrzebować w celu wydłużenia trwałości twojego lakieru

Polerka do paznokci – przyrząd ten umożliwi ci wygładzenie ewentualnych nierówności na płytce paznokcia. Uważaj jednak, aby nie przesadzić z polerowaniem paznokci, gdyż może to spowodować ich osłabienie. W efekcie paznokcie mogłyby się znacznie łatwiej łamać.

Baza pod lakier – preparat taki wzmacnia paznokcie i ułatwia równomierne rozprowadzenie lakieru na ich powierzchni.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

Odpowiedni lakier – pamiętaj o tym, że tańsze lakiery są mniej trwałe. Wybieraj te ze średniej półki, jeżeli zależy ci na tym, aby utrzymywały się one na płytce paznokcia jak najdłużej.

Baza na lakier – utrwala efekt końcowy oraz zapobiega odpryskiwaniu czy pękaniu lakieru do paznokci.

2. W jaki sposób odpowiednio malować paznokcie, by utrzymać efekt końcowy jak najdłużej?

Przed przystąpieniem do malowania paznokci musisz je dokładnie oczyścić. Za pomocą zmywacza usuń z ich powierzchni pozostałości starszych lakierów czy odżywek do paznokci. Pamiętaj o tym, że płytka paznokci musi być całkowicie odtłuszczona, zanim przystąpisz do ich malowania. Przed nałożeniem lakieru zastosuj na powierzchnię paznokcia bazę wygładzającą, która utrwali jego późniejsze utrzymywanie się na płytce paznokcia. Ponadto taka baza wyrówna ewentualne nierówności zlokalizowane na płytce paznokci i ułatwi ci równomierne rozłożenie lakieru. Po jej nałożeniu odczekaj około 15 minut do jej całkowitego wyschnięcia. Następnie możesz przystąpić do malowania paznokci wybranym, kolorowym lakierem. Unikaj stosowania szybko wysychających lakierów. Są one znacznie mniej trwałe niż pozostałe lakiery.

Na powierzchnię paznokcia nakładaj 2-3 warstwy kolorowego lakieru. Pamiętaj o tym, aby nie nakładać kolejnej warstwy, dopóki poprzednia dokładnie nie wyschnie. Z reguły do wyschnięcia lakieru potrzebne jest około 15 minut. Nie próbuj oszukiwać czasu i nie nakładaj wcześniej kolejnej warstwy lakieru. W efekcie skracania czasu schnięcia lakieru przed nałożeniem kolejnej jego warstwy zmniejszysz jedynie jego trwałość, przez co kolejny taki zabieg będziesz musiała znacznie szybciej powtórzyć. Po pomalowaniu paznokci zastosuj na całą ich powierzchnię specjalną bazę utwardzającą. Zanim przystąpisz do wykonywania jakichkolwiek czynności po pomalowaniu paznokci, odczekaj, aż warstwy lakierów znajdujące się na ich powierzchni całkowicie wyschną.

Odpryskujący lakier na powierzchni paznokci wygląda bardzo nieestetycznie. Stosując się do wyżej wymienionych wskazówek, możesz tego uniknąć.

Mgr Joanna Hirszler
Pękający lakier do paznokci
Pękający lakier do paznokci
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.