Trwa ładowanie...

Piękna w pełni – kilka słów o slow aging

Slow aging to obecnie najnowocześniejszy kierunek w medycynie estetycznej. Oznacza profilaktykę starzenia w podejściu wielodyscyplinarnym, walkę z jego oznakami, a nawet opóźnia rozwój chorób z nim związanych. Jest przeznaczone dla osób w każdym przedziale wiekowym, którym zależy na dobrej kondycji organizmu traktowanego jako całość.

Medycyna slow aging skupia swoją uwagę też na zdrowych, młodych, aktywnych ludziach, którzy świadomie wybiegają w przyszłość, już myśląc o zapobieganiu starzenia i naprawie jego skutków. Lekarz medycyny przeciwstarzeniowej pomaga utrzymać młody wygląd skóry, w synergii z dobrostanem psychicznym i fizycznym, co przynosi wyraźne korzyści metaboliczne, a także wzmacnia funkcjonowanie całego organizmu. Wpływa na wiele narządów, poprawiając przy tym nie tylko wygląd skóry, ale również samopoczucie i komfort życia na wielu płaszczyznach.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

1. Jak opóźnić proces starzenia?

Mamy obecnie mnóstwo metod i możliwości spowolnienia procesu starzenia. Warto je poznać i rozsądnie wykorzystać, bo tylko skrojona na miarę terapia sprawi, że twoja skóra będzie się starzała wolniej. Wszystko zależy od wieku naszej skóry, ale niezależnie od tego najpierw dbamy o jej jakość, gęstość i napięcie, a dopiero potem wypełniamy i korygujemy ewentualne zmarszczki.

Jest wiele bardzo skutecznych zabiegów, które z pewnością szybko i na długo poprawią jędrność naszej skóry. To nie tylko zabiegi z wykorzystaniem najnowocześniejszych urządzeń i technologii, takich jak thermolifting, ale także wszelkie zabiegi z wykorzystaniem naturalnego kwasu hialuronowego, osocza bogatopłytkowego czy zabiegi mezoterapii.

Jeśli na twojej skórze pojawiły się przebarwienia to trzeba je usunąć, bo wizualnie dodają lat. Najskuteczniejszym sposobem będą peelingi medyczne, dobierane są bardzo indywidualnie do potrzeb skóry. Można również zastosować zabieg Cosmelan lub Dermamelan. Ujednolicą one koloryt, a także sprawią, że skóra stanie się jędrniejsza i grubsza.

Aby zadbać o odpowiednie nawilżenie warto poddać się serii zabiegów mezoterapii z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Jest to świetna metoda profilaktyczna i można ją traktować jako inwestycję w przyszłość. Regularne jej wykonywanie sprawia,że skóra starzeje się wolniej, poprawia jej koloryt, likwiduje oznaki zmęczenia i stymuluje ją do regeneracji.

Gdy jakość skóry będzie już zadowalająca, a przeszkadzają nam jeszcze inne niedoskonałości, warto pozbyć się ich stosując nowoczesne metody walki z upływającym czasem. Do najpopularniejszych należą zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, botoxu, osocza bogatopłytkowego, nici czy terapii łączonych. Dzięki nim efekt odmłodzenia może być naprawdę spektakularny.

Pamiętajmy jednak, ze starzenie jest procesem, więc również procesem jest odmładzanie. Działania przeciwstarzeniowe wymagają więc czasu i zabiegów żeby wyglądać młodo i ładnie. Należy do sprawy podejść kompleksowo i wizyty w gabinecie medycyny estetycznej wpisać do kalendarza tak jak wizytę u fryzjera czy kosmetyczki. Nic tak nie poprawia humoru w ponure, zimowe dni, jak nasza promienna i uśmiechnięta twarz, którą widzimy co rano w lustrze. Zadbajmy o to już dziś.

Lek. Izabela Lenartowicz
Piękna w pełni – kilka słów o slow aging
Piękna w pełni – kilka słów o slow aging
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.