Trwa ładowanie...

Kolczyk w nosie - dyskretny i nowoczesny, przekłucie

Moda na piercing, czyli przekłuwanie różnych części ciała, nadal nie przemija. Szczególnie lubiane jest kolczykowanie nosa. Na taki body piercing decyduje się młodzież i dorośli. Efektem jest ozdoba dyskretna, ale absolutnie wyjątkowa, nadająca naszej twarzy ciekawy charakter.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

spis treści

1. Kolczyk w nosie - dyskretny i nowoczesny

Przyozdabianie ciała kolczykami ma bardzo długą tradycję. Z pierwszymi jego przejawami spotykamy się już w starożytności i miały one charakter religijny. Później rola piercingu trochę się zmieniła i dopuszczalne było jedynie przekłuwanie uszu. W dzisiejszych czasach kolczyki w uszach to dla wielu osób zbyt mało.

Przekłuwanie innych części ciała niż uszy jest popularne zwłaszcza wśród młodzieży, ale na body piercing decydują się również dorośli. Szukają oni ozdób dyskretnych i estetycznych. Te kryteria spełnia kolczykowanie nosa. Zabieg wykonuje się w warunkach sterylnych, w miejscach starannie przygotowanych do tego celu. Przekłuwanie jest ingerencją w ciało, dlatego mogą się go podjąć jedynie osoby do tego celu przeszkolone.

Zabrania się robienia dziurek w domowych warunkach, bez odpowiedniego sprzętu. Może to skutkować ranami, zakażeniem i bólem. Zabieg wykonywany w specjalnych punktach jest prawie bezbolesny dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego. Nos jest jedną z najczęściej przekłuwanych części ciała. Taka ozdoba jest dyskretna, ponadto bardzo ładnie wygląda i przykuwa uwagę przy bliższym kontakcie.

Nie rzuca się w oczy w szkole, na uczelni czy w pracy. Kolczyk z nosa można wyjąć, jeśli na przykład idziemy w odwiedziny do dziadków czy do kościoła i bardzo nam zależy, aby nikt go nie zauważył. Niemniej jednak taki piercing jest mniej natarczywy niż kolczyki w brwiach czy kilka dziurek w uchu. Wielu mężczyzn uważa, ze kolczyk w nosie jest dużo bardziej seksowny niż kolczyki w pępku i języku, które są niewygodne.

2. Kolczyk w nosie - przekłucie

Piercing nosa wykonuje się w gabinetach zabiegowych lub u kosmetyczki. Trwa to chwilę i jest poprzedzone podaniem miejscowego znieczulenia. Do wykonania dziurki wykorzystuje się jednorazowe i w stu procentach sterylne igły. Osoba przekłuwająca powinna mieć jednorazowe rękawiczki – to warunek konieczny do zachowania wszystkich wymagań. W gabinecie muszą znajdować się również wszystkie środki do dezynfekcji skóry oraz preparaty znieczulające.

Zobacz także:

 Jest wiele zalet posiadania kolczyka w nosie
Jest wiele zalet posiadania kolczyka w nosie (123rf.com)

Nie wykonuje się piercingu na skórze uszkodzonej czy zmienionej chorobowo. Jest wiele zalet posiadania kolczyka w nosie. Na pewno pomogą one nastolatkom przekonać nieprzychylnych rodziców. Po pierwsze, taka ozdoba nie rzuca się w oczy. Wygląda ładnie, pod warunkiem że jest wykonana z dobrego materiału, jest dyskretna i estetyczna. Po drugie, taki piercing wykonuje się szybko i nie jest to bardzo drogie. Taką ozdobę ma lub miało wiele gwiazd: Miley Cyrus, Doda, Christina Aguilera, Kat Deluna czy Bill Kaulitz z zespołu Tokio Hotel.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.