Trwa ładowanie...

Plastry do depilacji

Różne metody depilacji pozwalają dobrać sposób usuwania owłosienia do indywidulanych potrzeb i oczekiwań. Jednym z nich są plastry do depilacji. Pozwalają one na skuteczne usuwanie włosków z różnych miejsc ciała. Depilacja woskiem daje doskonały efekt, który może się utrzymać nawet cztery tygodnie, dlatego warto zastąpić nim niezwykle bolesna depilacja depilatorem czy nieskuteczne golenie maszynką. Depilacja ciała to nie tylko wymóg estetyczny, ale również praktyczny, ułatwiający utrzymanie higieny.

Zobacz film: "Skóra po zabiegach kosmetycznych"

1. Plastry z woskiem do depilacji

Po depilacji plastrami
Po depilacji plastrami

Depilacja woskiem daje doskonały rezultat, utrzymujący się nawet cztery tygodnie, dlatego warto zastąpić

zobacz galerię

Depilacja za pomocą plastrów jest jedną z najskuteczniejszych form pozbywania się owłosienia skóry. Z pewnością, innego preparatu użyjesz do depilacji intymnej, innego do depilacji nóg czy depilacj twarzy. Po depilacji należy zastosować oliwkę pielęgnacyjną, która umożliwi usunięcie resztek wosku z powierzchni skóry. Zabieg czasami może powodować podrażnienia. Dlatego zanim podejmiesz decyzję o depilacji za pomocą plastrów, wykonaj test na preparat. W ten sposób zauważysz, czy na ciele nie pojawią się krostki i inne reakcje alergiczne. Plastry nie powinny być używane przez osoby z tendencją do pękających naczynek. Depilacja powinna być wykonana przed kąpielą. Plastry po wyciągnięciu z opakowania należy rozgrzać w dłoni. Następnie należy dokładnie i powoli rozdzielić plastry na dwa pojedyncze i przykleić na skórę. Gotowe plastry do depilacji można użyć tylko raz. Depilację można wykonywać poprzez przyklejenie plastra zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów i odklejenie go szybkim ruchem w kierunku przeciwnym. Najlepiej, gdy w trakcie zabiegu napinamy skórę jedną ręka, a drugą energicznie odrywamy plaster w kierunku przeciwnym do wzrostu włosów. Ruch powinien być szybki i zdecydowany, by zminimalizować uczucie bólu.

2. Depilacja woskiem w domu

Usuwanie owłosienia kojarzy nam się przede wszystkim z latem, ponieważ wtedy częściej niż zwykle ma miejsce depilacja nóg czy depilacja bikini. Nie oznacza to jednak, że w pozostałych porach roku zupełnie nie dbamy o usuwanie zbędnego owłosienia. Gładka i delikatna skóra zapewnia nam bowiem komfort i poczucie akceptacji własnego ciała. Przed wykonaniem depilacji poleca się zrobienie peelingu na 24 godziny przed, by zabieg dał lepszy efekt. Plastry do depilacji wąsika powinny być nakładane osobno, po czym należy odrywać je w kierunku poziomym, trzymając skórę drugą ręką. Depilacja intymna powinna być poprzedzona testem swojej odporności na ból. W celu uniknięcia bólu, podczas przykładania plastra do depilacji intymnej należy odchylać nogę na bok i naciągać skórę w jej okolicy. Nie wolno nakładać wielokrotnie plaster na to samo miejsce, gdyż jeszcze bardziej podrażni się delikatną skórę. Po depilacji nie wolno opalać skóry, stosować preparatów na bazie alkoholu, np. niektórych dezodorantów. Nie należy też drapać skóry.
Jeśli zauważysz podrażnienie lub zaczerwienienie, przemyj skórę zimną wodą.
Plastry do depilacji są skuteczne i umożliwiają nam cieszenie się gładkością nóg przez długi czas. Mogą jednak powodować podrażnienia i nieprzyjemny ból.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.