Trwa ładowanie...

Plastyka krzywego nosa

Operacja plastyczna nosa to sposób na pozbycie się dość częstego kompleksu zbyt dużego, małego lub krzywego nosa, który utrudnia człowiekowi czucie się dobrze we własnej skórze. Plastyka nosa pozwala na zmniejszenie lub zwiększenie rozmiaru tego narządu, zmianę kształtu czubka nosa, zwężenie lub poszerzenie nozdrzy. Ta operacja plastyczna jest wykonywana zazwyczaj z powodów estetycznych, jednak czasami ma ona na celu skorygowanie strukturalnych wad, które powodują poważne problemy z oddychaniem.

spis treści

1. Wskazania do operacji plastycznej nosa

Operacja plastyczna nosa nie jest polecana wszystkim osobom. Kobieta, która decyduje się na rynoplastykę, musi mieć co najmniej 14-15 lat. Chłopcy muszą być odrobinę starsi. Dopiero w tym wieku kości nosa są odpowiednio wykształcone, a kształt ustabilizowany, by można było operacyjnie go skorygować. Wszyscy, którzy decydują się na operację plastyczną, powinni mieć realistyczne oczekiwania względem rezultatów

Zobacz film: "Poprawianie skutków nieudanych operacji plastycznych"

końcowych. Chirurg musi wiedzieć, czego oczekuje pacjent, by stwierdzić, czy cele mogą zostać osiągnięte.

Trudno jest oszacować, ile kosztuje operacja plastyczna nosa, ponieważ każdy pacjent jest inny i różne są jego oczekiwania. Poza tym kliniki oferują różne cenniki. Jeśli ustali się koszt operacji plastycznej nosa, należy upewnić się, czy cena obejmuje także między innymi znieczulenie i czy konieczna będzie jakaś dodatkowa opłata.

2. Ryzyko operacji plastycznej nosa

Rynoplastyka niesie ze sobą takie samo ryzyko, jak każda inna operacja. Możliwe skutki uboczne to między innymi:

Rynoplastyka rozpoczyna się w momencie, gdy chirurg wykonuje nacięcie wewnątrz nosa lub wzdłuż skóry, która separuje nozdrza. Wówczas chrząstka i kości, które tworzą strukturę nosa, są odkryte, by możliwe było rzeźbienie nowego kształtu i profilu. Następnie chirurg zszywa skórę tak, by powróciła ona na swoje pierwotne miejsce. Operacje nosa zazwyczaj trwają od jednej do dwóch godzin i nie wymagają hospitalizacji pacjenta. Przez pewien czas po procedurze klient jest trochę obolały. Pierwszego dnia i przez kilka następnych należy się spodziewać opuchnięcia i siniaków. Zasiniałe oczy nie są czymś nieprawidłowym przy rekonwalescencji po operacji. Przy takich dolegliwościach można stosować zimne okłady, nie bezpośrednio na nos, lecz wokół niego.

3. Efekty po operacji plastycznej nosa

Większość pacjentów, którzy oddali się w ręce wykwalifikowanego specjalisty, jest zadowolona z końcowego wyniku operacji. W wielu przypadkach niemal minimalne zmiany w strukturze nosa przynoszą bardzo dobre rezultaty i satysfakcję klienta skarżącego się na garbaty nos. Jeśli chirurg popełnił jakiś błąd lub pacjent jest po prostu niezadowolony z nowego nosa, można wykonać powtórną rynoplastykę. Jednak należy odczekać pewien okres, by pozwolić tkance na zregenerowanie się po pierwszej operacji.

Korekcja nosa to sposób na poprawienie wyglądu twarzy. Dzięki niej zarówno kobiety, jak i mężczyźni mogą w końcu pokochać własne odbicie w lustrze.

Następny artykuł: Ocena operacji plastycznych nosa
Plastyka krzywego nosa
Plastyka krzywego nosa
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.