Trwa ładowanie...

Plastyka pośladków

Avatar placeholder
07.04.2023 10:55
Plastyka pośladków
Plastyka pośladków

Plastyka pośladków ma na celu zmianę kształtu tej części ciała i nadanie jej większej jędrności. Pośladki w dużej mierze decydują o wyglądzie całej figury, jednak są bardzo trudne do kształtowania, nawet jeśli ciało nie ma nadmiernych ilości kilogramów, a osoba stosuje dietę i regularnie ćwiczy. Czasami satysfakcjonujący wygląd pośladków może zapewnić jedynie operacja plastyczna pośladków. Chirurgia plastyczna oferuje do wyboru powiększanie pośladków i pomniejszanie pośladków. Operacja plastyczna pośladków wiąże się jednak z pewnym ryzykiem powikłań.

spis treści

1. Zabiegi chirurgii plastycznej na pośladki

Plastyka pośladków poprawia wygląd sylwetki, ponieważ część ciała staje się bardziej uniesiona i uwypuklona, nogi optycznie wydłużają się, a proporcje postury zmieniają. Polega ona przede wszystkim na usunięciu nadmiaru tłuszczu i skóry.

Natomiast powiększenie pośladkówto wszczepienie substancji, która zwiększy rozmiar i jędrność tylnej okolicy ciała. Przy powiększaniu pośladków można użyć własnej tkanki tłuszczowej, która jest pobierana z innej części ciała. Dzięki wykorzystaniu fragmentu ciała osoby poddawanej operacji zmniejsza się ryzyko odrzutu lub innych skutków ubocznych. Dodatkowo daje to bardzo naturalnie wyglądające efekty. Tłuszcz pobierany jest z okolic, gdzie występuje w nadmiarze, na przykład z tzw. boczków, ud, górnej lub dolnej części pośladków. Odpowiednia ilość tkanki tłuszczowej nada nowego kształtu tylnej części ciała. Po pobraniu tłuszczu, podlega on specjalnemu procesowi przygotowującemu do wszczepienia. Następnie jest umieszczany w pośladkach za pomocą specjalnej rurki o małej średnicy, dzięki czemu operacja plastyczna pośladków pozostawi bardzo małe ślady na ciele.

2. Ryzyko operacji pośladków

Operacja plastyczna jest działaniem inwazyjnym wymagającym rekonwalescencji. Nierzadko zdarza się, iż chirurg po zbadaniu odmawia wykonania operacji z powodu zbyt dużego ryzyka powikłań pooperacyjnych. Pierwsze siedem dni po operacji jest najtrudniejsze. Powrót do pełni sił twa zdecydowanie dłużej, jeśli pacjent zdecydował się na wszczepienie implantów. Organizm lepiej znosi przeszczep własnej tkanki tłuszczowej oraz wstrzyknięcie substancji, jaką jest kwas hialuronowy. Przed podjęciem ostatecznej decyzji pacjent musi zdawać sobie sprawę z następującego ryzyka:

Zobacz film: "Ryzyko powikłań po zabiegu powiększania piersi"
  • nienaturalny wygląd wszczepionych implantów (szczególnie jeśli osoba jest szczupła),
  • szpecące blizny po nacięciach skóry,
  • pojawienie się infekcji, krwiaków, opuchlizny, siniaków,
  • przesunięcie się implantu po zabiegu,
  • konieczność wymiany implantów po pewnym czasie.

Jeśli zoperowana osoba nie jest zadowolona z rezultatów, może się ona zdecydować na usunięcie implantów z ciała, jednak zlikwidowanie blizn powstałych podczas operacji nie jest możliwe.

3. Zalecenia po operacji pośladków

Operacja plastyczna pośladków trwa średnio 3-4 godziny, po około 10 dniach lekarz ściąga szwy. Plastyka wymaga zastosowania znieczulenia ogólnego. Po operacji pacjent powinien spodziewać się zasinienia, bolesności i obrzęków. Zazwyczaj może on wrócić do domu już następnego dnia po plastyce, jednak okres rekonwalescencji trwa 2-4 tygodnie. Zoperowana osoba w pierwszych dniach po operacji nie powinna siadać ani chodzić, przez 4 tygodnie trzeba spać jedynie na brzuchu, natomiast przez okres co najmniej dwóch miesięcy należy unikać dużego wysiłku fizycznego. Osoba przez pewien czas proszona jest o noszenie specjalnej bielizny, która ułatwia gojenie, zapobiega krwiakom i obrzękom, przez okres nawet do 6 miesięcy. Pacjent jest także proszony o szczególne przestrzeganie higieny osobistej.

Operacja plastyczna pośladków to skuteczny sposób na zgrabną sylwetkę, który zazwyczaj przynosi trwałe efekty. Jednak jeśli pacjent zapomni o zdrowej diecie i aktywności fizycznej, figura z czasem może powrócić do poprzedniego stanu.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze