Trwa ładowanie...

Podpaski wielorazowe

Podpaski wielorazowe
Podpaski wielorazowe

Podpaski wielorazowe to ekologiczne, zdrowotne środki do higieny intymnej, wykonane z materiału. Są kierowane do kobiet, które musiały zrezygnować z podpasek syntetycznych z przyczyn zdrowotnych (np. upławy, pleśniak itp.) oraz osób, które chcą zadbać o swoje zdrowie. Higiena intymna kobiet wymaga nie tylko regularności, ale także doboru odpowiednich produktów kosmetycznych. Nie wszystkie preparaty do higieny intymnej są bezpieczne, a większość kobiet nie wie, jakie zmiany mogą powodować produkty syntetyczne.

spis treści

1. Ekologiczne podpaski

Podpaski wykonane z naturalnej bawełny zapewniają swobodny przepływ powietrza, co zapobiega odparzeniom, które często mają miejsce przy stosowaniu podpasek jednorazowych. Naturalny materiał sprawia, że są bardziej przyjazne ciału niż podpaski syntetyczne. Podpaski posiadają zapinane na zatrzask skrzydełka. Można samemu regulować ich długość poprzez umieszczanie w specjalnej kieszonce jednego lub dwóch chłonnych wkładów. Są dostępne w trzech rozmiarach: na dzień, na noc i w wersji mini, która służy jak wkładka higieniczna.

Każda z ekologicznych podpasek na dzień zawiera komplet składający się z podpaski i dwóch wkładów. W zależności od intensywności krwawienia miesiączkowego, możesz umieścić w kieszonce jeden lub dwa wkłady. Potem za pomocą zatrzasku przypinasz podpaskę do bielizny. Zapinane skrzydełka chronią brzegi bielizny przed poplamieniem, a wkłady zawierają bardzo chłonne frotte zapewniające największą skuteczność. Jeśli masz bardzo silne krwawienia miesiączkowe, możesz używać podpasek na noc, które zawierają dwie warstwy frotte.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

2. Podpaski wielokrotnego użytku

Niezwykle ważną rzeczą w przypadku podpasek wielorazowych jest dbanie o ich czystość, dlatego też warto stosować się do podanych poniżej wskazówek. Wyjmij wkłady z zewnętrznych kieszonek, co umożliwi ich dokładniejsze pranie. Potem wszystkie części podpaski namocz w zimnej wodzie na ok. 2-3 godziny, aby odmoczyć krew z podpaski. Po tym upierz ekologiczną podpaskę w pralce w temperaturze do około 60°C. Do prania nie używaj wybielacza, bo są to substancje chemiczne podrażniające skórę i bardzo zanieczyszczające środowisko.

Podpaski wykonane są z miękkiej flaneli, bardzo przyjemnej w dotyku. Nie zawierają żadnych foliowych wkładek, więc przepuszczają powietrze, dzięki czemu nie podrażniają śluzówki i są delikatne i zdrowe dla skóry okolic intymnych. Są uszyte z bawełny ekologicznej, więc nie powodują żadnych reakcji alergicznych, pod warunkiem że nie zawierają żadnych dodatków chemicznych.

Higiena intymna kobiety wymaga, by podpaskę wielorazową zmieniać tak często, jak zwykłą, czyli w zależności od dnia i intensywności krwawienia. Nie zaleca się noszenia tej samej podpaski dłużej niż przez kilka godzin, w szczególności przy silnym krwawieniu miesiączkowym. Na syntetyczne podpaski wydajesz ok. 8 zł miesięcznie, tj. 380 zł w ciągu 4 lat. Zestaw podpasek wielorazowych kosztuje 150 zł, które wystarczą ci na kilkanaście lat przy odpowiednim stosowaniu i praniu. W ciągu jednego cyklu miesiączkowego kobiety zostaje zużyte od 6 do 12 podpasek (w zależności od intensywności krwawienia). Pamiętaj, że należy zmieniać całą podpaskę, nie sam wkład.

Podpaski wielorazowe wydają się bardziej czyste i bezpieczne niż podpaski jednorazowe.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.