Trwa ładowanie...

Polacy zmieniają swoje preferencje urlopowe (WIDEO)

Zobacz film: "Polacy zmieniają swoje preferencje urlopowe"

To, co sprawia, że dany kierunek turystyczny będzie popularny w danym sezonie to ilość napływających turystów, cena turnusów oraz sytuacja społeczno-polityczna w danych regionach. Nie bez znaczenia jest również autopromocja miejsc turystycznych oraz kreowanie trendów przez touroperatorów.

Jak zmieniły się tendencje w podróżowaniu w przypadku Polaków? Przede wszystkim nie ograniczamy się jedynie do kurortów europejskich, ale coraz częściej wybieramy kierunki orientalne. Wyższy jest także standard hoteli, w których nocujemy. Jeśli chodzi o kierunki turystyczne wybierane przez Polaków, to jeszcze do niedawna był to Egipt i Tunezja. Dziś króluje Chorwacja, Hiszpania i Grecja. Zmienia się także sposób planowania. Coraz więcej Polaków wyjeżdża na własną rękę, pomijając oferty biur podróży.

Polacy zmieniają swoje preferencje urlopowe (WIDEO)
Polacy zmieniają swoje preferencje urlopowe (WIDEO)
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.