Trwa ładowanie...

Porównanie trwałości i komfortu metod depilacji

Istnieje wiele metod umożliwiających skuteczną depilację
Istnieje wiele metod umożliwiających skuteczną depilację

Obok popularnych, stosowanych od lat sposobów usuwania zbędnego owłosienia na rynku artykułów i usług kosmetycznych pojawiły się nowe rozwiązania w zakresie możliwie trwałego i efektywnego usuwania włosów. Zarówno nowatorskie, jak i tradycyjne metody depilacji mają swoich zwolenników i przeciwników, każda również posiada wady i zalety.

Do najważniejszych aspektów, jakie brane są pod uwagę przy dobraniu metody depilacji do indywidualnych potrzeb należy przede wszystkim trwałość i skuteczność efektu zabiegu, a także możliwie niska bolesność zabiegu oraz jego koszt.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

spis treści

1. Depilacja laserowa – bezbolesna i trwała

Stanowiąca novum na rynku usług kosmetycznych depilacja owłosienia za pomocą lasera diodowego będącego sprzętem medycznym to jedyna metoda pozwalająca na osiągnięcie całkowicie trwałego efektu gładkiej skóry. W praktyce oznacza to, iż po odbyciu kilku, przewidzianych dla danej części ciała sesji depilacji, włosy wypadają i całkowicie przestają odrastać, bowiem promienie lasera niszczą struktury włosa odpowiedzialne za jego wzrost. Oznacza to, iż poddanie się tego rodzaju depilacji całkowicie eliminuje problem zbędnego owłosienia – na dobre. Zabieg depilacji laserowej ponadto jest całkowicie bezbolesny i bezpieczny, pod warunkiem jednak, że jest przeprowadzony z zastosowaniem profesjonalnego sprzętu, jak nowoczesny laser diodowy. W Warszawie można odebrać 100 zł zniżki na pierwszy zabieg.

2. Maszynka do golenia – bezbolesna, ale nietrwała metoda

Popularną metodą bezbolesnego usuwania owłosienia jest golenie odrastających włosków maszynką do golenia. Uzyskany tym sposobem efekt depilacji jest natychmiastowy, aczkolwiek bardzo nietrwały i wymagający częstokroć codziennego powtarzania zabiegu, aby skóra była gładka.

Nietrwałość osiągniętego efektu wynika z faktu systematycznego obcinania włosków, które mogą rosnąć grubsze i mocniejsze tym samym utrudniając uzyskanie optymalnego efektu. Regularne oddziaływanie na skórę ostrza maszynki może powodować jej podrażnienie, a nawet zapaleniem mieszków włosowych wymagających leczenia u specjalisty. Z tego też powodu metoda ta nie może być polecana jako komfortowa.

3. Rozgrzany wosk - bolesna i wymagająca powtarzania metoda

Usuwanie włosków razem z cebulkami za pomocą rozgrzanego wosku, który po zastygnięciu usuwa się ze skóry razem z owłosieniem to wprawdzie metoda gwarantująca dłużej utrzymujący się efekt depilacji, ale jednocześnie szczególnie bolesna.

Osoby decydujące na korzystanie z tego sposobu depilacji muszą liczyć się z koniecznością mniej więcej comiesięcznego powtarzania bolesnego i powodującego zaczerwienienia i podrażnienia skóry zabiegu. Z tego też powodu znaczna część kobiet rezygnuje z depilacji rozgrzanym woskiem uznając ją za mało komfortową pod każdym względem.

4. Urządzenie IPL – bolesna i wymagająca powtarzania depilacja

Depilacja za pomocą nowatorskiego urządzenia będącego lampą ketonową emitującą promienie działające na skórę oraz włoski to coraz chętniej stosowana metoda usuwania owłosienia. Aczkolwiek jednak ten sposób cechuje większa trwałość niż w przypadku maszynki do golenia, niemniej jednak ten sposób depilacji powoduje znaczny dyskomfort podczas zabiegu, który ponadto należy w pewnych odstępach czasu powtarzać, aby uzyskany efekt gładkiej skóry był trwały.

Porównanie trwałości i komfortu metod depilacji
Porównanie trwałości i komfortu metod depilacji
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.