Trwa ładowanie...

Powiększanie ust kwasem hialuronowym - wskazania, przeciwwskazania, przebieg

Powiększanie ust kwasem hialuronowym jest ostatnio coraz bardziej modne. Usta to jeden z ważniejszych elementów kobiecej twarzy, a także ciała, gdzie pełne i wydatne wargi są uważane za bardziej atrakcyjne i ponętne. Zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym trwa około 30 minut, jest prawie bezbolesny i zawsze wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym. Obecnie na rynku popularność zyskuje kwas hialuronowy, który poprawia elastyczność i sprężystość tkanek.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

spis treści

1. Powiększanie ust kwasem hialuronowym - wskazania

Kwas hialuronowy pełni bardzo ważną rolę w wielu funkcjach organizmu, m.in. odpowiada za utrzymanie w dobrym stanie skóry i stawów. Substancja działa na wiele sposobów, m.in. nawilża i uelastycznia skórę. Kremy z kwasem hialuronowym sprawiają, że skóra wygląda na młodszą i zdrowszą, a zmarszczki stają się mniej widoczne. Kwas hialuronowy ma wpływ na budowę włókien kolagenu i elastyny.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym ma na celu odmłodzenie skóry twarzy. Zabieg przywraca tkankom jędrność. Z czasem organizm, tracąc zdolność do syntetyzowania kwasu hialuronowego, starzeje się – co uwidacznia się zmarszczkami.

1.1. Powiększanie ust kwasem hialuronowym - zastosowanie kwasu hialuronowego

Powiększanie ust kwasem hialuronowym to niejedyne zastosowanie tej substancji. Kwas hialuronowy w formie zastrzyków, suplementów i innych preparatów stosowany jest w leczeniu takich chorób jak:

  • jaskra,
  • przykurcze mięśni,
  • przepuklina,
  • trudne gojenie się ran,
  • zapalenie stawów,
  • uszkodzenie chrząstki nosa,
  • złamania.

Kwas hialuronowy może być stosowany w leczeniu trądziku różowatego, anemii, astmy oskrzelowej, zapalenia skóry i stanów zapalnych.

Sekrety pięknych ust
Sekrety pięknych ust [10 zdjęć]

Usta pokryte są cienką powłoką skóry, która jest bardzo podatna na działanie niekorzystnych czynników

zobacz galerię

2. Powiększanie ust kwasem hialuronowym - przeciwwskazania

Istnieje kilka przeciwwskazań do powiększania ust kwasem hialuronowym. Główne to:

Jeżeli występuje któreś z powyższych przeciwwskazań, należy poczekać, aż minie, czyli np. infekcja zostanie wyleczona.

3. Powiększanie ust kwasem hialuronowym - przebieg

Zabieg powiększenia ust kwasem hialuronowym odbudowuje gęstość tkanek wokół ust i powiększa usta, nawilża je. Poprawia kontur ust i profil twarzy. Kwas hialuronowy wygładza nieco bruzdy i zmarszczki, ujmuje też nieco lat. Do zabiegu nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Powiększenie ust kwasem hialuronowym przebiega w znieczuleniu miejscowym – najczęściej z użyciem kremu znieczulającego. Zabieg estetyczny trwa kilkanaście minut, pozwala na przeprowadzenie widocznej korekty ust. Efekt powiększania ust kwasem hialuronowym widoczny jest po 2-3 dniach i utrzymuje się około 12-14 miesięcy, gdzie po upływie tego czasu pacjenta czeka konieczność kolejnego zabiegu na powiększenie ust.

Zobacz także:

4. Powiększanie ust kwasem hialuronowym - postępowanie po zabiegu

Po zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym należy stosować się do kilku zaleceń. Przez kilka godzin bezpośrednio po zabiegu nie można rozciągać ust ani wykonywać intensywnej mimiki. W ciągu najbliższych dni (zazwyczaj trzech) po powiększaniu ust kwasem hialuronowym nie wolno doprowadzać do kontaktu ust z ciepłem, trzeba unikać ekspozycji na słońce. Specjaliści zalecają też, by przez te dni nie odwiedzać gabinetu dentystycznego, siłowni, basenu.

5. Powiększanie ust kwasem hialuronowym - skutki uboczne

Powiększanie ust kwasem hialuronowym może nieść ze sobą pewne skutki uboczne w postaci bólu, któremu może towarzyszyć zaczerwienienie i opuchlizny w miejscu zastrzyku. W ciągu kilkudziesięciu godzin objawy te ustąpią – tkanki muszą przyzwyczaić się do tego, że zostały zmienione.

Zanim podejmie się decyzję o zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym, należy rozważyć wszystkie za i przeciw. Kwas hialuronowy, co prawda, zaszkodzić nie powinien. Sam zabieg charakteryzuje się niewielką inwazyjnością, niemniej jednak należy zachować maksimum bezpieczeństwa, a to gwarantują umiejętności i doświadczenie osoby przeprowadzającej zabieg.

Lek. Izabela Lenartowicz
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.