Trwa ładowanie...

Powiększenie ust - przebieg, efekty, wskazania po zabiegu

Powiększenie ust to zabieg zalecany osobom, które dostrzegają problem zbyt małych ust, chciałyby zmieniać ich kształt bądź nadać im sprężystość. Powiększenie ust i inne podobne zabiegi chirurgii estetycznej są dobrym rozwiązaniem także w celu zmniejszenia zmarszczek powstałych wskutek palenia papierosów lub starzenia się. Powiększenie ust może być wykonywane także wtedy, gdy zachodzi konieczność rekonstrukcji lub potrzebne jest zmniejszenie ich asymetrii. Powiększenie ust przynosi dobre efekty również u osób z zanikającym kolorytem warg.

spis treści

1. Powiększenie ust kwasem hialuronowym

Usta człowieka są niezwykle delikatną i ważną częścią twarzy. Powiększenie ust nie jest zabiegiem prostym, ponieważ każde usta są wyjątkowe. Wymagają innego modelowania i podkreślania. Na szczęście, sprawna ręka doświadczonego lekarza może spełnić najbardziej wyszukane oczekiwania. Korektę ust wykonuje się preparatami kwasu hialuronowego, który jest naturalnym składnikiem skóry.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

Oprócz efektu powiększania ust, kwas hialuronowy również je nawilża. Jest on o tyle lepszym produktem, iż jego użycie nie wymaga wykonania testów skóry. Dodatkowo kwas hialuronowy posiada właściwości silnie wiążące wodę. Dzięki temu użycie preparatów na bazie kwasu hialuronowego gwarantuje bardzo naturalny efekt powiększenia, utrzymujący się nawet do 6–9 miesięcy od zastrzyku.

2. Przebieg zabiegu powiększania ust

Zabieg powiększenia ust nie jest skomplikowany. Powiększenie ust jest wykonywane po zastosowaniu znieczulenia o działaniu miejscowym. Czasami używa się kremu znieczulającego. Po dziesięciu minutach znieczulenie sprawia, że pacjentka nie odczuwa bólu. Następnie lekarz za pomocą cienkiej igły wstrzykuje kwas hialuronowy w wybrane miejsca na ustach i wokół nich.

Obszar, w który wprowadzany jest kwas hialuronowy zależy od tego, jaki ma być efekt końcowy – czy chodzi o powiększenie ust, czy też o wymodelowanie konturu lub podniesienie kącików. Wstrzykiwanie preparatu trwa od 7 do 10 minut. Operacje plastyczne trwają około 30 minut, poprzedzone są znieczuleniem miejscowym, zatem nie wiążą się z odczuwaniem bólu.

Te gwiazdy poddały się operacjom plastycznym
Te gwiazdy poddały się operacjom plastycznym [8 zdjęć]

Madonna przeszła chyba jeden z najlepszych liftingów twarzy w Hollywood. Legenda muzyki pop zdaje się

zobacz galerię

3. Wskazania po zabiegu powiększania ust

Powiększenie ust sprawia, że usta po zabiegu są lekko opuchnięte, co może utrzymywać się przez 3-5 dni. Może pojawić się również siniak. Po zabiegu należy unikać opalania. Objawy te jednak mijają po ok. 6-12 godzinach. Większość pacjentów cieszy się efektami powiększenia ust przez 6-9 miesięcy. Jednak zdarzają się przypadki, że preparat wchłonie się już po ok. 12 tygodniach.

Czas wchłaniania kwasu hialuronowego jest ściśle uzależniony od uwarunkowań organizmu człowieka, zdarza się również, że preparat pozostaje przez ok. 3 lata w tkankach skóry ust. Po operacji powiększenia ust zaleca się picie dużej ilości wody, aby nawodnić wprowadzony preparat, a w pierwszym dniu unikanie gorących napojów oraz nagrzania okolicy ust. Kobietom niewskazane jest powiększenie ust w czasie ciąży i karmienia piersią, miesiączki oraz po zażyciu aspiryny lub leków przeciwzapalnych.

Zobacz też:

4. Wady powiększenia ust

Największą wadą powiększenia ust przy wykorzystania kwasu hialuronowego do powiększenia ust jest jego koszt. Chirurgia plastyczna jest dosyć droga, w bardziej prestiżowych salonach kosmetycznych jej cena może osiągnąć nawet kilka tysięcy złotych. Skąd tak wysoki koszt powiększania ust przy pomocy kwasu hialuronowego? Ponieważ powiększenie ust zz wykorzystaniem kwasu hialuronowego jest stosunkowo nowe i stanowi istotny krok naprzód w zakresie chirurgii plastycznej.

Powiększenie ust i modelowanie ust wymagają artystycznego podejścia i delikatności. Korekta ust i powiększenie ust to operacje plastyczne od wielu lat wykonywane z powodzeniem w klinikach na całym świecie. Preparaty posiadają certyfikaty dopuszczające produkt do użytku oraz gwarancję bezpieczeństwa stosowania.

Następny artykuł: Powiększanie ust kwasem hialuronowym
Powiększanie ust pzreprowadza się przy pomocy kwasu hialuronowego
Powiększanie ust pzreprowadza się przy pomocy kwasu hialuronowego (iStock.com/ Aleksandra Baranova)
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.