Trwa ładowanie...

Poznaj najlepszy sposób na cienie pod oczami

Skóra okolic oczu jest jednym z obszarów twarzy, w obrębie którego pojawiają się pierwsze oznaki zmęczenia oraz postępujących procesów starzenia, tj. nieestetyczne cienie, worki oraz zmarszczki mimiczne. Istnieją metody z zakresu medycyny estetycznej, za pomocą których można zredukować zasinienia okolic oczu.

spis treści

1. Czym jest mezoterapia?

Mezoterapia to silnie działająca terapia, polegająca między innymi na śródskórnym podaniu rozmaitych substancji rewitalizujących skórę (witamin, aminokwasów, przeciwutleniaczy). Za jej pomocą można w skuteczny sposób poprawić ogólny wygląd oraz nawodnienie skóry. Co więcej, powstające w trakcie zabiegu mikrourazy skóry stymulują procesy odnowy komórkowej. Dzięki temu po zabiegu mezoterapii spowalniają się również procesy starzenia i redukowane są zmarszczki pod oczami.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

W celu uzyskania optymalnych rezultatów wskazane jest wykonanie kilku zabiegów mezoterapii w serii. W trakcie każdego z nich pacjent możne odczuwać delikatny dyskomfort związany z mikronakłuciami. Cała procedura trwa 30-40 minut.

2. Mezoterapia na cienie pod oczami

Nieestetycznie wyglądające cienie umiejscowione w okolicach oczu to problem dotykający wiele kobiet i mężczyzn. Najczęściej jest on wynikiem zbyt cienkiej skóry, przez którą prześwitują drobne naczynia zlokalizowane w obrębie tej partii twarzy. Niekiedy cienie pod oczami mogą być również wynikiem nieprzespanej nocy. Rzadko kiedy „zasinienia” skóry okolic oczu mogą być związane z nagromadzeniem melaniny w naskórku.

Popularna ostatnimi czasy mezoterapia okolic oczu umożliwia redukcję cieni pod oczami poprzez poprawę mikrokrążenia skórnego i zwiększenie elastyczności oraz gęstości skóry. Zabieg polega na śródskórnym podaniu w tę okolicę roztworu zawierającego w składzie określone substancje czynne.

Jedną z nich jest kwas hialuronowy (HA), który zapewnia skórze odpowiedni poziom nawodnienia. Co więcej, HA o odpowiedniej masie cząsteczkowej może także redukować tzw. dolinę łez, wynikającą z ubytku tkanki podskórnej w okolicy oczu. To również ma istotny wpływ na zniwelowanie cieni.

W składzie preparatów przeznaczonych do ostrzykiwania okolic oczu można także znaleźć silne przeciwutleniacze (naringeninę, resweratrol czy też witaminę C), które poprzez hamowanie działalności wolnych rodników, znacząco spowalniają procesy starzenia. Istotną rolę odgrywają również flawonoidy (takie jak rutyna, naringenina, hesperydyna oraz trokserutyna), które wzmacniają ściany naczyń krwionośnych. W koktajlach przeznaczonych do mezoterapii oczu można także znaleźć peptydy, które redukują drobne zmarszczki mimiczne.

Bez wątpienia, nieestetyczne cienie pod oczami to defekt estetyczny, który może obniżyć poczucie własnej wartości u danej osoby. Mezoterapia okolic oczu może okazać się skutecznym rozwiązaniem tego problemu.

Mgr Joanna Hirszler
Poznaj najlepszy sposób na cienie pod oczami
Poznaj najlepszy sposób na cienie pod oczami
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.