Trwa ładowanie...

Przyczyny nocnych potów (WIDEO)

Zobacz film: "Poznaj przyczynę nocnych potów"

Nadmierne pocenie się w nocy przy uchylonym oknie i lekkiej kołdrze to częste zjawisko, ktore może sygnalizować chorobę. Powodem problemów z termoregulacją jest mnóstwo. Niektóre są poważne.

Zobacz, jakie mogą być przyczyny nadmiernej potliwości. Poznaj przyczynę nocnych potów. Nocne pocenie jest jednym z objawów, które negatywnie wpływają na jakość snu.

Nie tylko powoduje bezsenność, sygnalizuje też poważniejsze choroby. Z czym najczęściej kojarzy się potliwość? Z menopauzą, to efekt obniżonego poziomu estrogenu. Pocenie się może być też skutkiem ubocznym stosowania leków.

Najczęściej dotyczy to preparatów na stany lękowe i depresję. Pocisz się w nocy? To symptom chorób neurologicznych. Uszkodzone nerwy powodują zakłócenia w sygnałach przesyłanych do gruczołów potowych.

Lekarze znają też dolegliwość zwaną przewlekłą nadpotliwością. Przyczyną jej powstawania są zaburzenia genetyczne. Nie pomoże tu obniżenie temperatury czy zmiana kołdry na lżejszą.

Nocne pocenie się pojawia się też przy nadczynności tarczycy. Wtedy gruczoł wytwarza więcej hormonów niż zwykle. Konsekwencją jest nie tylko wzmożony pot, ale też chroniczne zmęczenie.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.