Trwa ładowanie...

Poznaj źródło swojej siły z marką Vichy

Avatar placeholder
25.03.2019 10:44
Poznaj źródło swojej siły z marką Vichy
Poznaj źródło swojej siły z marką Vichy

Informacja prasowa

Co dwanaście minut sprzedawane jest w Polsce opakowanie wody termalnej Vichy w sprayu. Bogata w 15 minerałów woda wzmacnia kobiecą skórę, daje poczucie pewności i wspiera wewnętrzną siłę. Jej dobroczynne właściwości marka Vichy wykorzystuje we wszystkich swoich dermokosmetykach. Wodę Vichy z francuskich wulkanów wybierają kobiety, które świadomie dbają o dobre samopoczucie i zdrowy wygląd.

Dzisiaj, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, skóra wymaga wsparcia, aby skutecznie stawiać czoła skutkom upływu czasu i negatywnego działania czynników zewnętrznych. Wprawdzie czasu nie da się zatrzymać, ale o wygląd można zadbać stosując odpowiednią pielęgnację i wspierać naturalne mechanizmy obronne skóry.

Od 1931 r. Vichy tworzy dermokosmetyki z myślą o potrzebach silnych kobiet. To marka dla kobiet świadomie dbających o dobre samopoczucie i zdrowy wygląd. Silna skóra i zdrowy wygląd dodają pewności i pomagają kobietom w budowaniu wewnętrznej siły. Rolą marki Vichy jest wspieranie tej siły.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

1. Dobroczynna moc wody termalnej Vichy

Krystalicznie czysta woda Vichy termalna wydobywana jest z głębi skał magmowych na wulkanicznych terenach Owernii we Francji. Swoje właściwości zawdzięcza długiej i powolnej wędrówce przez nasycone minerałami skały wulkaniczne na głębokości 4000 metrów. Zawiera aż 15 minerałów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania skóry. Każdy z tych minerałów ma wpływ na zdrowie skóry, zaś jej dobroczynnego składu nie można odtworzyć w warunkach laboratoryjnych. Minerały w wodzie Vichy należą do kategorii pierwiastków śladowych, są jednak ważne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu:

 • wapń chroni tkanki,
 • żelazo dotlenia komórki skóry,
 • mangan ma działanie antyoksydacyjne,
 • potas nawilża oraz reguluje gospodarkę elektrolityczną komórek (podobnie jak sód),
 • magnez symuluje odnowę komórek,
 • bor wspomaga regenerację skóry,
 • krzem jest odpowiedzialny za regenerację tkanek,
 • stront i lit mają działanie przeciwzapalne,
 • siarka działa detoksykacyjnie,
 • wodorowęglany utrzymują równowagę pH,
 • fluor działa antyoksydacyjnie,
 • ortofosforany wspierają syntezę energii,
 • amoniak wspiera syntezę aminokwasów.

Dostarczane bezpośrednio do skóry w produktach Vichy, chronią jej piękno i zapewniają utrzymanie równowagi. Jako podstawowy składnik wszystkich dermokosmetyków Vichy wzmacnia naturalne mechanizmy obronne skóry, stymuluje regenerację komórek i przywraca równowagę pH.

2. Vichy – marka, która wspiera kobiecą siłę

Vichy to marka stworzona przez dermatologa dr. Prospera Hallera, który jako pierwszy odkrył dobroczynne działanie wody termalnej dla skóry. Jego przekonanie o konieczności naukowego podejścia do problemów skóry zaowocowało stworzeniem pierwszej na świecie serii dermokosmetyków, dostosowanych do różnych jej rodzajów. Ich receptury łączą w sobie dobroczynne dla skóry działanie wody termalnej i wiedzę farmaceutyczną, stale rozwijaną w badaniach klinicznych. Skuteczność poszczególnych produktów jest potwierdzana w testach instrumentalnych i badaniach klinicznych.

Marka Vichy wykorzystuje dobroczynne właściwości wody termalnej i wiedzę farmaceutyczną, aby wzmacniać kobiecą skórę, dawać poczucie pewności i wspierać wewnętrzną siłę współczesnych kobiet.

1. Gdzie leży źródło wody Vichy? Źródło wody termalnej Vichy znajduje się nieopodal znanego uzdrowiska Vichy, na objętych ochroną już od 1874 roku wulkanicznych terenach Owernii – historycznego regionu w centralnej Francji. Woda jest wydobywana na głębokości 5 metrów w tempie 7 litrów na godzinę. Zakład, w którym powstają wszystkie produkty Vichy jest zlokalizowany w odległości 4 kilometrów od źródła.
2. Jaka jest temperatura wody Vichy? Dlaczego jest klasyfikowana jako woda termalna? Woda Vichy jest w 100% czysta i naturalna. Podczas powolnej podróży przez wulkaniczne skały magmowe na głębokości 4000 m osiąga temperaturę 143 stopni Celsjusza. Gdy kończy swoją wędrówkę docierając na powierzchnię, jej temperatura wynosi 27,8 OC i w tej temperaturze jest wydobywana.
3. Jaka jest różnica pomiędzy wodą mineralną a wodą termalną? Woda mineralna to specyficzny rodzaj wody wydobywany spod ziemi, naturalnie czysty, nieprzetworzony, zawierający w swoim składzie substancje mineralne o korzystnym działaniu. Woda termalna spełnia te same kryteria, jednak dodatkowo musi mieć temperaturę wyższą o co najmniej 4 OC od średniej temperatury wody.
4. Gdzie można kupić wodę termalną Vichy? Woda termalna Vichy jest stałym składnikiem wszystkich kosmetyków Vichy. Od 1986 roku jest dostępna w sprayu jako samodzielny produkt, bezpośrednio wykorzystujący dobroczynny wpływ minerałów dla wzmacniania skóry. W 2015 roku co 12 sekund ktoś na świecie kupował spray z wodą termalną Vichy, aby wspierać swoją skórę za sprawą wyjątkowej kompozycji minerałów w ochronie przed działaniem szkodliwych czynników wewnętrznych i zewnętrznych. Woda Vichy jest również dostępna w butelkach i można ją nabyć jako wodę do picia (woda Cèlestin Vichy).
5. Jakie zabezpieczenia są stosowane, aby uniknąć niebezpieczeństwa zanieczyszczenia wody podczas transportu ze źródła do zakładu produkcyjnego? Woda Vichy wydobywana ze źródła, kontrolowanego 4 razy dziennie, jest wielokrotnie badana. Już w momencie pobrania przeprowadzanych jest 6 analiz bakteriologicznych i fizyko-chemicznych. Następnie woda jest transportowana w zbiornikach ze stali nierdzewnej. Po przybyciu na miejsce każdy pojemnik jest poddawany kontroli jakości pod kątem 5 różnych kryteriów (wygląd, zapach, przeźroczystość, pH i konduktometryczność). Przywieziona woda musi zostać zużyta w ciągu 7 dni kalendarzowych. W ciągu tego całego procesu woda nie ma kontaktu ze światłem.
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.