Trwa ładowanie...

Proste sposoby na poprawę kondycji

Idzie lato i wielu z nas właśnie teraz chce zadbać o swoje ciało. Zachęca nas do tego piękna pogoda. Często jednak brakuje nam motywacji i nie wiemy, od czego zacząć.

Wiele osób chciałoby zmienić swój wygląd ale brakuje im motywacji
Wiele osób chciałoby zmienić swój wygląd ale brakuje im motywacji

O tym, że sport to zdrowie, wie każdy z nas. Aktywność fizyczna to nie tylko sposób na piękne ciało, ale też spokój i relaks. Przekonuje się o tym coraz więcej osób. Chętniej jeździmy na rowerze, spacerujemy, uczęszczamy na zajęcia fitness i siłownię. Dla wielu regularnie podejmowany wysiłek to sposób na rozładowanie napięcia i negatywnych emocji.

I choć brzmi to banalnie, najtrudniej jest zacząć. Możemy planować regularne uprawianie sportu, ale kłopot pojawia się wówczas, gdy mamy wykonać pierwszy krok. Rodzą się pytania – czy dam radę, czy nie będę budzić sensacji, czy nie będą się ze mnie śmiać? Boimy się tego, jak zostaniemy odebrani przez innych lub czy nasz organizm będzie w stanie podjąć wysiłek.

By pokonać ten starach wystarczy pomyśleć, ile korzyści przyniesie nam sport. Nie trzeba oglądać się na innych, zwłaszcza że zdrowy styl życia w Polsce staje się coraz popularniejszy. Jesteśmy coraz bardziej świadomi, z rozwagą komponujemy swoją dietę i zapewniamy sobie regularną dawkę ruchu.

1. Jak zmotywować się do uprawiania sportu?

W pierwszej kolejności warto pomyśleć, jaki rodzaj aktywności sprawi nam największą radość. Nie chodzi o to, by osiągnąć mistrzowski poziom, ale by sport dawał nam poczucie spełnienia i satysfakcję. Warto też znaleźć mentora – osobę, która będzie nas motywować i zachęcać do pracy.

Najczęściej są to trenerzy fitness, zawodnicy sportów walki czy olimpijczycy. A gdyby tak na początek móc wziąć udział we wspólnym treningu? Już niedługo, bo w ten weekend, będzie ku temu okazja.

W Ptak Warsaw Expo odbędzie się Go Active Show. To największe targi sportowe i fitness w Polsce. W wydarzeniu udział wezmą gwiazdy różnych dyscyplin sportu, m.in. Qczaj, Ewa Chodakowska, siostry Bukowskie i Kamil Stoch. Nie tylko opowiedzą o swojej trudnej drodze na szczyt, ale też będzie można zobaczyć ich w akcji: podczas treningów, zawodów czy warsztatów.

2. Jak poprawić swoją kondycję?

I w tym przypadku wystarczą dobre chęci i motywacja. Zanim rozpoczniemy regularne treningi, warto dokonać małych zmian w swoim planie dnia. Jeśli mamy taką możliwość, zostawmy samochód w garażu i przesiądźmy się na rower. Spacer przed snem to też dobry sposób na rozładowanie emocji i miłe zakończenie dnia.

Możemy również skorzystać z siłowni plenerowych lub iść na basen. A jeśli nie mamy pomysłu na poprawę swojej kondycji, zwróćmy się po pomoc do ekspertów. Wielu z nich obecnych będzie na wspomnianych targach Go Active Show.

Udział w tym wydarzeniu to świetna okazja do tego, by móc spróbować nowych aktywności, zapoznać się z ofertą klubów i szkół sportowych, jak również porozmawiać z trenerami i zawodnikami światowej sławy. Odbędą się też warsztaty i prelekcje, m.in. dotyczące nordic walking i jogi.

To jednak nie wszystko! Z aktywnością fizyczną w parze idzie zdrowa i pożywna dieta. I na ten temat wiele dowiemy się podczas targów. Będzie można spotkać szefów kuchni, autorów książek kulinarnych i propagatorów zdrowego stylu życia – spróbować przygotowanych przez nich potraw i sięgnąć po garść inspiracji.

Trzydniowy program Go Active Show jest bardzo bogaty. Znajdziemy w nim wiele warsztatów, konferencji i prelekcji. Lista gości jest niezwykle długa. To podczas tego wydarzenia możemy wykonać pierwszy krok ku zmianom. Wyposażonym w zdobytą wiedzę i zmotywowanym będzie nam łatwiej zadbać o swoją kondycję.

Weź udział w targach GoActive Show

Partnerem artykułu jest GoActive Show

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.