Trwa ładowanie...

Przebarwienia? Ten problem da się rozwiązać

Przebarwienia to dla wielu osób prawdziwy problem
Przebarwienia to dla wielu osób prawdziwy problem

Przebarwienia skóry to problem powszechny i niełatwy do usunięcia. Potrzebna jest kompleksowa terapia, która połączy specjalistyczne działania z domową pielęgnacją. W tym celu opracowano specjalistyczną linię Azelac RU z kwasem azelainowym – najlepsze rozwiązanie na zaburzenia pigmentacyjne.

Hiperpigmentacja, czyli nierównomierne gromadzenie się melaniny w komórkach naskórka, związane z uszkodzeniem skóry na poziomie cząsteczkowym i biochemicznym, objawia się w różnej postaci. Może przybierać formę piegów, melasmy, plam soczewicowatych czy przebarwień pozapalnych. Zaburzenia pigmentacji najczęściej dotykają kobiety w okresie zwiększonej ekspozycji na słońce, przy zmianach hormonalnych, zażywaniu leków czy ciąży. Ryzyko pojawienia się przebarwień wzrasta z wiekiem: u kobiet po 40 r.ż. problem ten dotyczy około 30% z nich, natomiast już po 60 r.ż. obejmuje prawie 90%. Ale nie znaczy to, że zmiany pigmentacyjne nie dotyczą młodszych kobiet –przebarwienia posłoneczne i pozapalne mogą pojawić się na skórze bez względu na wiek.

Zobacz film: "Trądzik jako przyczyna depresji"

1. Dlaczego tak trudno usunąć przebarwienia?

− Powstawanie przebarwień jest procesem niezwykle skomplikowanym i złożonym, powodowanym przez wiele czynników wewnętrznych i zewnętrznych, a metody ich redukcji są często trudne ze względu na to, że nie jesteśmy w stanie wyeliminować wszystkich czynników powodujących ich powstawanie – mówi dr n. med. Magdalena Łopuszyńska, dermatolog, lekarz medycyny estetycznej z Gabinetu Kosmetyki Lekarskiej BELLA.

Aby skutecznie pozbyć się przebarwień, należy podjąć działania ukierunkowanie na usunięcie już powstałej zmiany oraz działania zapobiegające ich powstawaniu i nawrotowi. Pierwsze to zadanie dla kosmetologa, który biorąc pod uwagę rodzaj przebarwienia i jego położenie, fototyp oraz ogólny stan skóry, zastosuje zabieg najbardziej skuteczny, a jednocześnie bezpieczny. Najpopularniejszymi metodami jest złuszczanie naskórka przy pomocy peelingów chemicznych czy laseroterapii i mezoterapia dostarczająca substancji o działaniu rozjaśniającym. Ponieważ powstawanie zmian pigmentacyjnych jest zaburzeniem nawracającym, niezwykle ważne jest stosowanie kompleksowych rozwiązań łączących zabiegi profesjonalne z odpowiednio dobraną pielęgnacją domową i fotoprotekcją.

− Konieczne jest wprowadzenie do codziennej pielęgnacji kremów zawierających substancje rozjaśniające i regulujące pracę melanocytów, czyli komórek pigmentowych wytwarzających melanienę. Tu niezastąpione są produkty z linii Azelac RU. Zawierają one koktajl czynników aktywnych hamujących proces tworzenia barwnika. Dzięki działaniu bezpośrednio na komórki hamują one proces melanogenezy i zapobiegają tworzeniu się przebarwień niezależnie od przyczyn – wyjaśnia dr Gabriel Serrano, założyciel marek Sesderma i Mediderma.

2. Jak działa Azelac RU?

Linia Azelac RU została opracowana specjalnie dla potrzeb skóry z zaburzeniami pigmentacji, objawami fotostarzenia, naczyniowej lub wrażliwej, rekomendowana jest również w przypadku hiperpigmentacji pozapalnej. Produkty z serii Azelac RU zawierają kwas azelainowy, hamujący produkowanie melaniny i działający przeciwzapalnie oraz antyoksydacyjnie; niacynamid zmniejszający rumień, działający też łagodząco i antybakteryjnie; oraz retinol pomagający rozjaśnić przebarwienia. Wszystkie kosmetyki Azelac RU opracowano z wykorzystaniem nanotechnologii, dzięki której składniki docierają aż do warstwy właściwej skóry, zapewniając intensywne działanie depigmentujące.

Badanie skuteczności depigmentującej serum z linii Azelac RU wykazało, że po 8 tygodniach stosowania badane osoby zaobserwowały ograniczenia wskaźnika melaniny o 38%. 95% użytkowników zaobserwowało efekt depigmentacji, 75% − ograniczenie rozmiaru przebarwień, 90% − rozjaśnienie przebarwień.

Azelac RU Krem-żel (50 ml)

Azelac RU Krem-żel (50 ml)

Cena - 175,50 zł

Krem-żel depigmentujący zawierający substancje rozjaśniające, takie jak kwas azelainowy, 4-butylrezorcynol oraz, najnowsze odkrycie, czynniki wzrostu pochodzenia roślinnego, które nie tylko redukują objawy fotostarzenia skóry, ale też zmarszczki.

Azelac RU Serum liposomowe (30 ml)

Azelac RU Serum liposomowe (30 ml)

Cena - 162,50 zł

Intensywne serum depigmentujące z wysoką koncentracją substancji aktywnych, działających bezpośrednio na źródło przebarwień.

Przebarwienia? Ten problem da się rozwiązać
Przebarwienia? Ten problem da się rozwiązać
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.