Trwa ładowanie...

Redukcja tkanki tłuszczowej – lipoliza, endermologia, liposukcja laserowa

Natura tak nas skonstruowała, że tkanka tłuszczowa gromadzi się szybciej w miejscach takich jak talia, biodra i uda. Niestety pozbycie się jej stamtąd nie jest proste, nie zawsze pomaga nawet systematyczna praca na siłowni oraz przestrzeganie diety. Na szczęście można przyśpieszyć proces redukcji tkanki tłuszczowej przez zastosowanie nowoczesnych zabiegów modelujących sylwetkę.

Zobacz film: "Najlepsza dieta na odchudzanie"

spis treści

1. Redukcja tkanki tłuszczowej - lipoliza

Lipoliza jest dość popularnym zabiegiem, umożliwiającym pozbycie się miejscowych skupisk tkanki tłuszczowej. Zabieg ten najczęściej wykorzystuje się w okolicach podbródka, brzucha oraz tak zwanych bryczesów. Polega on na wprowadzeniu za pomocą iniekcji do tkanki tłuszczowej specjalnego roztworu opartego na deoksycholanie. Sprawia on, że komórki tłuszczowe rozpuszczają się w wodzie i mogą być wydalane z organizmu przez układ krwionośny oraz układ limfatyczny.

Sam zabieg jest prawie bezbolesny i po jego wykonaniu można praktycznie od razu wrócić do normalnego trybu życia. Należy jednak bezwzględnie unikać masowania okolicy iniekcji. Zazwyczaj, aby osiągnąć oczekiwane rezultaty w redukcji tkanki tłuszczowej nie wystarczy jeden zabieg. Ich ilość jest uzależniona od grubości tkanki tłuszczowej, której chcemy się pozbyć. Czas wydalania tłuszczu z organizmu po lipolizie wynosi około trzech tygodni.

2. Redukcja tkanki tłuszczowej - endermologia

Endermologia polega na pobudzeniu do działania metabolizmu tkanki tłuszczowej. W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że jest to zmiękczanie stwardniałego tłuszczu, którego wcześniej nie można było się pozbyć za pomocą klasycznych sposobów takich jak dieta czy ćwiczenia. Pozwala to na redukcję tkanki tłuszczowej. Dużą zaletą endermologii jest to, że zwiększa ona produkcję kolagenu oraz elastyny, odpowiedzialnych za jędrność i stan skóry.

Zabieg trwa około czterdziestu minut i jest podzielony na etap wyszczuplający i etap ujędrniający. Wyszczuplanie może być trochę bolesne, ponieważ polega ono na wykonaniu specyficznego masażu przy pomocy specjalnej maszyny. Aparat do endermologii posiada specjalną głowicę, która z pomocą podciśnienia zasysa fałd skóry a następnie masuje go dwoma sterowanymi elektronicznie rolkami. Etap ujędrniania jest zupełnie bezbolesny, gdyż w tym momencie głowica ma działanie jedynie pulsacyjne. Osiągnięcie wymarzonego efektu redukcji tkanki tłuszczowej, wymaga wykonania serii zabiegów.

3. Redukcja tkanki tłuszczowej - liposukcja laserowa

Redukcja tkanki tłuszczowej za pomocą metody firmy Palomar jest możliwa dzięki wykorzystaniu fal laserowych o zróżnicowanej długości. Niektóre z fal stosuje się do rozpuszczania tkanki tłuszczowej, inne natomiast wykorzystuje się do termoliftingu skóry. Tak więc metoda ta to nie tylko redukcja tkanki tłuszczowej, ale również poprawa wyglądu skóry.

W czasie zabiegu miejsce, z którego pragniemy pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej zostaje znieczulone miejscowo. Następnie lekarz wykonuje niewielkie nacięcie, przez które wprowadza światłowód za pomocą, którego w bardzo delikatny sposób niszczył komórki tłuszczowe. Następną fazą jest odessanie upłynnionego tłuszczu. Po zabiegu należy przez około cztery tygodnie chodzić w specjalnym uciskowym gorsecie.

Lek. Izabela Lenartowicz
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.