Trwa ładowanie...

Rzęsy 1:1 – na czym polega zabieg, zasady, pielęgnacja, przeciwwskazania

Rzęsy zdecydowanie mogą podkreślić spojrzenie. Jeżeli są one długie, ciemne i podkręcone to zdecydowanie magnetyzują spojrzenie. Aby uatrakcyjnić nasze rzęsy możemy przedłużyć je za pomocą metody 1 do 1. Jak wyglądają rzęsy 1:1? Na czym polega ta metoda?

Zobacz film: "Przedłużanie rzęs. Czy jest bezpieczne?"

spis treści

1. Rzęsy 1:1 – na czym polega zabieg

Rzęsy 1:1 to metoda przedłużania rzęs, która polega na doklejeniu rzęsy syntetycznej lub naturalnej do rzęsy prawdziwej. Jest to najpowszechniejsza metoda przedłużania rzęs. Dzięki rzęsom 1:1 nasze naturalne rzęsy się przyciemnią, zagęszczą i przedłużą. Rzęsy 1:1 pozwalają na stylizację indywidualną. Dzięki nim można wydłużyć kąciki oka, albo podkręcić naturalne rzęsy lub otworzyć optycznie oko.

Rzęsy syntetyczne lub naturalne przykleja się do rzęs, które osiągnęły już swoją dojrzałość. W kolejnych zabiegach można wykonać zabieg uzupełnienia rzęs. Rzęsy syntetyczne są stworzone z włókna poliestrowego, a naturalne z włosia norki syberyjskiej.

Zabieg przedłużania rzęs trwa około 2 godzin. Cena rzęs metodą 1:1 waha się od 200 do 500 zł. Uzupełnianie rzęs to koszt 150 zł. W cenie zawarte są wszystkie materiały takie jak kleje, rzęsy i doświadczenie stylisty rzęs.

2. Rzęsy 1:1 – zasady

Aby rzęsy 1:1 cieszyły nas długo, a przede wszystkim zdobiły nasze oko musimy przestrzegać kilku zasad.

9 wskazówek, jak mieć gęste rzęsy
9 wskazówek, jak mieć gęste rzęsy [10 zdjęć]

Długie i zadbane rzęsy sprawiają, że cała twoja twarz wydaje się być piękniejsza i bardziej kobieca....

zobacz galerię

Po pierwsze udajmy się do profesjonalisty. Rzęsy 1:1 wykonane w profesjonalnym gabinecie gwarantuje nam poczucie bezpieczeństwa. Salony używają dobrej jakości produktów. Poza ty, jeżeli coś się wydarzy po zabiegu zagęszczania rzęs w salonie możemy rościć swoich praw.

Kosmetyczka dobierze nam odpowiednie rzęsy do naszego oka. Materiał nie może być zbyt ciężki. Dostaniemy także wytyczne jak dbać o rzęsy po zabiegu 1:1. Przedłużanie rzęs metodą 1:1 nie niszczy rzęs naturalnych. Jednak jeżeli zostanie wykonany przez osobę niekompetentna możemy liczyć się z tym, że rzęsy zostaną posklejane a co za tym idzie uszkodzone.

Być może wcześniej będziesz musiała udać się na farbowanie rzęs henną ponieważ doklejane rzęsy są czarne. Henna pomoże zniwelować różnicę pomiędzy rzęsami doklejonymi a naturalnymi.

Niewątpliwie zaletą rzęs 1:1 jest to, że nasze oko wygląda bardziej atrakcyjnie. Pozytywnym aspektem jest także to, że możemy poświęcać mniej czasu na poranny makijaż.

3. Rzęsy 1:1 – pielęgnacja

Zabieg uzupełniania rzęs 1:1 przeprowadza się co 3-4 tygodnie. Rzęsy 1:1 można przyklejać tylko na rzęsach dorosłych dlatego też ważne jest aby rzęsy uzupełniać systematycznie, aby nie powstały nam nieestetyczne braki.

Pielęgnacja sztucznych rzęs nie jest czymś skomplikowanym. Trzeba pamiętać o tym, że powinniśmy stosować delikatne środki do demakijażu. Najlepiej sprawdzą się płyny dla osób noszących szkła kontaktowe oraz szampony dla dzieci. Sztucznych rzęs nie musimy już malować tuszem do rzęs, ponieważ są one już wystylizowane.

Zobacz także:

4. Rzęsy 1:1 – przeciwwskazania

Nie wszyscy mogą stosować metodę przedłużania rzęs 1:1. Główne przeciwwskazanie to brak własnych rzęs, ponieważ nie można do nich przykleić sztucznych. Zabieg przedłużania rzęs trwa ok. 2 godzin dlatego też warto uzbroić się w cierpliwość.

Przeciwwskazanie do przedłużania rzęs 1:1 to choroby oczu: jaskra, zaćma, zapalenie spojówek, zapalenie wirusowe czy inne stany zapalne. Może się zdarzyć, że z zabiegu przedłużania rzęs metodą 1:1 będą musiały zrezygnować osoby, które są uczulone np. na klej stosowany podczas zabiegu.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.